خانه / خدمات قالیشویی و مبل شویی / شستشوی فرش دستباف

شستشوی فرش دستباف

به شستشوی فرش نیاز دارید؟

شما متخصص شستشوی فرش هستید؟

مشاوره و همکاری با ما
شستشوی فرش با بهترین کیفیت در تهران و شیراز

مبلشویی

 

قالیشویی شستشوی فرش دستباف نظافت منزل شستشوی فرش دستباف شستشوی مبل در منزل شستشوی فرش دستباف قالیشویي شستشوی فرش دستباف مبل شویی شستشوی فرش دستباف شستشوی مبل شستشوی فرش دستباف فرش شویی شستشوی فرش دستباف مواد شوینده مبل شستشوی فرش دستباف شستشوی مبل شستشوی فرش دستباف شستن مبل شستشوی فرش دستباف شستن فرش شستشوی فرش دستباف کارخانه قالیشویی شستشوی فرش دستباف شستن فرش با شامپو فرش شستشوی فرش دستباف دستگاه شستشوی فرش شستشوی فرش دستباف نرخ شستشوی فرش ماشین شستشوی فرش دستباف دستگاه مبل شویی شستشوی فرش دستباف شستن مبل با دستگاه شستشوی فرش دستباف شستن فرش دستباف شستشوی فرش دستباف مبل شویی در منزل شستشوی فرش دستباف شستن مبل شستشوی فرش دستباف شستشوی فرش ماشینی شستشوی فرش دستباف شستن فرش در منزل شستشوی فرش دستباف قالیشویی شرق تهران شستشوی فرش دستباف بهترین قالیشویی تهران شستشوی فرش دستباف قیمت شستشوی فرش شستشوی فرش دستباف قالیشویی جنوب تهران شستشوی فرش دستباف قیمت شستن فرش12متری شستشوی فرش دستباف اتحادیه قالیشویی شستشوی فرش دستباف شستشوی فرش دستباف شستشوی فرش دستباف شستشوی فرش ابریشم مصنوعی شستشوی فرش دستباف قیمت شستشوی فرش ماشین شستشوی فرش دستباف شستشوی فرش در منزل با دستگاه شستشوی فرش دستباف دستگاه فرش شویی شستشوی فرش دستباف شستشوی فرش ماشین در منزل شستشوی فرش دستباف موکت شویی شستشوی فرش دستباف شستشوی فرش دستباف شستشوی فرش دستباف بهترین قالیشویی شستشوی فرش دستباف شستشوي فرش شستشوی فرش دستباف شستشوی فرش ابریشم شستشوی فرش دستباف شستشوی فرش ابریشم ماشینی شستشوی فرش دستباف شستشوی فرش ابریشم در منزل شستشوی فرش دستباف شستشوی فرش ابریشم دستباف شستشوی فرش دستباف شستشوی فرش دستباف شستشوی فرش دستباف شستشوی فرش دستباف شستشوی فرش ابریشم مصنوعی شستشوی فرش دستباف قیمت شستشوی فرش ماشین شستشوی فرش دستباف شستشوی فرش در منزل با دستگاه شستشوی فرش دستباف

 بهترین راه شستشوی فرش دستباف

شستشوی فرش دستباف ظرافت های خاص خود را دارد ؛ نکات قابل توجهی که رعایت آنها در شستشوی فرش دستباف می تواند تداوم زیبایی و ظرافت فرش دستباف ما را در پی داشته باشد. سپردن شستشوی فرش دستباف به یک قالیشویی حرفه ای همراه با نظارت کارشناسان باتجربه قطعا ما را به این هدف خواهد رساند.

به این منظور شرکت خدماتی ، خدمات شستشوی فرش دستباف را با آخرین متد علمی و با مدرن ترین ادوات قالیشویی در مجهزترین قالیشویی توسط کارشناسان باتجربه ، ارائه می کند.

شتتشوی فرش دستباف

کارهایی که فرش دستباف شما را از بین می برد

 

جاروبرقی کشیدن : با کشیده شدن ریشه ها به درون جارو برقی ریشه ها پاره شده و می شکند. پس فقط در مواقع لازم این کار را انجام دهید.

شستشوی فرش دستباف به وسیله ی بخار یا از طریق ماشین لباسشویی: باعث می شود کیفیت فرش افت پیدا کرده و مصالح فرش شکننده شود.

جا به جا کردن فرش با زور و فشار و چلاندن آن

فرو بردن فرش دستباف در آب : در بیشتر مواقع نیازی به این کار نیست و به صورت سطحی لکه برطرف می شود .

آویزان کردن فرش دستباف از میخ یا بست های آهنی:  مانع تقسیم وزن فرش به صورت مساوی می شود.

انبار کردن فرش دستباف به مدت طولانی در مکان های مرطوب، گرم وخیس : هوا به فرش نمی رسد و باعث ایجاد کپک و پوسیدگی در فرش دستباف می شود.

 

6 راه برای حفظ زیبایی و دوام فرش دستباف

 

به محض ریختن مایعی بر روی فرش ، آن را با تکه ای پارچه پاک کنید (این کار مانع بر جای ماندن لکه می شود ).

فرش دستباف را با استفاده از پشت بند مناسب و یا  نگه دارنده پوستر و یا گیره ها یا اینکه با پارچه ای دوخته شده به پشت آن و رد کردن میله ای از میان پارچه و آویزان کردن میله ، آویزان کنید.

برای انبار فرش به مدت طولانی از یک تکه پارچه یا ملافه برای بسته بندی استفاد ه کنید . تا هوای آزاد به فرش برسد و پوسیده نشود.استفاده از نفتالین در بسته بندی ها هم توصیه می شود. بهتر است برای نگهداری طولانی فرش ها ، آنها بصورت باز و صاف بر روی یکدیگر بخوابانید.

مرتب فرش را بچرخانید تا دو طرف فرش به طور مساوی در معرض نور و سایش قرار بگیرد. بهتر است در روزهای آفتابی جهت کاستن اثرات تابش مستقیم نور خورشید از پرده یا کرکره استفاده کنید.

 اگر فرش مورد آسیب قرار گرفت، مانند سوختن یا پاره شدن، قبل از بدتر شدن آسیب و از بین رفتن قابلیت ترمیم ، هرچه سریعتر رفع مشکل را به یک کارشناس باتجربه بسپارید!

اگر فرش خیس شد، سریع آن را در هوای آزاد گذاشته و خشک کنید. چرا که آب همانگونه که بهترین وسیله برای تمیز کردن فرش دستباف است. به همان اندازه ماندن طولانیش بر روی فرش خطرناک است. اما عمق فاجعه به قدری نیست که بی خیال استفاده از فرش دستباف در محیط های در معرض آب همچون آشپزخانه و سرویس بهداشتی و بشوید!

 مرتب بر روی فرش دستباف رفت و آمد داشته باشید ، نور و هواگیری را منظم انجام دهید . این کار بهترین راه  مقابله با حشرات موذی است. اگر فرش در انبار است  لازم است تا هر چندوقت یکبار مورد بازدید قرار گیرد.

شستشوی فرش دستباف

طریقه شست و شوی فرش دست باف

 

برای اینکه فرشهای دست باف در خلال شست و شو از بین نروند ، بایستی کار شستشوی فرش دستباف در سه مرحله انجام شود .

 

اقدامات اولیه

 

غبارگیری: این عمل بیشتر در مورد فرشهای کارکرده انجام می گیرد . درغبارگیری از دستگاههای مکانیکی استفاده میشود که با توجه به میزان فرسودگی و ضخامت فرش ها تنظیم می شود.

بازرسی: مهم است که قبل از شستشوی فرش دستباف ، میزان لکه، وجود سوراخ ونوع گلیم بافی و ریشه ها کنترل شود .

رفوکاری: پس از بررسی اگر در فرش سوراخ وجود داشت ، باید قبل از شروع فرآیند شستشو، رفوکاری وترمیم انجام شود.

لکه گیری: بعد از رفوکردن عمل لکه گیری انجام می شود .

 

عملیات شست وشو و آبکشی

 

در این مرحله، فرش روی زمین سخت گذاشته شده و شستشوی فرش دستباف با استفاده از دمای معمولی آب و موادشوینده مخصوص فرش به همراه مواد نرم کننده آغاز می شود. بعد از آبکشی پساب خروجی باید خنثی باشد در غیر اینصورت عامل آسیب به فرش می شود. برای این هدف ازآب و اسید 1 تا 2 درصد استفاده می شود.

 

عملیات آبگیری

 

 درنورغیرمستقیم خورشید، عملیات آبگیری انجام شده و فرش مرطوب درمعرض هوا آویزان می گردد. اگر این مرحله به درستی انجام نشود، به هنگام آویزان شدن فرش جمع شدن آب درقسمت انتهایی آن باعث زردی وپوسیدگی بخش تحتانی فرش خواهد شد.

 

عملیات خشک کردن

 

پس از آبگیری فرش در دمای حداکثر 40 درجه سانتی گراد خشک می شود.

نکته : اگر در فرش پس از شست و شو کجی ایجاد شد، توسط دارکش های باتجربه دارکشی می گردد.

 

با تمام این صحبت ها بهتر است هر وقت فرش کثیف به نظر رسید آن را بشویید ( به طور متوسط بین ۳ تا ۵ سال یک بار ) اینگونه به زیبایی و دوام فرش دستباف تان توجه زیادی کرده اید.

 

شرکت خدماتی ارائه دهنده خدمات شستشوی فرش دستباف ، شستشوی مبل ، شستشوی فرش و خشکشویی به صورت تخصصی و بر اساس نرح اتحادیه می باشد.

شماره تماس 09396393929 آقای


×

درخواست سریع و آسان خدمات منزل در اپلیکیشن خدمت از ما برای دریافت اپلیکیشن، شماره خودتون رو وارد کنید.

خدمت از ما