خانه / سیستم سرمایشی / علت آبریزش کولر گازی

علت آبریزش کولر گازی

به دنبال تعمیرکار کولر گازی هستید

شما تعمیرکار کولر گازی هستید

مشاوره و همکاری با ما

 

ارائه بهترین خدمات سرمایش تهران شیراز کرج اصفهان مشهد اهواز بوشهر بندرعباس

 

شرکت خدماتی کاراباما تمامی خدمات خود را اعم از تعمیر کولر گازی ، سرویس کولر گازی ، نصب اسپیلت ، تعمیر کولر گازی غرب تهران و مانند آن را به علت داشتن تیمی متخصص و آموزش دیده به صورت کاملا حرفه ای انجام می دهد. شماره تماس شبانه روزی

کولر گازی علت ابریزش کولر گازی کولر علت ابریزش کولر گازی اسپلیت علت ابریزش کولر گازی كولر گازي علت ابریزش کولر گازی خرید کولر گازی علت ابریزش کولر گازی نصب کولر گازی علت ابریزش کولر گازی کولر گازی کم مصرف علت ابریزش کولر گازی انواع کولر گازی علت ابریزش کولر گازی سرویس کولر گازی علت ابریزش کولر گازی کولر اسپلیت علت ابریزش کولر گازی قیمت انواع کولر گازی علت ابریزش کولر گازی قیمت کولر علت ابریزش کولر گازی بهترین کولر گازی کم مصرف علت ابریزش کولر گازی عیب یابی کولر گازی اسپیلت علت ابریزش کولر گازی بهترین کولر گازی اسپلیت علت ابریزش کولر گازی بهترین مارک کولر گازی علت ابریزش کولر گازی بهترین کولر گازی علت ابریزش کولر گازی فروش کولر گازی علت ابریزش کولر گازی قیمت کولر گازی اینورتر علت ابریزش کولر گازی کم مصرف ترین کولر گازی علت ابریزش کولر گازی قیمت کولر اسپلیت علت ابریزش کولر گازی مصرف برق اسپیلت علت ابریزش کولر گازی مصرف کولر گازی علت ابریزش کولر گازی برق کولر گازی علت ابریزش کولر گازی مصرف کولر گازی اینورتر علت ابریزش کولر گازی مصرف برق کولر گازی اینورتر علت ابریزش کولر گازی برق مصرفی کولر گازی علت ابریزش کولر گازی کولر گازی پرتابل جنرال علت ابریزش کولر گازی نصاب کولر گازی علت ابریزش کولر گازی علت آبریزش کولر گازی علت ابریزش کولر گازی علت ابریزش کولر گازی علت اب ندادن کولر گازی علت ابریزش کولر گازی علت ابریزش کولر گازی اب خروجی کولر گازی علت ابریزش کولر گازی cooler علت ابریزش کولر گازی لوله تخلیه آب کولر گازی علت ابریزش کولر گازی علت ابریزش کولر گازی لوله درین کولر گازی علت ابریزش کولر گازی علت ابریزش کولر گازی علت یخ زدن کولر اسپیلت علت ابریزش کولر گازی علت ابریزش کولر گازی آب کولر گازی قابل شرب است علت ابریزش کولر گازی علت ابریزش کولر گازی خوردن آب کولر گازی علت ابریزش کولر گازی علت ابریزش کولر گازی آب کولر گازی برای گیاهان علت ابریزش کولر گازی علت ابریزش کولر گازی علت ابریزش کولر گازی علت ابریزش کولر گازی

 

علت آبریزش کولر گازی چیست ؟ آیا شما هم با این مشکل رو‌به‌رو شده اید ؟ نگران نباشید این مسئله نمی تواند به علت مسدود بودن لوله تخلیه آب کولر گازی یا مسدود بودن لوله درین کولر گازی باشد که در اینصورت آب خروجی کولر گازی قادر به خارج شدن نیست و سرازیر می شود.

 

علت آبریزش کولر گازی

 

علت آبریزش کولر گازی (اسپیلت)

 

چرا آبریزش کولر گازی اتفاق می افتد ؟ بهتر است پیش از توضیح درباره علت آبریزش کولر گازی ابتدا کارکرد کولر گازی و نحوه ورود این آب به داخل کولر گازی را بررسی کنیم.

ابتدا با توضیحی در رابطه با رطوبت شروع می کنیم. رطوبت بخار موجود در هوا است که با چشم قابل‌دیدن نیست  تا زمانی که دمای آن تغییر کند و ازحالت گاز به مایع تبدیل گردد مثلاً هنگامیکه شما در تابستان یک لیوان آب ‌خنک را از یخچال بیرون آورده ، مشاهده می کنید که دور آن شبنم نشسته است. در واقع این همان رطوبت هواست که به دلیل تغییر دما به شکل مایع تغییر می کند.

در مناطق آب و هوایی مختلف ، نسبت رطوبت باهم متفاوت است به عنوان مثال در مناطق گرم و خشک کمترین رطوبت و در مناطق ساحلی بیشترین رطوبت را داریم که اصطلاحاً  به آن شرجی گفته می شود که هرچه میزان رطوبت هوا بیشتر شود ، بدن گرمای بیشتری را احساس می کند.

 

نقش کولر گازی در کم کردن رطوبت هوا:

 

نحوه عملکرد کولر گازی اسپیلت با توجه به نوع فناوری و ساخت آن دقیقاً مشابه همان لیوان آب در تابستان امی باشد به این صورت که فین ها یا کویل ها  رطوبت هوا را از محیط جمع کرده و به صورت آب از خود خارج کرده که با توجه به نحوه تنظیمات آن شما می‌توانید این کار را به حداقل یا حداکثر برسانید.

برای دفع رطوبت هوا یا همان آب هوا ، سیستم کولر گازی به این صورت عمل میکند که تمامی رطوبت جمع شده روی فین‌ها به مایع تبدیل‌شده و این آب داخل یک ناودانی می ریزد و از طریق لوله درین (تخلیه) به بیرون منتقل می‌گردد.

 

چرا گاهی اوقات آب تخلیه کولر گازی سرریز می‌شود؟

 

دلایل آن به شرح به زیر است :

 

۱ . مسدود بودن خروجی سینی تخلیه آب با ناودانی کولر

زمانیکه به هر نحوی ناودانی کولر که آب داخل آن جمع شده و از طریق لوله درین تخلیه می‌گردد ، مسدود شود ( به‌ وسیله گرد وخاکی که به لجن تبدیل شده ) در این هنگام آب از ناودانی کولر سرریز شده و از زیر آن به بیرون می‌ریزد.

نکته :

اگر شما هم از آن دسته از افرادی هستید که لوله تخلیه کولر گازی خود را داخل سطل یا بطری می گذارند ، حتما به این موضوع توجه کنید که بعد از پر شدن سطل از آب و رسیدن آب به لبه شیلنگ ، دیگر آب نمی تواند خارج شود در نتیجه از کولر سرازیر می گردد .

 

علت آبریزش کولر گازی

 

 

۲ . خروجی لوله درین در جای نامناسب باشد

 

یکی از مشکلات بسیار شایع در آبریزش کولر گازی این است که لوله تخلیه یا درین به دلایل مختلف مسدود می‌شود که باید نسبت به باز کردن آن دقت داشته باشید چرا که اگر به هر دلیل مانعی سر را ه آن قرار بگیرد آب جمع می شود و در نتیجه به داخل پس‌زده خواهد شد.

 مهم‌ترین و شایع‌ترین دلایل آن :

 

تا خوردن : هنگامی که لوله درین (شیلنگ تخلیه آب) تاخورده باشد

مسدود شدن لوله درین : در اثر مسدود شدن لوله درین بر اثر لجن یا گردوخاک به‌مرورزمان سبب بازگشت آب خواهد شد

جمع شدن آب در سطل : اگر شما آب کولر گازی را در ظرف یا بطری جمع می‌کنید باید توجه داشته نمایید که اگر آب داخل ظرف به لبه شیلنگ برسد آب داخل شیلنگ دیگر نمی تواند به ظرف اضافه شود در نتیجه به داخل کولر برمی گردد.

عدم رعایت شیب شیلنگ تخلیه : شیلنگ تخلیه باید دارای شیب ملایم جهت تخلیه باشد بنابراین اگر به هرعلت این شیب در نصب رعایت نگردد یا بعداً از بین رود تخلیه آب با مشکل مواجه می شود.

 

۳ . در کولر گازی کمبود گاز سبب آب دادن می‌شود

 

هنگامی که گاز کولرگازی کم باشد سیکل آن به هم ریخته و باعث یخ زدن فین‌های او اپراتور (پنل داخلی) می‌گردد که در این صورت به‌محض اینکه کولر خاموش شود مقدار زیادی از یخ های آب شده داخل ناودانی کولر می ریزد و به علت عدم تخلیه آن باعث سرریز شدن آب از کولر گازی می‌شود.

 

4. آبریزش کولر گازی به علت عایق نبودن لوله های آن

از دیگر دلایل شایع آبریزش کولر گازی عایق نبودن لوله‌های آن به خصوص لوله‌های زیر یونیت داخلی می باشد که سبب ریزش آب می‌شود.

 

هدف ما رضایت شماست


×

درخواست سریع و آسان خدمات منزل در اپلیکیشن خدمت از ما برای دریافت اپلیکیشن، شماره خودتون رو وارد کنید.

خدمت از ما