خانه / سیستم گرمایشی / تعمیر آبگرمکن برقی

تعمیر آبگرمکن برقی

تعمیر آبگرمکن برقی

تعمیر آبگرمکن‌ برقی بوتان، آبگرمکن برقی هیتکس، تنظیم دمای آبگرمکن برقی، یکی از خدمات کاربردی ارائه شده در شرکت کاراباما است. زیرا شما با داشتن آبگرمکن‌های برقی بوتان مانند سایر وسایل برقی خانه نیاز به عیب یابی آبگرمکن برقی دیوار یا تبدیل آبگرمکن برقی به گازی و به طور کلی خدمات تعمیر آبگرمکن برقی دارید. آبگرمکن‌های برقی به دلیل بالا بودن طول عمر کارکرد، بسیار مفیدتر از آبگرم کن‌های غیر برقی بوده اند به همین دلیل خدمات تعمیر آبگرمکن برقی کاراباما بیشترین سطح درخواست را به خود اختصاص داده است. عیب یابی آبگرمکن برقی دیواری در خدمات تعمیر آبگرمکن برقی با دقت بالا و قیمت مناسب صورت می‌گیرد.

 

قیمت ترموستات آبگرمکن برقی

برخی از خدمات که در هنگام ثبت درخواست تعمیر آبگرمکن برقی ارائه می‌شود عبارتند از:

 • تعمیر آبگرمکن برقی آزمون و تعمیر آبگرمکن برقی مخزنی
 • تعویض ترموستات آبگرمکن برقی و قیمت ترموستات آبگرمکن برقی
 • روش نصب ترموستات ابگرمکن برقی و تعمیر ابگرمکن برقی بوتان
 • تست المنت آبگرمکن برقی و تنظیم دمای آبگرمکن برقی
 • عیب یابی ابگرمکن برقی دیواری و سیم کشی آبگرمکن برقی
 • طریقه نصب آبگرمکن برقی دیواری و تبدیل آبگرمکن برقی به گازی

 

در ادامه بحث تعمیر آبگرمکن برقی به قیمت تعمیر آبگرمکن برقی و هزینه عیب یابی آبگرمکن برقی، روش نصب ترموستات آبگرمکن برقی، قیمت ترموستات آبگرمکن برقی، تست المنت آبگرمکن برقی، قیمت المنت آبگرمکن برقی، سیمکشی آبگرمکن برقی، معایب آبگرمکن برقی، خطرات آبگرمکن برقی و … می‌پردازیم.

 • هزینه تعمیر آبگرمکن برقی در کارباما مطابق با نرخ اتحادیه تعریف می‌شود.
 • تعمیر کاران جهت تعمیر آبگرمکن برقی در کوتاه ترین زمان خود را به محل مشتری می‌رسانند.
 • باتجربه بودن متخصصین یکی از ویژگی‌های مهم کار کنان کاراباما می‌باشد که همیشه به آن توجه زیادی شده است.
 • اگر نیاز به تعویض قطعات برای تعمیر آبگرمکن برقی باشد. متخصصین باکیفیت ترین قطعات را برای تعویض استفاده می‌کنند.
 • تمیز کار کردن و مرتب بودن در کار نیز یکی از ویژگی‌هایی است که نیروی کار در کاراباما باید حتما از آن برخوردار باشد.
 • پس از اتمام تعمیر آبگرمکن برقی به مشتری فاکتور خدمات ارائه می‌شود.

 

سیم کشی آبگرمکن برقی ترموستات آبگرمکن برقی قیمت ترموستات آبگرمکن برقی

 

تست المنت آبگرمکن برقی

برای تست المنت آبگرمکن برقی روش‌های متعددی وجود دارد که آزمایش با اهم متر یکی از آنهاست. بطور کلی بهترین روش برای تست المنت آبگرمکن برقی، آزمایش به وسیله اتصال مستقیم به برق است. به این صورت که برای تست المنت آبگرمکن برقی ابتدا سیم‌های رابط المنت را باید جدا کنید و سپس دو رابط دیگر فاز و نول پریز را مستقیما به آن متصل کنید.

اگر مدار مصرف کننده‌های پر آمپري چون المنت سالم باشد، هنگام قطع و وصل جریان برق جرقه می‌زند و اگر در اتصال رابط به المنت خلاف آن دیده شود به احتمال خیلی زیاد المنت سوخته است و نیاز به تعویض دارد.

قیمت المنت آبگرمکن برقی به دلیل تغییر قیمت‌ها در ماه‌های اخیر دائما تغییر می‌کند و شما باید در زمان تعویض المنت آبگرمکن برقی، قیمت المنت آبگرمکن برقی را از تعمیرکار آبگرمکن برقی بپرسید.

 

ترموستات آبگرمکن برقی

کار ترموستات در آبگرمکن برقی تنظیم خودکار دمای آب به وسیله قطع یا وصل کردن خودکار المنت می‌باشد. در آبگرمکن برقی از ترموستات‌های گازی استفاده می‌شود.

روش کار ترموستات آبگرمکن برقی

 • ترموستات آبگرمکن برقی زمانی که شما ولوم و یا همان پیچ تنظیم دما را به جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید، به دلیل فشاری که ولوم به پلاتین‌ها می‌آورد، پلاتین‌ها به یکدیگر اتصال پیدا کرده و المنت روشن می‌شود.
 • زمانی که المنت روشن شد گرما ایجاد می‌کند و این گرما ترموستات را نیز گرم می‌کند و این باعث می‌شود گاز داخل لوله ترموستات به حرکت در آید. زمانی که گاز به دلیل گرما منبسط می‌شود به فانوسک بین پلاتین‌های داخل ترموستات فشار وارد می‌کند. زمانی که این فشار که به دلیل گرما می‌باشد، زیاد شود باعث قطع شدن ارتباط پلاتین‌ها شده و المنت آبگرمکن دیواری قطع می‌شود.
 • زمانی که دمای آب پایین می‌آید فشار از قسمت فانوسک کم می‌شود و پلاتین‌های ترموستات مجدد باهم ارتباط پیدا کرده و المنت روشن می‌شود و آب را گرم می‌کنند.
 • شما با چرخاندن ولوم و یا پیج تنظیم دمای ترموستات، فشار مورد نیاز برای قطع شدن ارتباط بین پلاتین‌ها را کم و زیاد می‌کنید.

 

انواع ترموستات آبگرمکن تبدیل آبگرمکن برقی به گازی تنظیم دمای آبگرمکن برقی

 

تعویض ترموستات آبگرمکن برقی

قبل از تعویض ترموستات آبگرمکن برقی بهتر است اول ترموستات را چک کنید، کافی است رابط‌های یک اهم متر را به فیش‌های ترموستات وصل کنید اگر عقربه منحرف شد و عدد صفر را نشان داد، کلید را خاموش کنید و ببینید آیا عقربه منحرف شده به جای خود برمی‌گردد یا نه.

اگر اشکال از کلید ترموستات باشد باید آن را به آرامی و بدون اینکه به سیستم گاز آن آسیبی وارد شود، باز کنید و نقطه عیب را پیدا کنید، اگر کلید درست کار می‌کند ولی فاز را خارج نمی‌سازد، به احتمال خیلی زیاد سطح کنتاکت‌ها اکسید شده اند که در این صورت با یک سمباده نرم می‌توانید آن را تمیز کرده و کلید را به حالت اولیه برگردانید. 

پیشنهاد می‌کنیم در صورت خراب بودن ترموستات تعویض ترموستات آبگرمکن برقی را جدی بگیرید. روش نصب ترموستات آبگرمکن برقی آسان است فقط باید سیم‌ها را از ترموستات قدیمی به جدید وصل نمایید.

قیمت ترموستات آبگرمکن برقی نیز مانند قیمت المنت آبگرمکن برقی به دلیل تغییر مداوم قیمت‌ها تغییر می‌کند ولی نگران نباشید تعمیر کاران کاراباما مناسب ترین قیمت و همچنین با کیفیت ترین ترموستات را برای شما استفاده می‌کنند.

 

تعمیر آبگرمکن برقی آزمون تعویض ترموستات آبگرمکن برقی تعمیر آبگرمکن برقی مخزنی

 

سیم کشی آبگرمکن برقی

برای سیم کشی آبگرمکن برقی باید از سیم‌های با مقاومت بالا استفاده کرد؛ زیرا آبگرمکن برقی میزان برق زیادی مصرف می‌کند و اگر سیم مقاومت پایین داشته باشد به دلیل گرم شدن عایق آن ذوب شده و اتصالی می‌کند. برای ایمنی بیشتر بهتر است برای آبگرمکن برقی خود فیوز برق جدا گانه قرار دهید.

 

خطرات آبگرمکن برقی

 • آبگرمکن برقی را اگر آبی داخل آن نباشد و آن را به برق بزنیم باعث داغ شدن بیش از حد المنت و در نتیجه ذوب شدن واشرهای آب بندی آن می‌شود. همچنین ممکن است سنگ یا چینی مورد استفاده برای عایق ترک بخورد.
 • در صورت دیدن چکه کردن و نشتی آب باید سریعا محل نشتی آب پیدا شود و پس از اطمینان از برطرف شدن نشتی آبگرمکن آن را روشن کرد. روشن کردن آبگرمکن برقی خراب خطرناک می‌باشد.
 • سرویس دوره ایی آبگرمکن برقی خود را انجام دهید تا از درست کار کردن ترموستات و سایر قسمت‌های مهم آبگرمکن مطمئن شوید. چک کردن درست بودن نشانه گر درجه حرارت نیز از مهم ترین قسمت‌های سرویس آبگرمکن برقی می‌باشد و در صورت خراب شدن، دمای آب بسیار زیاد شده و می‌تواند خطرهای بزرگی به وجود آورد.

خطر برق گرفتگی نیز یکی دیگر از خطرات آبگرمکن برقی می‌باشد. برای جلوگیری از برق گرفتگی بهترین کار استفاده از سیم ارت می‌باشد که باید زمان برق کشی برای آبگرمکن برقی این سیم را نیز کشید.

برای پاک کردن بدنه آبگرمکن برقی از یک دستمال مرطوبوابر مرطوب استفاده کنید و سپس جای آن را با دستمال خشک کنید. هرگز آب مستقیم بر روی آبگرمکن برقی نریزید.

 

سیم کشی آبگرمکن برقی

 

عیب یابی آبگرمکن برقی

در این قسمت به برخی از موارد که در هنگام عیب یابی آبگرمکن برقی به آن توجه می‌شود اشاره کرده و دلایل آن را مورد بررسی قرار داده ایم.

روشن نشدن آبگرمکن برقی

دلیل مشکل:

 • قطع بودن پریز برق می‌تواند از علت گرم نشدن آبگرمکن باشد.
 • مشکل قطع شدن سیم برق آبگرمکن برقی و یا خراب شدن دوشاخی برق.
 • خراب شدن سیم‌های رابط و قطع شدن مدار برق.
 • اشکال در ترموستات و عدم کار کرد صحیح.

 

آبگرمکن برقی روشن است اما آب گرم نمی‌شود

دلیل مشکل:

 • فاز خروجی ترموستات به سمت المنتقطع شده است.
 • سیم نول المنت قطع شده است.
 • المنت آبگرمکن برقی شما سوخته است و باید تعویض المنت آبگرمکن برقی شما صورت گیرد.

 

ترموستات آبگرمکن برقی

 

آب داغ می‌شود ولی نشان دهنده حرارت تغییری نمی‌کند

دلیل مشکل:

 • حرارت سنج خراب شده و باید تعویض شود.

 

دستگاه روشن است ولی آب به دمای مطلوب نمی‌رسد

دلیل مشکل:

 

خراب شدن حرارت سنج

دلیل مشکل و راه حل:

 • در این حالت برای عیب یابی ابگرمکن برقی دیواری بهتر است بدانید که در حرارت سنج از فلزات خاصی که نسبت به حرارت بسیار حساسند استفاده می‌شود و هنگام گرم شدن بدنه آبگرمکن، فنر مار پیچ پشت عقربه حرارت سنج نیز در اثر گرم شدن منبسط شده و عقربه آن منحرف می‌شود. ممکن است در صورت کار زیاد فنر حرارت سنج بشکند و یا از پشت عقربه جدا شود، در این صورت بهتر است که حرارت سنج را تعویض کنید.

 

قیمت ترموستات آبگرمکن برقی - سیم کشی آبگرمکن برقی - ترموستات آبگرمکن برقی

 

ترموستات روشن است اما اتومات کار نمی‌کند

دلیل مشکل و راه حل:

 • در این صورت اگر در مسیر گاز ترموستات سوراخ شده باشد و یا گاز از آن تخلیه شده باشد، باید بلافاصله به فکر تعویض ترموستات آبگرمکن برقی باشید، برای تشخیص آن ابتدا ترموستات را از مدار خارج کرده، کلید را در حالت وصل قرار دهید سپس لوله بلو را بوسیله حرارت گرم نمایید بعد از چتد ثانیه باید بصورت اتومات کار کند. اگر داغ شدن لوله بلو منجر به قطع شدن ترموستات نشود و کنتاکت‌ها نیز جوش نخورده باشند، می‌توان نتیجه گرفت گاز ترموستات تخلیه شده است، که در این صورت باید به‌فکر تعویض ترموستات آبگرمکن برقی خود باشید.

 

هنگام اتصال دو شاخه آبگرمکن به پریز، فیوز مدار را قطع می‌کند

دلیل مشکل و راه حل:

 • در این حالت برای عیب یابی ابگرمکن برقی دیواری، جعبه اتصالات آب گرمکن را جدا کنید و مدار را بررسی کنید زیرا این احتمال وجود دارد که در مدار آبگرمکن اتصال کوتاه بوجود آمده باشد. اغلب نقاطی که دچار اتصال کوتاه شده باشند، به وضوح قابل تشخیص هستند و با عایق بندی می‌توان مشکل را حل کرد.

 

قیمت ترموستات آبگرمکن برقی چگونه محاسبه می شود؟

 

5 نکته ضروری برای تعمیر آبگرمکن برقی

تشخیص عملکرد درست ترموستات، در تعمیر آبگرمکن برقی برای جلوگیری از بروز حادثه بسیار اهمیت دارد. پس حتما در فواصل زمانی معین به کارکرد صحیح آن توجه کنید و در صورت نیاز حتما برای تعویض ترموستات آبگرمکن برقی از یک متخصص حرفه ای کمک بگیرید.

در صورتی که آبگرمکن تان شیر اطمینان ندارد، به هیچ وجه از آن استفاده ننمایید.

 توصیه می‌‌کنیم برای وسایلی مانند آبگرمکن برقی که جریان مصرفی آن بسیار بالا می‌باشد، یک خط مستقل از کنتور برق ایجاد کنید و حتما خط جدید را به یک فیوز مناسب تجهیز کنید.

مجهز کردن آبگرمکن برقی به یکی از سیستم‌های حفاظت اتصال بدنه بسیار ضروری است. 

اگر با هر گونه نشتی و چکه یا خارج شدن آب از مخزن آبگرمکن مواجه شدید، برای عیب یابی ابگرمکن برقی تان اول برق دستگاه را قطع کنید و فلکه‌های ورود و خروج آب را ببندید و محل آسیب دیده را ردیابی و برای ترمیم محل آسیب دیده و تعمیر آبگرمکن برقی از یک جوشکار کمک بگیرید.


مطالب پربازدید سیستم گرمایشی

×

درخواست سریع و آسان خدمات منزل در اپلیکیشن خدمت از ما برای دریافت اپلیکیشن، شماره خودتون رو وارد کنید.

خدمت از ما