خانه / سیستم گرمایشی / علت روشن نشدن پکیج

علت روشن نشدن پکیج

علت روشن نشدن پکیج چیست؟

علت روشن نشدن شمعک پکیج دلایل مختلفی دارد. که ما در این مقاله شما را با علت روشن نشدن پکیج و علت روشن نشدن شمعک پکیج که معمولا در برندهای مختلف یکسان است مانند علت روشن نشدن پکیج ایران رادیاتور، علت روشن نشدن پکیج ایساتیس، علت روشن نشدن پکیج گلدیران، علت روشن نشدن شمعک پکیج، علت روشن نشدن پکیج دیواری ایران رادیاتور، علت روشن شدن چراغ قرمز پکیج و… آشنا کنیم.

علت روشن نشدن پکیج ایساتیس علت روشن نشدن پکیج بوتان اپتیما

 

علت روشن نشدن برندهای مختلف پکیج

 • علت روشن نشدن پکیج ایساتیس
 • علت روشن نشدن پکیج بوتان اپتیما
 • علت روشن نشدن پکیج گلدیران
 • علت روشن نشدن پکیج در حالت تابستانه
 • علت روشن نشدن پکیج فرولی
 • علت روشن نشدن پکیج تاچی
 • دلیل روشن نشدن مشعل پکیج ایران رادیاتور
 • علت روشن نشدن پکیج مرکوری

علت روشن نشدن پکیج بوتان ایساتیس، بوتان، گلدیران

احتمالا برای شما نیز پیش آمده که دستگاه پکیج خانه‌تان خود به خود روشن نشود! و به دنبال دلیل روشن نشدن مشعل پکیج ایران رادیاتور هستید. اگرشما هم برای فهمیدن یافتن علت روشن نشدن پکیج سرگرم مطالعه دفترچه دستگاه شده اید و پاسخ مناسبی پیدا نمی کنید نگران نباشید! علت روشن نشدن پکیج معمولا دلایل بسیاری دارد و سازندگان دستگاه این دلایل را به صورت جزئی در دفترچه راهنمای دستگاه قید نمی‌کنند، زیرا بسیاری از این دلایل تخصصی هستند و شما برای رفع دلیل روشن نشدن مشعل پکیج ایران رادیاتور به طور حتم نیازمند تعمیرکار پکیج هستید.

 

علت روشن نشدن پکیج گلدیران علت روشن نشدن پکیج در حالت تابستانه

 

علت روشن نشدن شمعک پکیج

از آنجایی که برندهای متنوعی همچون ایران رادیاتور، ایستاتیس، بوتان و گلدیران در بازار کشور حضور دارند، تعمیرکار پکیج باید با تفاوت‌ها و ویژگی‌های هریک از این دستگاه‌ها آشنایی کافی داشته باشد. به همین دلیل در هنگام ثبت سفارش تعمیر پکیج برای پیدا کردن علت روشن نشدن پکیج گفتن نوع برند پکیج الزامی است. مجموعه‌ی ما در کنار معرفی یک تعمیرکار پکیج در کمترین زمان ممکن به شما، پشتیبانی‌های لازم را پس از انجام سرویس برای شما فراهم می‌کند تا مشکل دستگاه شما به صورت کامل برطرف گردد؛ اما قبل از آن، بهتر است کمی با جزئیات علت روشن نشدن پکیج آشنا شویم. اگر می‌خواهید علت هر یک از موارد زیر را بدانید ادامه متن را بخوانید:

مزایای تعمیرکاران پکیج کاراباما:

 • اعزام بهترین تعمیرکار پکیج در کوتاه ترین زمان
 • اعزام تعمیرکار پکیج حرفه‌ای و متخصص 
 • استفاده از قطعات با کیفیت در هنگام تعمیرات
 • تعمیر پکیج با هزینه مناسب
 • ارائه فاکتور، در صورت درخواست مشتری
 • تمیز کردن محل تعمیر پکیج پس از انجام کار

علت روشن نشدن پکیج فرولی علت روشن نشدن پکیج تاچی

 

علت روشن نشدن پکیج شامل چه مواردی است؟

پکیج خانگی در دو نوع پکیج دیواری و پکیج زمینی در بازار موجود است. این دو نوع شباهت‌های بسیاری به هم دارند و طرز کار آن‌ها عملا یکسان است. پس دلایل و مشکلات آن‌ها هم مشابه می‌باشد. بسیاری از مطالبی که در رابطه با علت روشن نشدن پکیج در ادامه ذکر می‌کنیم، برای هر دو نوع از پکیج‌ها و حتی میان برندهای مختلف پکیج مشترک و قابل استفاده است.

پکیج دستگاهی است که با سه سیستم برق، گاز و آب خانه سروکار دارد و طبیعتا مشکل در هریک از این سیستم‌ها می‌تواند یکی از علت های روشن نشدن پکیج باشد که اغلب علت روشن شدن چراغ قرمز پکیج است. قبل از آنکه به دستگاه خود مشکوک شوید، ابتدا وضعیت فشار آب خانه را از طریق شیرها، برق خانه و خصوصا فیوزهای مرتبط با دستگاه پکیج از طریق جعبه فیوز و فشار گاز خانه را از طریق شیرهای گاز بررسی نمایید. چنانچه مشکل خاصی وجود نداشت، پس مطمئنا علت روشن نشدن پکیج از خود دستگاه یا سیستم لوله و شوفاژهای متصل به آن است.

برای پی بردن به علت روشن نشدن پکیج در مرحله اول به خطاهایی که دستگاه نشان می‌دهد توجه کنید و سعی کنید با استفاده از دفترچه دستگاه نوع خطا و منبع خطا را مشخص نمایید. اگر پکیج شما نمایشگر اعلام خطا ندارد، باید حتما برای تعمیر پکیج درخواست خود را در کاراباما ثبت نمایید.

 

دلیل روشن نشدن مشعل پکیج ایران رادیاتور علت روشن نشدن پکیج مرکوری

 

علت روشن نشدن پکیج معمولا موارد زیر هستند:

در این قسمت به بررسی برخی از علت های روشن نشدن پکیج می پردازیم. به این گونه که علت روشن نشدن پکیج را بیان نموده و همچنین توضیحاتی در مورد نحوه بر طرف نمودن مشکل بیان می کنیم. در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

 

 • آب کافی در مدار و لوله‌های پکیج وجود ندارد

همه‌ی پکیج‌ها به صورت پیش‌ فرض مجهز به یک سیستم خاموش کردن خودکار هستند و یکی از مواردی که موجب فعال شدن این سیستم می‌شود، کمبود فشار آب در پکیج است. از طریق نشان‌گر عقربه‌ای که معمولا زیر پکیج قرار دارد، میزان فشار آب مخزن را چک کنید، چنانچه این مقدار کمتر از 0.5 باشد، دستگاه یا کلا روشن نمی‌شود یا پس از روشن شدن بلافاصله خاموش خواهد شد. این نشانگر باید عددی بین 1.5 تا 2 را نشان دهد. در غیر این صورت اصطلاحا می گویند دستگاه افت فشار دارد.

از طریق شیر فشار آب کنار این نشان‌گر می‌توانید فشار مخزن را افزایش دهید، چنانچه با این کار فشار مخزن افزایش پیدا نکرد و یا پس از افزایش دوباره کاهش یافت، باید کار را به یک تعمیر کار پکیج بسپارید.

 

علت روشن نشدن شمعک پکیج

 

 • لوله‌ها و شوفاژهای ساختمان را هوا گرفته است

ممکن است مقدار هوای موجود در لوله‌ها و شوفاژهای شما آنقدر زیاد شده باشد که امکان انتقال آب گرم از پکیج به شوفاژها برای دستگاه مقدور نباشد. در این حالت، پکیج به صورت خودکار خاموش می‌شود و با ریست کردن پکیج و تنظیم فشار آب مخزن هم مشکل حل نمی‌شود. ابتدا همه‌ی شوفاژها را هواگیری نماید. اگر مشکل همچنان باقی بود، احتمالا پمپ دستگاه دچار ایراد شده است و به جای آب، هوا را به لوله‌های پکیج پمپاژ می‌کند. اینجا باید کار را به یک متخصص بسپارید، رفع عیوب پمپ پکیج برای شما امکان‌پذیر نیست.

 

 • لوله‌ها و شوفاژهای ساختمان را رسوب گرفته است

آب اکثر مناطق ایران سختی زیادی ندارد اما برای اطمینان معمولا یک دستگاه سختی‌گیر در مدار لوله‌ها نصب می‌شود. اگر پکیج شما سختی‌گیر آب ندارد و بیشتر از 1 سال است که از پکیج استفاده می‌کنید، ممکن است پکیج یا جایی از مدار آب دچار گرفتگی ناشی از رسوبات شده باشد. برای رسوب‌زدایی باید درخواست خود را در کاراباما ثبت نمایید.

 

 • الکترود تشخیص شعله پکیج خوب کار نمی‌کند

پکیج برای آنکه بفهمد گاز ورودی به دستگاه به صورت صحیح در حال سوختن است، از یک الکترود استفاده می‌کند. اگر این الکترود دچار مشکل شود یا فاصله‌ی الکترود با شعله‌ی آتش در اثر گرما زیاد شده باشد، پکیج به صورت خودکار خاموش می‌شود و پس دیگر روشن نمی‌شود. با یک انبر دست کمی الکترود را به آرامی به شعله نزدیک کنید، اگر مشکل حل نشد، یا الکترود کلا خراب شده است و یا مشکل از آن نیست.

 

 • دودکش پکیج به درستی کار نمی‌کند

اگر فاصله‌ی استاندارد از سقف یا مانع بالای پکیج را رعایت نکرده باشید، ممکن است دودکش دستگاه به درستی قادر به تخلیه دود نباشد و پس از مدتی با گرم شدن ناشی از تجمع دود و تغییر شکل آن، دود دستگاه به درستی خارج نشود. پکیج‌ها مجهز به سنسورهایی هستند که در صورت تجمع دود، دستگاه را فورا خاموش می‌کنند و چنانچه دستگاه را روشن کنید، پس از مدتی کار کردن دوباره به صورت خودکار خاموش می‌شوند.

 

علت روشن نشدن پکیج بوتان

علت روشن نشدن مشعل پکیج ایران رادیاتور

 

 • روشن نشدن شمعک پکیج

علت روشن نشدن شمعک پکیج غیر از وجود مشکل در سیستم جرقه‌زنی و گاز ورودی به پکیج، می‌تواند از خراب شدن خود شمعک نیز باشد. ابتدا یکی از شیرهای آب گرم خانه را باز کنید، سپس با استفاده از یک فندک بلند سعی کنید شعله‌ی پکیج را به صورت دستی روشن کنید، اگر پکیج روشن شد و بدون مشکل به کار خود ادامه داد، پس باید شمعک دستگاه توسط یک تعمیرکار پکیج تعویض شود.

 

 • گرم شدن بیش از حد پکیج

بنا به دلایل بسیاری ممکن است پکیج بیش از اندازه گرم شود، در این حالت دستگاه به صورت خودکار خاموش می‌شود و در پکیج‌های دیجیتالی معمولا بوق ممتد یا منقطعی برای چند ثانیه از دستگاه شنیده خواهد شد و پیغام خطای مرتبطی نیز بر نمایشگر ظاهر می‌شود. گرم شدن پکیج یک مشکل پیچیده است و دلایل متعددی می‌تواند داشته باشد، پس بهتر است درخواست خود را در کاراباما ثبت نمایید.

 

 • ممکن است برد دستگاه دچار عیب شده باشد

چنانچه همه‌ی حالت‌های فوق را بررسی کردید و علت روشن نشدن پکیج را پیدا نکردید و دستگاه پکیج شما همچنان کار نمی‌کند، احتمال دارد سیستم مرکزی و برد دستگاه دچار ایراد شده باشد که اتفاقا مشکل رایجی در میان برندهای مختلف پکیج در بازار است. در این حالت حتما باید مشکل را به یک تعمیرکار پکیج یا تعمیرکار رادیاتور بسپارید.

 

پکیج شما همچنان روشن نمی‌شود؟

اگر تمام موارد بالا را چک کردید اما همچنان پکیج شما ارور می‌دهد و درست کار نمی‌کند و علت روشن نشدن پکیج نامشخص است، باید مشکل را به کمک یک تعمیر کار پکیج مجرب برطرف کنید؛ زیرا تعمیر و تعویض قطعات پکیج به دلیل حساسیت بالای این دستگاه و نیز خطرات کار با آن، به افراد عادی توصیه نمی‌شود.

 

هزینه‌ و اجرت تعمیر پکیج چگونه محاسبه می‌شود؟

هزینه تعمیر پکیج به عوامل متعددی بستگی دارد از جمله این موارد می‌توان به: برند پکیج، وسایل مورد نیاز برای تعمیر پکیج، خرید قطعات جدید و مهمتر از همه مشکل اصلی پکیج که در نهایت هزینه تعمیر پکیج بر اساس نرخ اتحادیه برآورد و قبل از شروع کار به مشتری اعلام می‌شود.


مطالب پربازدید سیستم گرمایشی

×

درخواست سریع و آسان خدمات منزل در اپلیکیشن خدمت از ما برای دریافت اپلیکیشن، شماره خودتون رو وارد کنید.

خدمت از ما