شستشوی فرش

به شستشوی فرش نیاز دارید؟

شما متخصص شستشوی فرش هستید؟

مشاوره و همکاری با ما
شستشوی فرش با بهترین کیفیت در تهران و شیراز

مبلشویی

 

شستشوی فرش قالیشویی فرش شویی ، شستشوی فرش نظافت منزل فرش شویی ، شستشوی فرش شستشوی مبل در منزل فرش شویی ، شستشوی فرش قالیشویي فرش شویی ، شستشوی فرش مبل شویی فرش شویی ، شستشوی فرش شستشوی مبل فرش شویی ، شستشوی فرش فرش شویی فرش شویی ، شستشوی فرش مواد شوینده مبل فرش شویی ، شستشوی فرش شستشوی مبل فرش شویی ، شستشوی فرش شستن مبل فرش شویی ، شستشوی فرش شستن فرش فرش شویی ، شستشوی فرش کارخانه قالیشویی فرش شویی ، شستشوی فرش شستن فرش با شامپو فرش فرش شویی ، شستشوی فرش دستگاه شستشوی فرش فرش شویی ، شستشوی فرش نرخ شستشوی فرش ماشین فرش شویی ، شستشوی فرش دستگاه مبل شویی فرش شویی ، شستن مبل با دستگاه فرش شویی ، شستشوی فرش شستن فرش دستباف فرش شویی ، شستشوی فرش مبل شویی در منزل فرش شویی ، شستشوی فرش شستن مبل فرش شویی ، شستشوی فرش شستشوی فرش ماشینی فرش شویی ، شستشوی فرش شستن فرش در منزل فرش شویی ، شستشوی فرش قالیشویی شرق تهران فرش شویی ، شستشوی فرش بهترین قالیشویی تهران فرش شویی ، شستشوی فرش قیمت شستشوی فرش فرش شویی ، شستشوی فرش قالیشویی جنوب تهران فرش شویی ، شستشوی فرش قیمت شستن فرش12متری فرش شویی ، شستشوی فرش اتحادیه قالیشویی فرش شویی ، شستشوی فرش شستشوی فرش دستباف فرش شویی ، شستشوی فرش شستشوی فرش ابریشم مصنوعی فرش شویی ، شستشوی فرش قیمت شستشوی فرش ماشین فرش شویی ، شستشوی فرش شستشوی فرش در منزل با دستگاه فرش شویی ، شستشوی فرش دستگاه فرش شویی فرش شویی ، شستشوی فرش شستشوی فرش ماشین در منزل فرش شویی ، شستشوی فرش موکت شویی فرش شویی ، شستشوی فرش شستشوی فرش دستباف فرش شویی ، شستشوی فرش بهترین قالیشویی فرش شویی ، شستشوی فرش شستشوي فرش فرش شویی ، شستشوی فرش شستشوی فرش ابریشم فرش شویی ، شستشوی فرش شستشوی فرش ابریشم ماشینی فرش شویی ، شستشوی فرش شستشوی فرش ابریشم در منزل فرش شویی ، شستشوی فرش شستشوی فرش ابریشم دستباف فرش شویی شستشوی فرش بهترین قالیشویی تهران شستشوی فرش هزینه شستشوی فرش شستشوی فرش

 

شستشوی فرش به روش های متعددی انجام می گیرد که بهترین و مطمئن ترین روش برای شستشوی فرش های خود از شرکت های فرش شویی معتبر استفاده کنید.اما در صورتیکه شما فضای مناسب و زمان کافی در اختیار دارید و تصمیم گرفتید شستشوی فرش را در منزل  انجام دهید بهتر است ابتدا نکات و ترفندهای زیر را رعایت کنید تا فرش شما دچار آسیب نشود و با زرد شدن فرش بعد از شستن مواجه نشوید همچنین حتما توجه کنید که شستشوی فرش دستباف و فرش ابریشم با فرش های ماشینی تفاوت دارد.حال شما می توانید شستن فرش با شامپو فرش را انجام دهید یا شستن با آب و مواد شوینده که در هر دو حالت باید حتما در انتخاب مناسب ترین مواد شوینده برای فرش دقت نمایید.

غبارگیری:

قبل از شستشوی فرش بهتر است گرد و غبار آن را از بین برده  برای این کار شما می توانید با تکاندن فرش گرد و غبار آن را خارج کنید و با جاروی دستی فرش را تمیز نمایید. مراقب باشد که ضربه شدید تار و پود فرش را دچار آسیب نکند.

شستشوی فرش

شستشوی فرش در منزل:

1.برای شستشوی فرش باید مطمئن شوید فرش شما رنگ پس نمی دهد.فرش دستباف یا فرش ماشینی هر کدام رنگ بدهد دچار آسیب جدی می شود.برای اینکه متوجه شوید فرش شما رنگ پس می دهد یا نه ، یک دستمال سفید را با آب نیمه ولرم خیس کنید سپس پرز فرش را حدود چند ثانیه درون دستمال نگه دارید یا دستمال را به قسمت هایی از پرز فرش بکشید در صورتیکه دستمال رنگی شود یعنی فرش شما رنگ پس می دهد و دقت کنید در هنگام شستشوی فرش هایی که رنگ پس می دهند فرش خود را از قبل خیس نکنید چون باعث می شود قسمت های روشن فرش نیز رنگی شود.همچنین بعد از شستن فرش آن را لوله نکنید و به هیچ وجه داخل لوله آب نگیرید بلکه با یک پارو فرش را آبگیری کنید و سپس با یک حوله یا دستمال نخی آب پرز فرش را به خوبی بگیرید سپس حدود یک ساعت فرش را به همان حالت روی زمین بگذارید تا قسمت هایی از فرش که رنگ می دهد، قسمت های دیگر را خراب نکند.

2.برای شستشوی فرش از آب با دمای معمولی استفاده کنید و جریان آب به صورت دوش باشد.در شستشوی فرش دستباف و ماشینی از آب گرم استفاده نکنید چون فرش ماشینی بعد از شستن با  آب گرم نرمی و لطافت خود را به خاطر وجود مواد پلاستیکی در گره ها و تاروپود خود از دست می دهد و فرش دستباف هم اگر رنگ دهد آب گرم باعث می شود رنگ پس داده شده در قسمت های روشن بماند که رنگ برداری آن سخت و هزینه بر است.

3 . پس از اینکه فرش حدود  یک ساعت روی زمین پهن شد ، مابقی رطوبت خود را از دست داده و آماده پهن کردن می  شود سپس فرش نیمه مرطوب را از پشت در سایه طوری که نور خورشید غیر مستقیم به آن بتابد و در معرض جریان هوا قرار گیرد می گذاریم.

4. در شستشوی فرش از مواد قلیایی استفاده نکنید.

5.اگر هنگامی که فرش را پهن کردید دوباره روی آن آب بگیرید، ریشه های آن حتما زرد می شود.

6.بعد از خشک شدن فرش با جاروی چوبی یا برس سر به سمت خواب فرش جارو یا برس بزنید تا تمام نقش ها و طرح های فرش سر جای خود بشیند و فرش شما زیبا و تمیز دیده شود.

 

روش صحيح  شستشوی فرش با استفاده از شامپو فرش:

1.ابتدا فرش را جاروبرقی بکشید.

2.درون یک ظرف دو فنجان شامپو فرش را با یک لیتر آب مخلوط کرده و خوب هم بزنید تا کف کند.(هر این عمل را تکرار کنید).

3.با یک اسفنج كف شامپو فرش را روي فرش بماليد توجه کنید که حركت اسفنج بر روي فرش بايد به آرامي انجام پذيرد؛ (زيرا فقط پرز فرش شما كثيف شده) است.

4.شستشوی فرش را از قسمت بالاي فرش شروع كنيد تا روي قسمت هايي كه كف شامپو ماليده ايد، راه نرويد.

5.بعد از حدود نيم ساعت با يك دستمال زبر و يا تور پرده روي فرش بماليد (اين کار را در جهت خواب فرش انجام دهيد) ‌سپس فرش را با يك جاروي زبر يا جاروي چوبي سمت خواب فرش جارو کنید.

6.سپس با يك برس قديمي فرش خود را شانه بزنید تا پرزها ی فرش سر جاي خود قرار بگيرند و فرش شما نرم و زيبا شود.

 

نحوه شستشوی فرش ابریشمی:

ابتدا  گرد وغبار فرش را میتوانید به آرامی و یا با استفاده از جارو بردارید. حواستان باشد استفاده از برس و یا حتی قل مو ممکن است به فرش شما آسیب بزند.

بعد از به وجود آمدن هرلکه اول هر مایع یا ماده اضافی  را با یک قاشق از روی فرش بردارید و دقت کنید به الیاف فرش آسیب نزنید سپس و سپس با  یک پارچه  تمیز آن را پاک کنید.برای شستشوی فرش ابریشم می توانید پارچه را به نوشابه آغشته کنید وسپس به فرش شویی با پارچه ایی تمیز بپردازید یا می توانید از سرکه سفید برای از بین بردن لکه استفاده کنید.

نکته: برای شستشوی فرش ابریشمی از آب سرد یا ولرم استفاده نمایید و برای خشک کردن آن بگذارید به طور طبیعی خشک شود و از سشوار و وسیله های حرارت زا استفاده نکنید.

 

انتخاب قالیشویی:

شستشوی فرش خود را به قالیشویی بسپارید که مجوز داشته ودر دسترس باشد.

قالیشویی که نحوه برخوردش با مشتری مناسب بوده و در ارائه خدماتش صادق باشد.

 

شرکت خدماتی ارائه دهنده خدمات شستشوی فرش ، شستشوی مبل ، شستشوی فرش دستباف و ابریشم و قالیشویی آنلاین به صورت تخصصی و بر اساس نرخ اتحادیه می باشد. شماره تماس |


×

درخواست سریع و آسان خدمات منزل در اپلیکیشن خدمت از ما برای دریافت اپلیکیشن، شماره خودتون رو وارد کنید.

خدمت از ما