شستشوی مبل

به شستشوی مبل در محل نیاز دارید؟

شما متخصص شستشوی مبل در محل هستید؟

مشاوره و همکاری با ما
شستشوی مبل با بهترین کیفیت در تهران و شیراز

 

 

مبلمان منزل شستشوی مبل کادر مبل شستشوی مبل روکش مبل شستشوی مبل پاک کردن لاک از روی فرش شستشوی مبل شستشوی مبل در منزل شستشوی مبل تمیز کردن مبل پارچه ای شستشوی مبل مبل شویی شستشوی مبل شستشوی فرش شستشوی مبل تمیز کردن مبل شستشوی مبل شستشوي مبل با دستگاه شستشوی مبل خشکشویی شستشوی مبل دستگاه شستشوی فرش شستشوی مبل شستشوی مبل در منزل شستشوی مبل شستشوی مبل در منزل تهران شستشوی مبل شستشوی مبل در منزل شستشوی مبل خشکشویی مبل در منزل تهران شستشوی مبل خدمات شستشوی مبل شستشوی مبل شستشوی مبل در منزل غرب تهران شستشوی مبل شستشوي فرش در منزل با دستگاه شستشوی مبل هزینه شستشوی مبل در منزل شستشوی مبل شستشوی مبل با با دستگاه شستشوی مبل بهترین مبل شویی در تهران شستشوی مبل دستگاه شستشوی مبل شستشوی مبل شستشوی مبل شستشوی مبل در منزل تهران شستشوی مبل شستشوی مبلمان در منزل شستشوی مبل شستشوی مبل در منزل شستشوی مبل شستشوی مبل در منزل شستشوي مبل شستشوی مبل شستشوی مبل شستشوی مبل شستشوی مبلمان پارچه ای شستشوی مبل شستشوي مبل در منزل شستشوی مبل شستشوی مبل مخمل شستشوی مبل شستشوی مبل در خانه شستشوی مبل خدمات شستشوی مبل شستشوی مبل شستشوی مبل در منزل غرب تهران شستشوی مبل شستشوي فرش در منزل با دستگاه شستشوی مبل هزینه شستشوی مبل در منزل شستشوی مبل شستشوی مبل با با دستگاه شستشوی مبل

 شستشوی مبلمان

شستشوی مبل یکی از کارهایی است که برای حفظ دوام و زیبایی مبلمان منزل لازم و ضروری است و باید به صورت مرتب انجام شود . از طرفی شستشوی مبل با تمیز کردن سطح مبلمان به طور قطع تأثیر زیادی در آراستگی منزل ما خواهد داشت و به آرامش روانی ما کمک خواهد کرد.

هر وقت بحث شستشوی مبل منزل به میان می آید ، به دنبال آن ، سختی های و مشکلات این بخش از نظافت منزل نیز مورد بحث است ، چرا که اگر کار شستشوی مبل به صورت صحیح انجام نشود ، هم به مبل آسیب می رسد و هم اینکه ممکن است کثیف تر شود . این روزها هم که قیمت مبل روز به روز در حال افزایش است ! در نتیجه اکثرا به دنبال یافتن راهکار ی مناسب برای نگهداری از مبلمان در نهایت دقت هستند.

بنابراین به شما پیشنهاد می کنیم برای شستشو و حفظ مبلمان زیبای خود مطلب زیر را از دست ندهید .

شاید برایتان جالب باشد مطالبی که این روزها در مورد شستشوی مبل در فضای وب دنبال می شود بیشتر درباره موارد زیر است:

 • نحوه شستشوی مبل در منزل
 • آموزش شستشوی مبل در منزل
 • قیمت دستگاه شستشوی مبل در منزل
 • شستشوی مبل در منزل سعادت آباد
 • شستشوی مبل در منزل کرج
 • شستشوی مبل در منزل مشهد
 • شستشوی مبل با بخارشو
 • قیمت شستشوی مبلمان در منزل اصفهان
 • شستشوی مبل در منزل تهران
 • آموزش شستشوی مبل در منزل
 • دستگاه شستشوی مبل در منزل
 • شستشوی مبل در منزل شیراز
 • شستشوی مبل در منزل تهرانسر
 • فیلم شستشوی مبل در منزل
 • شست و شوی مبل
 • بهترین مبل شویی در تهران

 

 

شستشوی مبل

 

نکات مهم در نگهداری مبلمان هنگام شستشوی مبل 

 

هرگز به منظور جابه جایی مبل آن را بر روی زمین نکشید.

اگر مبلمان در محل تماس با کف ، تعادل لازم را نداشت از قطعاتی جهت پایداری کامل آن استفاده کنید.

بهتر است به منظور پاک کردن سطوح چربی ، محلول ، اسپری و یا پولیش های مخصوص را مورد استفاده قرار دهید.

به هیچ عنوان ممواد شیمیایی ، لوازم آرایشی و اشیاء خیس را روی سطح مبلمان قرار ندهید چرا که به سطوح رنگ آن آسیب خواهند زد .

مبلمان را در مجاورت رطوبت و گرمای شدید قرار ندهید.

در نهایت اینکه وسایلی همچون صندلی و چهارپایه را جوری استفاده نکنید که از حالت تعادل خارج شوند. این عمل منجر به بروز اشکالاتی محل های اتصال آنها خواهد شد.

 

نظافت مبلمان منزل با رعایت چند نکته

 

هر لکه ای روی مبل ریخت ، بلافاصله آن را تمیز کنید تا منجر به بد شکل شدن مبلمان شما نگردد.

اگر نوشابه روی مبل ریخت ، آن را خیلی زود تمیز کنید . بدین منظور مقداری نمک روی لک بپاشید،  با اسفنج خیس آن را پاک کنید تا زمانی که هیچ اثری از لکه نماند.

اگر روی مبل لکه چربی وجود داشت، مقداری محلول نمک و الکل روی آن بمالید. در صورتی که جنس رویه مبل پارچه ابریشمی بود ، می توان با  گذاشتن یک برگه کاغذ خشک کن روی لکه و کشیدن اتوی داغ ، لکه را از بین برد .

اگر روی مبل اثری از سوختگی یا زردی سیگار به وجود آمد ، یک حبه قند را روی لکه بمالید تا زمانی که پاک شود . اگر الیاف مبل مصنوعی بود، بهتر است با آبلیمو لکه را پاک کنید.

اگر جوهر روی مبل ریخته باشد ، آن را خیس کنید، کمی نمک یا محلول گلیسیرین و آمونیاک ریخته بعد با پنبه ، آب و چودر دستی دستی مبل را بشویید.

نکته درباره شستشوی مبل : اکثر لکه ها را می توان با تهیه لکه بر های شیمیایی از فروشگا ها پاک کرد . توصیه می شود در هنگام استفاده از این لکه بر ها ، دستکش بپوشید و نکات ایمنی مصرف آن را رعایت فرمایید.

 

اقدامات اولیه  قبل از شستشوی مبل

 

نظافت مبل:

پاک کردن هر گونه گردوغبار و خرده‌ریزه از روی مبل با جارو کردن سطح آن

تمیز کردن شیار های مبل با قطعه‌ی بلند و باریک جاروبرقی

 

استفاده از برس  و غلتک برای زدودن عمقی گرد و خاک و کرک :

جهت برطرف کردن گرد و غباری که به مبل چسبیده و با جارو کشیدن برطرف نشده ، یک برس سفت و محکم را روی سطح مبل بکشید . مراقب باشید آن قدر محکم نکشید که رویه مبل خراب شود .

کرک ها و موها را نیز به وسیله غلتک مخصوص این کار جمع کنید .

 

تمیز کردن قسمت های غیر پارچه‌ای :

زمانی که سطح مبل را تمیز می کنید حواستان باشد که نظافت سطوح غیر پارچه‌ای مانند قطعات و دسته‌های چوبی مبل را فراموش نکنید. بدین منظور پاک کننده را روی حوله کاغذی اسپری کرده و محل مورد نظر را پاک کنید . دقت کنید که محلول را مستقیما روی محل اسپری نکنید چون امکان دارد مقداری از آن روی پارچه مبل پاشیده شود و منجر به تغییر رنگ آن شود .

 

دقت به جنس پارچه مبل :

معمولا جنس پارچه‌ی مبل و نوع مواد شوینده مناسب آنها ، از طریق برچسب‌هایی که روی مبل تعبیه شده قابل تشخیص است . اگر اینطور نبود ، هنگام خرید مبل،  جنس پارچه و نحوه‌ی تمیز کردن آن را از فروشنده بپرسید.

 

5 علامت اختصاری جهت شستشوی مبل:

 

آگاهی از معانی علائم اختصاری روی برچسب مبل پارچه ای ،  می تواند راهنمای خوبی برای شستشوی مبل ها باشد. این علائم و معانی آنها به شرح زیر است:

W  :  استفاده از شوینده‌های مایع همراه با بخارشو مانعی ندارد.

WS : استفاده از شوینده‌های مایع همراه با بخارشو و یا شوینده‌های خشک مانعی ندارد.

S  :   فقط استفاده از شوینده‌های خشک مجاز است.

O  :   از مواد ارگانیک ساخته شده است و فقط استفاده از آب سرد برای تمیز کردن آن مجاز است.

X :   تنها استفاده از شامپوهای ویژه شستشوی مبل مجاز است ، در غیر اینصورت مبل فقط باید با جارو یا برس تمیز شود.

 

شستشوی مبل

 

شستشوی مبل

 

توجه به نوع مبلمان در هنگام نگهداری ، گردگیری و شستشوی آن حائز اهمیت است . این دقت، به حفظ رنگ ، تداوم زیبایی و استحکام مبل منتهی می شود.

 

نگهداری و شستشوی مبل چرمی

 

مرتب با استفاده از دستمال خشک و جاروبرقی آن را گرد‌گیری کنید

گاه به گاه سطح آن را به وسیله واکس مخصوص چرم پاک کنید.

به هیچ وجه مبلمان چرمی را با پاک‌کننده‌های شیمیایی صابون و یا آمونیاک شست‌وشو ندهید؛ زیرا با این کار مبلمان را نابود کرده‌اید. چون به مرور زمان سطح چرم از بین رفته ترک می خورد و رنگ آن به سفیدی متمایل می شود.

به محض ریختن مواد غذایی روی مبلمان چرمی آن را تمیز کنید.

گرمای زیاد ، چرم را خشک و شکننده می کند از این رو بهتر است مبلمان چرم را از رادیاتور ، آتش شومینه و دیگر منایع گرما زا را دور نگه دارید.

جمع شدن گرد و خاک در گوشه‌های مبل چرمی موجب می‌شود این گرد و خاک‌ها به چرم نشسته و از آن جدا نشوند. پس هوای آن قسمت را داشته باشید.

اجازه ندهید رطوبت آب بر روی چرم باقی بماند ، پس در صورت وجود لکه از مقدار خیلی کمی آب استفاده کنید.

هر از گاهی قسمت هایی از مبل که زیاد مورد استفاده قرار می گیرد را از نظر فرسودگی چک کنید تا از سفت بودن محتویات داخل مبل مطمئن شوید.

 

نگهداری و شستشوی مبل پارچه‌ای

 

بهترین راه برای شستشوی مبل پارچه ای ، استفاده از  شامپو فرش وکشیدن آن با یک پارچه نرم و در عین حال مقاوم ، بر روی مبل است .

بهتر است به منظور جلوگیری از پخش ذرات آلودگی در سطح مبل بعد از شامپو کردن مبل‌ها، ذرات آلوده را به وسیله یک بخارشو یا جاروبرقی معمولی از بین ببرید.

قبل از استفاده از شامپو فرش قسمتی از مبل را با شامپو تست کنید تا مطمئن شوید که رنگ پس نمی دهد.

بعضی از مبل های مخملی را می توان بدون استفاده از شامپو فرش و شستشو، تنها با یک پارچه ، گرد و غبار گیری کرد.

قسمت های چوبی مبل را با استفاده از پارچه یا پارافین پاک کنید . دقت کنید پارافین به پارچه مبل نرسد.

یکی از مناسب ترین راهها برای شستشوی مبل خانگی ، استفاده از بخار شو است . نکته قابل توجه در این روش ، دقت در تنظیم متناسب میزان و شدت بخار است. بخار شو با ایجاد رطوبت کم به همراه بخار با حرارت بسیار بالا درون سطوح و درزها نفوذ کرده و منجر به تمیزی آنها می شود . حسن دیگر این روش این است که برای مبتلایان به آلرژی بی خطر است  چرا که در آن از هیچ ماده شوینده شیمیایی استفاده نمی‌شود و در عین حال از طریق ایجاد بخار با حرارت بالا ، قارچ‌ها و باکتری‌های مبلمان را از بین برده و خانه را از آلرژی پاک می کند.

 

توصیه مهم درباره شستشوی مبل :

اگر مبل شما ترکیبی از پارچه و چرم بود ، توصیه می شود هر قسمت را بر اساس دستور العمل های مربوط به خودش که در بالا تشریح شد ، گردگیری کرده و بشویید .

 

شرکت خدماتی ، خدمات شستشوی مبل ، شستشوی فرش ، شستشوی فرش دستباف و خشکشویی آنلاین را با کیفیت و اطمینان خاطر به شما ارائه می دهد.


×

درخواست سریع و آسان خدمات منزل در اپلیکیشن خدمت از ما برای دریافت اپلیکیشن، شماره خودتون رو وارد کنید.

خدمت از ما