خانه / ساختمان / تعمیر پوسیدگی درب چوبی دستشویی
تعمیر پوسیدگی درب چوبی دستشویی

تعمیر پوسیدگی درب چوبی دستشویی

 

 

تعمیر پوسیدگی درب چوبی اهمیت بالایی دارد چرا که در اکثر خانه ها از درب های چوبی استفاده می شود. درب های چوبی علاوه بر اینکه با دوام هستند باعث زیبایی دکوراسیون منزل نیز می شوند. اما به علت رطوبت و آب زیاد معمولا تعمیر پوسیدگی درب چوبی دستشویی و حمام بیشتر اهمیت پیدا می کند تا دیگر درب های منزل.

با نکاتی که در ادامه در مورد تعمیر پوسیدگی درب چوبی دستشویی اشاره خواهیم کرد شما به راحتی می توانید خودتان در منزل پوسیدگی درب چوبی دستشویی و حمام خود را بر طرف کنید. در صورت نیاز به استعلام قیمت تعمیر پوسیدگی درب چوبی دستشویی می توانید بر روی لینک نجاری تهران کلیک کنید.

چه مواردی باعث پوسیدگی درب چوبی دستشویی می شود؟

برای اینکه بتوانیم تعمیر پوسیدگی درب چوبی دستشویی را به  خوبی انجام دهیم باید دلایل پوسیدگی را به خوبی بشناسیم.

آب:

یکی از عوامل اصلی پوسیدگی درب دستشویی و حمام بخاطر وجود زیاد و مداوم آب هست. آب باعث می شود که درب های چوبی حمام مکان مناسبی برای رشد قارچ ها و در نتیجه پوسیدگی درب حمام بشوند.

عوامل که باعث تعمیر پوسیدگی درب چوبی دستشویی

رطوبت:

رطوبت و شرجی نیز دلیل دیگری است که باعث پوسیدگی درب چوبی می شود به همین دلیل در مناطقی که شرجی بیشتری وجود دارد درب ها بیشتر در معرض پوسیدگی قرار خواهند گرفت.

حشرات:

وجود حشرات باعث می شود درب چوبی از درون پوسیده و خورده شود. هنگامی که حشرات وارد درب چوبی می شوند، از ظاهر آن نمی توان فهمید که این درب پوسیده است در صورتی که از درون چوب در حال خورده شدن توسط حشرات هست.

راه های پیشگیری قبل از تعمیر پوسیدگی درب چوبی دستشویی و حمام

راه های پیشگیری قبل از تعمیر پوسیدگی درب چوبی دستشویی

1- استفاده از رنگ های با کیفیت

استفاده از رنگ های با کیفیت برای درب های چوبی دستشویی و حمام بسیار اهمیت دارد. رنگ ها محافظ و مانعی بین آب و چوب اصلی درب هستند. در صورتی که رنگ به خوبی انتخاب شود و با کیفیت باشد به دوام و طول عمر درب کمک می کند.

رنگ های اکریلیک مناسب درب های دستشویی و حمام نیستند و بهتر است از رنگ روغن استفاده شود.

2- استفاده از محلول ضد آب:

استفاده از رنگ های ضد آب و یا محلول های ضد آب نانو که در بازار موجود هستند می توانیم درب های چوبی را ضد آب کنیم و باعث افزایش دوام و طول عمر آن ها شویم. در این صورت کمتر نیاز به تعمیر پوسیدگی درب چوبی دستشویی خواهیم داشت.

3-استفاده از برچسب ضد آب:

استفاده از برچسب و فویل ضد آب برای درب چوبی

یکی دیگر از راه های ضد آب کردن درب چوبی استفاده از برچسب های ضد آب هست. در این روش نیازی به ابزار اضافی نیست. کافی است به وسیله ی فویل های چسب دار که صد درصد ضد آب هستند درب چوبی را بپوشانید.

در صورتی که درب دارای رنگ هست کافی است که با دستمالی نرم درب را تمیز و بدون گرد و خاک کنید. همچنین درب باید خشک باشد. در صورتی که درب به تعمیر پوسیدگی نیاز دارد قبل از چسباندن فویل ضد آب کننده، پوسیدگی را رفع کنید یا با سنباده پوسیدگی را برطرف کنید.

4- نصب کردن دوش حمام:

موقعیت قرار گرفتن دوش حمام و نحوه ی نصب آن بی تاثیر نیست، هنگامی که دوش حمام در موقعیت نامناسب و یا به صورت نامناسبی نصب شده باشد باعث می شود آب بیشتر به سمت درب دستشویی ریخته شود و یا آب بیشتری بر زیر درب برود.

روش های دیگر برای ضد آب کردن درب چوبی:

روش های زیادی برای ضد آب کردن درب چوبی وجود دارد، مواری که تا کنون برای ضد آب کردن درب چوبی بیان کردیم عبارت اند از

1- استفاده از رنگ های ضد آب

2- استفاده از بر چسب ضد آب

3- استفاده از محلول نانو ضد آب

موارد دیگری نیز وجود دارند که در زیر به آن ها اشاره می کنیم:

4- استفاده از اسپری عایق ضد پوسیدگی درب حمام

5- چرب کردن درب با استفاده از یک روغن گرم مانند روغن بذر کتان

6- ضد آب کردن درب با استفاده از بتونه یا درزگیر

7- استفاده از شانه‌های درزگیر در صورت نبود زمان کافی

تعمیر پوسیدگی درب چوبی دستشویی

تمام نکات و مواردی که نیاز و ضروری بود قبل از شروع به تعمیر پوسیدگی درب چوبی دستشویی بدانیم را بیان کردیم. حال به سراغ تعمیر درب پوسیده می رویم.

ابزار لازم برای تعمیر پوسیدگی درب چوبی دستشویی

1- اسپری عایق فوم

2-بتونه

3- رنگ

4- کاتر

5- سنباده

مرحله ی اول: تمیز کردن درب دستشویی

اگر در درب چوبی حفره ای به علت پوسیدگی به وجود آمده باشد و خردشدگی در آن دیده شود، در این حالت مقدار زیادی از خرده چوب ریز و درشت در آن ایجاد می شود.

این خرده چوب ها می توانند به دست آسیب بزنن حتما ابتدا دور تا دور حفره و یا پوسیدگی را با کاتر ببرید و لبه های صاف ایجاد کنید. سپس به کمک سنباده آن را صاف می کنیم.

مراحل تعمیر پوسیدگی درب چوبی دستشویی

مرحله ی دوم: تعمیر پوسیدگی و پر کردن حفره

معمولا اکثر تعمیرکار ها برای پر کردن حفره ی درب از فوم استفاده می کنند. این نوع فوم از طریق اسپری مخصوص پاشیده می شود و بعد از در معرض هوا قرار گرفتن فوم، فوم حجیم می شود. قبل از اینکه فوم را اسپری کنید ابتدا چند دستمال در حفره قرار دهید تا آن را پر کند، سپس اسپری کنید.

مرحله ی فوم زدن در تعمیر درب چوبی

دقت داشته باشید هنگامی که فوم را اسپری می کنید به صورت کامل حفره و یا محل پوسیده شده را بپوشاند و کمی از حفره بیرون بیاید و بیرون را نیز بپوشاند.

بعد از این که فوم را اسپری کردید، صبر کنید تا کامل خشک شود، معمولا 10 ساعت زمان نیاز دارد تا خشک شود. اگر درب دیگری برای تعمیر و رنگ کردن دارید بهتر است به سراغ بقیه بروید تا دری که به آن فوم زده ایم به خوبی خشک شود.

مرحله سوم: برش فوم اضافی

برش زدن فوم بعد از پوشاندن پوسیدگی درب چوبی

بعد از اینکه فوم به خوبی و کامل خشک شد، فوم های اضافی را با کاتر میبریم و سنباده میزنیم تا کاملا با سطح درب چوبی یکسان و یکدست شود.

دقت کنین که هنگام استفاده از کاتر و سنباده کاملا سطح را یکدست کنید، قسمتی که حفره وجود داشته و ما با فوم پر کرده ایم نباید سطح آن بیشتر یا کمتر باشد.

مرحله چهارم: بتونه کاری

بتونه کاری مرحله ی آخر تعمیر درب دستشویی

کمی بتونه به قسمتی که فوم اسپری کرده بودیم بمالید و به خوبی سنباده بزنین تا کاملا فضاهای خالی پر و یک دست شود.

مرحله پنجم: رنگ کردن

مرحله ی نهایی مرحله ی برداشتن لکه ها، خط و خراش ها، رنگ پریدگی و … می باشد. بعد از آن نیز نوبت به رنگ زدن درب چوبی، پولیش و جلای چوب می باشد.

البته خیلی وقت ها به این آسانی نیست. لکه ها و خط و خراش های درب زیاد هستند اما با بتونه زدن به قسمت های مختلف و سنباده زدن می توان تمام در را صاف و یک دست کرد و برای رنگ زدن آماده کرد.

در رنگ زدن نیز دقت لازم را داشته باشید و از نکاتی که در قسمت پیشگیری از پوسیدگی درب نیز استفاده کنید. یکی از موارد استفاده از رنگ با کیفیت و رنگ روغن به جای رنگ اکریلیک است.

نتیجه:

پوسیدگی درب چوبی دستشویی و حمام در منزل آزار دهنده هستند چرا که گاها هزینه ی زیادی برای زیبایی رنگ و طرح درب های منزل می کنیم اما با پوسیدگی درب چوبی زیبایی آن نیز کاسته می شود.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

درخواست سریع و آسان خدمات منزل در اپلیکیشن خدمت از ما برای دریافت اپلیکیشن، شماره خودتون رو وارد کنید.

خدمت از ما