خانه / ساختمان / سیم کشی

سیم کشی

انجام کار فقط با یک تماس

سیم کشی

برق ساختمان  سیم کشی  سیم کشی ساختمان  برق کشی  برق کشی ساختمان  سیم کشی  برقکار  برق کشی  سیم کشی  برق کشی  اصول سیم کشی ساختمان  برق کشی  برق کشی ساختمان مسکونی  برق کشی  سیم کشی برق ساختمان  برق کشی  برق کشی  برق کشی  نحوه لوله گذاری برق ساختمان  برق کشی  نقشه برق ساختمان  برق کشی  سیم کشی اعلام حریق  سیم کشی  سیم کشی کولی  برق کشی   نقشه سیم کشی آیفون تصویری  سیم کشی  سیم کشی آیفون تصویری  سیم کشی  مراحل سیم کشی ساختمان  سیم کشی  لوازم برقی ساختمان  سیم کشی  تاسیسات برقی ساختمان  سیم کشی  نحوه برق کشی ساختمان  سیم کشی   برقکاری ساختمان  سیم کشی  برقکاری در تهران  سیم کشی  برقکاری حرفه ای  سیم کشی  برقکاری در شیراز  سیم کشی  برقکاری آپارتمان  سیم کشی  سیم کشی ساختمان  سیم کشی  برق کشی ساختمان مسکونی  برق کشی  برق کشی  برق کشی  برق کشی هوشمند ساختمان  برق کشی  نصب لوستر  برق کشی  نصب لوستر سقفی  برق کشی  نصاب لوستر  برق کشی  سیم کشی لوستر  سیم کشی  نصب آیفون تصویری wiring سیم کشی  در بازکن تصویری  سیم کشی  هزینه نصب آیفون تصویری  سیم کشی  برقکاری ساختمان  سیم کشی  برق کشی ساختمان  سیم کشی  آموزش برق کشی ساختمان  سیم کشی  برق کشی ساختمان مسکونی  سیم کشی  سیم کشی ساختمان برق ساختمان  سیم کشی  سیم کشی ساختمان  برق کشی  برق کشی ساختمان  سیم کشی  برقکار  برق کشی  سیم کشی  برق کشی  اصول سیم کشی ساختمان  برق کشی  برق کشی ساختمان مسکونی  برق کشی  سیم کشی برق ساختمان  برق کشی  برق کشی  برق کشی  نحوه لوله گذاری برق ساختمان  برق کشی  نقشه برق ساختمان  برق کشی  سیم کشی اعلام حریق  سیم کشی  سیم کشی کولی  برق کشی   نقشه سیم کشی آیفون تصویری  سیم کشی  سیم کشی آیفون تصویری  سیم کشی  مراحل سیم کشی ساختمان  سیم کشی  لوازم برقی ساختمان  سیم کشی  تاسیسات برقی ساختمان  سیم کشی  نحوه برق کشی ساختمان  سیم کشی   برقکاری ساختمان  سیم کشی  برقکاری در تهران  سیم کشی  برقکاری حرفه ای  سیم کشی  برقکاری در شیراز  سیم کشی  برقکاری آپارتمان  سیم کشی  سیم کشی ساختمان  سیم کشی  برق کشی ساختمان مسکونی  برق کشی  برق کشی  برق کشی  برق کشی هوشمند ساختمان  برق کشی  نصب لوستر  برق کشی  نصب لوستر سقفی  برق کشی  نصاب لوستر  برق کشی  سیم کشی لوستر  سیم کشی  نصب آیفون تصویری  سیم کشی  در بازکن تصویری  سیم کشی  هزینه نصب آیفون تصویری  سیم کشی  برقکاری ساختمان  سیم کشی  برق کشی ساختمان  سیم کشی  آموزش برق کشی ساختمان  سیم کشی  برق کشی ساختمان مسکونی  سیم کشی  سیم کشی ساختمان

یکی از حساس ترین مراحل در پروژه ی ساختمانی طراحی و اجرای سیم کشی ساختمان  می باشد.

مجموعه سیم کشی ساختمان ، برق لازم برای روشنایی ، گرما و کار کردن لوازم برقی ساختمان را فراهم می کند. این سیستم باید به شکل ایمن و موثر نصب شود.

سیم کشی و سیستم های مربوط به آن به وسیله مهندسان برق طراحی می شود. طراح داخلی ساختمان معمولاً اطلاعاتی را در مورد محل تجهیزات روشنایی ، محل توزیع برق و کلیدها برای کنترل عملکرد آنها ، تهیه می کند.

فرد طراح و معمار می بایستی از نیاز به برق ساختمان آگاه باشد به شرطی که قادر باشد هماهنگ کردن مدارهای موجود و طرح ریزی شده را هماهنگ کند.شرکت خدماتی کاراباما با داشتن تیم متخصص و حرفه‌ای به شما کمک می کند.شماره تماس شبانه‌روزی

شاید برایتان جالب باشد مطالبی که این روزها در مورد سیم کشی در فضای وب دنبال می شود بیشتر در مورد:

  • روش جدید سیم کشی ساختمان
  • وسایل لازم برای سیم کشی ساختمان
  • انواع سیم کشی ساختمان
  • سیم کشی ساختمان simkesh
  • نحوه محاسبه سیم کشی ساختمان
  • سیم کشی ساختمان https www simkesh ir
  • استاندارد سیم کشی
  • سربندی سیم کشی ساختمان

 

سیم کشی به دو صورت انجام می گیرد :

 

سیم کشی روکار

در این روش سیم ها از روی گچ به صورت آزاد یا در داخل لوله عبور داده شده  با بست های مخصوص بسته می شوند. در این روش همه سیم ها یا لوله های حامل سیم در معرض دید هستند، و همین عیب یابی آن را آسان می کند.  با این وجود دو عیب اساسی نیز دارد: خطر برق گرفتگی وجود خواهد داشت چون سیم ها در دسترس هستند و ممکن است لخت شوند. و دیگری اینکه از زیبایی ساختمان می کاهد.

 

سیم کشی توکار

در این مدل سیم را از داخل دیوار یا سقف یا کف عبور می دهندبه همین جهت لوله های مخصوصی را زیر گچ کار گذاشته و سیم ها را از داخل آن عبور می دهند.

 

سیم کشی

 

مراحل سیم کشی ساختمان

 

سیم کشی ساختمان دارای مراحل متعددی می باشد که هر مرحله از کار در طی زمان خاصی انجام میگردد. بدین معنی که تمام مراحل در یک زمان و پشت سر هم انجام نمی شود.

 

نقشه ی سیم کشی:

 

قبل از هر کار برای برق کشی ساختمان نیاز به نقشه ای داریم که توسط مهندس برق ارائه می شود. این بخش به منظور انجام  اصولی سیم کشی مد نظر است.

 

کشیدن خط تراز :

 

خط تراز با توجه به نقشه ی برق کشی ساختمان که محل کلید و پریز ها را مشخص کرده ، برای کنده کاری کشیده می شود. طبق استانداردهای ساختمان، ارتفاع قوطی کلید از کفcm  125-110 و ارتفاع پریزها از کفcm 35-30 و فاصله ی قوطی تقسیم از سقفcm  40-30 می باشد.

 

کنده کاری :

 

این مرحله ، زمان کندن محل لوله ها و قوطی های برق می باشد. این کار به روش سنتی با استفاده از ابزاری مثل: تیشه ، قلم و چکش و یا با روش امروزی و با استفاده از شیار زن یا بتن کن (هیلتی) انجام می گیرد.

 

قوطی گذاری :

 

در این گام از اجرای سیم کشی ساختمان ، قوطی های برق که محل قرار گرفتن کلید ها و پریزها هستند روی دیوار نصب شده و با گچ و در همسطح با دیوار محکم می گردد.

 

سیم کشی

 

لوله گذاری :

 

لوله های برق معبر سیم های مورد نیاز برق  ساختمان می باشند . بر طبق نقشه ی برق کشی ساختمان ، لوله های برق در جای خود محکم می شوند.

 

سیم کشی :

 

در این مرحله سیم های مختلف مانند برق و تلفن و آنتن و… از داخل لوله ها عبور داده می شود . این عمل با ابزاری به نام فنر سیم انجام می گیرد. که سیم به آن وصل شده و با عبور فنر از لوله سیم نیز به دنبال آن کشیده می شود و در داخل لوله قرار می گیرد.

 

سیم بندی :

 

در مرحله آخر سیم ها را تقسیم می کنند و سیم های روشنایی را در قوطی مربوطه قرار می دهند . این مرحله‌ بسیار مهم است زیرا کوچکترین اشتباه باعث ایجاد اتصالی و مشکلاتی در می شود.


رعایت نکات زیر در سیم کشی ساختمان توصیه می شود:

 

محل قرار گیری پریز برق اجاق گاز را در ارتفاعی پایین تر از اجاق گاز تعبیه کنیم.

برای برق رسانی به هود که در بالای اجاق گاز قرار دارد باید یک سیم فاز و یک نول به طرف هود بکشیم.

از آنجاییکه که گاهی تلفن را بر روی اپن اشپزخانه قرار می دهند ، بهتر است در این مکان ، یک پریز برق و تلفن در نظر گرفته شود.

دقت شود که کلید روشنایی آشپزخانه در ورودی آن قرار گیرد.

هیچوقت پریز برق را در کنار ظرفشویی قرار ندهید.

توصیه می شود برای چراغ های هالوژن موجود در آشپزخانه کلید جداگانه ای در نظر گرفته شود

در سیم کشی پذیرایی کلید ها و پریزها را به صورت مجزا اجرا کنید به گونه ای که از هر پریز به پریز دیگر از سیم هایی به قطر 5/2 استفاده شود و در آخر به جعبه فیوز منتهی شود.

مراقب باشید که در مسیر سیم های برق داخل دیوار، با دریل و یا میخ دیوار را سوراخ نکنید.

سیم را از کف منزل یا زیر فرش عبور ندهید چرا که علاوه بر احتمال زمین خوردن باعث پوسیدگی سیم ، از دست رفتن حالت عایقی آن و در پی آن خطر آتش سوزی و برق گرفتگی را به همراه دارد.

در سیم کشی ساختمان ، آشنایی با ساختمان انواع کلید ها (تک پل ، دو پل ، تبدیل و….) پریز ها، شاسی ها، چراغ های دیواری و سقفی، آیفون ها و…. همچنین ساختمان سیم ها و کابل ها لازم و ضروری است.

 

کابل های مورد استفاده در سیم کشی ساختمان:

 

سیم های افشان، سیم های مفتولی، کابل های افشان سبک و کابل های افشان مفتولی سبک و قدرت، با عایق و روکش PVC استفاده می شود. (در مکان هایی که دما در آنجا بسیار زیاد است مانند جنوب کشور از عایق XLPE استفاده می شود.)، کابل کواکسیال، کابل مخابراتی، آیفونی.

 

چه عواملی بر قیمت سیم کشی ساختمان تأثیر می گذارد؟

 

سیم‌کشی برق ساختمان با توجه به نوع وسیله‌ مصرف‌کننده برق و میزان کار لازم (که بر روی متراژ اثرگذار است) تعیین‌می‌شود. برای هر کدام از وسایل به صورت مجزا از سیم مخصوص استفاده‌ می‌شود. تعبیه جعبه‌های تقسیم ، لوله‌گذاری و نصب کلید و پریز نیز در اجرت کار سیم‌کشی بی تاثیر نیست.

 

روش قیمت گذاری به چه صورت است؟

 

اغلب حجم کل کار انجام‌شده و در واقع حجم پروژه سیم‌کشی، نوع قیمت‌گذاری را تعیین‌می‌کند. به این دلیل که گاهی قرار است کل سیم‌کشی واحد‌های یک ساختمان انجام‌ شود بدون اینکه ساختمان از پیش برق و سیم‌کشی مناسب داشته باشد.

 

شرکت خدماتی ارائه دهنده خدمات مربوط به سیم کشی و برق کشی ساختمان، نصب آیفون تصویری و درب ضد سرقت می باشد.

شماره تماس


×

درخواست سریع و آسان خدمات منزل در اپلیکیشن خدمت از ما برای دریافت اپلیکیشن، شماره خودتون رو وارد کنید.

خدمت از ما