خانه / ساختمان / برق کشی

برق کشی

برق کشی

برق ساختمان برق کشی سیم کشی ساختمان برق کشی برق کشی ساختمان برق کشی برقکار برق کشی سیم کشی برق کشی اصول سیم کشی ساختمان برق کشی برق کشی ساختمان مسکونی برق کشی سیم کشی برق ساختمان برق کشی برق کشی برق کشی نحوه لوله گذاری برق ساختمان برق کشی نقشه برق ساختمان برق کشی سیم کشی اعلام حریق برق کشی سیم کشی کولی برق کشی نقشه سیم کشی آیفون تصویری برق کشی سیم کشی آیفون تصویری برق کشی مراحل سیم کشی ساختمان برق کشی لوازم برقی ساختمان برق کشی تاسیسات برقی ساختمان برق کشی نحوه برق کشی ساختمان برق کشی برقکاری ساختمان برق کشی برقکاری در تهران برق کشی برقکاری حرفه ای برق کشی برقکاری در شیراز برق کشی برقکاری آپارتمان برق کشی برق کشی ساختمان برق کشی برق کشی ساختمان مسکونی برق کشی برق کشی برق کشی برق کشی هوشمند ساختمان برق کشی نصب لوستر برق کشی نصب لوستر سقفی برق کشی نصاب لوستر برق کشی سیم کشی لوستر برق کشی نصب آیفون تصویری برق کشی در بازکن تصویری برق کشی هزینه نصب آیفون تصویری برق کشی برقکاری ساختمان برق کشی برق کشی ساختمان برق کشی آموزش برق کشی ساختمان برق کشی برق کشی ساختمان مسکونی برق کشی سیم کشی ساختمان

برق کشی

برق کشی، مبحث مهمی است که در امر ساختمان سازي و بطور كلي ساخت وساز ، نقشي کاملاً محسوس و غیر قابل انكار را ایفا می کند، این عملیات باید به گونه ای طراحی و اجرا شود که حداکثر استفاده و راحتی را برای ساکنان خانه در پی داشته باشد.

بنابراین لازم است که یک برقکار به طور کامل به نقشه راه مجهز بوده ، به اصول برق کشی آشنا باشد و بر آن تسلط کافی داشته باشد. برای رسیدن به این هدف باید قبل از شروع کار حتما با مهندس ناظر برق ساختمان ، هماهنگی های لازم را انجام داد.

 

برق کشی

 

مراحل برق کشی ساختمان به شرح زیر می باشد :

 

تهیه نقشه یا طرح کلی الکتریکال از ساختمان :

شروع به کار از روی نقشه، به کار شما ، سرعت و ظرافت بخشیده و باعث می شود که یک ساختمان را تماماً اصولی و بر مبنای استانداردها برق کشی کنید. این نقشه باید از طرف مهندس ساختمان و ناظر برق تأیید شده باشد و از طرف مالک به شما ارائه می شود.

 

کشیدن خط تراز

در این مرحله باید برای  کنده کاری به منظور آماده کردن جانمایی کلیدها و پریزها ، خط تراز کشیده شود. با استفاده از لیزر یا شنگ طراز ، طبق استاندارهای برق ساختمان، فاصله ی کلیدها و پریزها را از کف اندازه گیری کرده و دو سر هر دیوار را نشانه گذاری می کنیم سپس به وسیله ریسمان و رنگ قرمز، نشانه ها را به هم متصل می کنیم. تا اندازه ها دقیق و کلید و پریز ها در سطحی استاندارد روی دیوار قرار گیرند.

 

کنده کاری یا تخریب کاری

حال باید مکان هایی که می خواهیم در آن ها قوطی های برق  و لوله ها را جا دهیم، کنده شوند.این کار را می توان با دو دستگاه انجام داد:
دستگاه شیار زن: در این زمینه بسیار با دقت عمل کرده و فقط مکان مورد نیاز برای جا دادن آنها را می کند. از این رو آسیب کمتری به دیوار وارد می شود.

دستگاه هیلتی یا بتن کن: یک چکش برقی قوی است که بتن و آجر را به راحتی میکند.

 

 جای گیری قوطی کلید و پریز ها

در این مرحله با توجه به نقشه برق ، مکان های در نظر گرفته شده برای نصب کلیدها و پریزها و جعبه فیوز روی دیوار را قوطی گذاری کرده و و با استفاده از گچ محکم می کنیم. باید دقت شود که قوطی ها باید در یک سطح با دیوار قرار بگیرند.

 

نصب لوله

پس از قوطی گذاری باید لوله های برق در جای خود محکم شوند. لوله های برق مسیر عبور سیم های برق , تلفن و آنتن به مکان های مختلف ساختمان اند. تعداد و روش لوله گذاری به نقشه اصلی بستگی دارد. لوله های فلزی, خرطومی ، گالوانیزه و P.V.C از انواع لوله های برق می باشند. لوله های خرطومی برای مسیرهای کوتاه استفاده می شود. لازم به ذکر است که لوله های برق برای ارتباط با نقاط مختلف، طبق استانداردهای برق ساختمان باید از کف عبور کنند .

 

سیم کشی

از مهمترین قسمت های برق ساختمان است. در این مرحله ، سیم های برق ، تلفن و آنتن از لوله های متفاوتی عبور داده و به قوطی های مشخص شده هدایت می کنیم. فنر سیم کشی، کار عبور سیم های برق از لوله ها را امکان پذیر می کند ؛ به اینصورت که اول فنر را از لوله ها عبور داده بعد سیم ها را به انتهای فنر وصل کرده و سر دیگر فنر را می کشیم.

 

سر بندی سیم ها

در این مرحله، سیم ها را تقسیم بندی کرده به صورت صحیح و با چسب مرغوب به هم اتصال داده و آنها را در قوطی مربوط به خود قرار می دهیم . این بخش بسیار اهمیت دارد به این دلیل که اگر در این مرحله اشتباهی پیش آید، موجب اتصالی و اشکال در سیستم خواهد شد.

 

نصب

نصب سرپیچ ها, کلیدها , پریزها , فیوزها و آیفون به منظور برق دادن به ساختمان در این مرحله انجام می شود. این بخش باید با دقت انجام شود چرا که انجام صحیح آن باعث تائید مهارت و سلیقه کار شما نزد مشتری خواهد شد.

 

برق کشی

 


انواع برق کشی ساختمان به شرح زیر می باشد:

برق کشی  برای سیستمهای حفاظتی

برق کشی  برای کلید پریز و روشنایی

جابجای کنتور سه فاز و نصب انواع موتور و ترانس سه فاز

داکت کشی تلفن

برق کشی  برای درهای ریموت

کابل کشی برای چیلر یا کولر گازی و آبی

برق کشی  برای آیفون ها

برق کشی  برای بردهای الکترونیکی ( سیستمهای هوشمند )

 

شرکت خدماتی در زمینه برق کشی، سیم کشی، بازسازی ساختمان و تعمیرات ساختمان به صورت تخصصی مشغول به فعالیت می باشد.

شماره تماس | آقای


×

درخواست سریع و آسان خدمات منزل در اپلیکیشن خدمت از ما برای دریافت اپلیکیشن، شماره خودتون رو وارد کنید.

خدمت از ما