ساعت پاسخگویی همه روزه از 8 الی 21

خانه / سیستم گرمایشی / تعمیر موتورخانه

تعمیر موتورخانه

 

تجهیزات موتورخانه تعمیر موتورخانه ساختمان مسکونی تعمیر موتورخانه شوفاژ تعمیرات تعمیر موتورخانه تعمیر و نگهداری موتورخانه تعمیر موتورخانه تعمیر و نگهداری موتورخانه تعمیر موتورخانه تعمیر موتورخانه شوفاژ تعمیر موتورخانه تعمیرات موتورخانه شوفاژ تعمیر موتورخانه تعمیر و نگهداری موتور خانه تاسیسات تعمیر موتورخانه آموزش تعمیر موتور خانه تعمیر موتورخانه تعمیر نگهداری موتور خانه تعمیر موتورخانه تعمیر موتور خانه غرب تهران تعمیر موتورخانه تعمیر و نگهداری چیلر تعمیر موتورخانه عیب یابی چیلر تراکمی تعمیر موتورخانه نقشه تابلو برق چیلر تعمیر موتورخانه انواع چیلر جذبی تعمیر موتورخانه چیلر های تراکمی تعمیر موتورخانه تعمیر مشعل گازی تعمیر موتورخانه نصب چیلر تعمیر موتورخانه اسید شویی چیلر تعمیر موتورخانه نقشه موتور خانه ساختمان مسکونی تعمیر موتورخانه منبع دو جداره شوفاژ تعمیر موتورخانه تعمیر چیلر تراکمی تعمیر موتورخانه تعمیر و نگهداری موتور خانه تعمیر موتورخانه نعمیر کار موتور خانه سرویس موتور خانه تعمیر موتورخانه تعمیر و نگهداری موتور خانه تعمیر موتورخانه آموزش تعمیر و نگهداری موتور خانه تعمیر موتورخانه تعمیر و نگهداری تاسیسات ساختمان تعمیر موتورخانه چیلر تعمیر موتورخانه تعمیر تعمیر موتورخانه تاسیسات ساختمان تعمیر موتورخانه تعمیر پکیج تعمیر موتورخانه تعمیر پکیج ایران رادیاتور تعمیر موتورخانه موتور خانه تعمیر موتورخانه چیلر خانگی تعمیر موتورخانه تعمیر چیلر تعمیر موتورخانه آموزش تعمیرات پکیج تعمیر موتورخانه چیلر تراکمی تعمیر موتورخانه تعمیر موتور خانه تعمیر موتورخانه انواع چیلر تعمیر موتورخانه تعمیرات پکیج بوتان تعمیر موتورخانه لوله کشی پکیج تعمیر موتورخانه مینی چیلر تعمیر موتورخانه طرز کار چیلر جذبی تعمیر موتورخانه منبع دو جداره موتور خانه تعمیر موتورخانه تعمیر سردخانه تعمیر موتورخانه تعمیر منبع دو جداره تعمیر موتورخانه چیلرهای جذبی تعمیر موتورخانه تعمیر شوفاژ ساختمان چیلر تراکمی تعمیر موتورخانه موتورخانه تعمیر موتورخانه استخر خانگی تعمیر موتورخانه نقشه تابلو برق موتور خانه تعمیر موتورخانه دوره آموزشی چیلر تعمیر موتورخانه نقشه موتور خانه استخر تعمیر موتورخانه لوله کشی شوفاژ تعمیر موتورخانه تعمیر پکیج دیواری ایران رادیاتور تعمیر موتورخانه تعمیر چیلر جذبی تعمیر موتورخانه پمپ اسید شویی تعمیر موتورخانه سرویس چیلر تعمیر موتورخانه تعمیر چیلر جذبی تعمیر موتورخانه اجرای چیلر تراکمی تعمیر موتورخانه انواع چیلر تراکمی

تعمیر موتورخانه

در این مقاله به توضیح در مورد موتورخانه و اجزای آن و تعمیر موتورخانه به صورت اجمالی به منظور آشنایی با اجزای موتورخانه و وظایف هر کدام از این اجزا می پردازیم. همچنین نکاتی را برای تعمیر موتورخانه را در این مقاله برای شما ذکر می کنیم. امیدواریم این مقاله کمک کوچکی به کاربران گرامی باشد. همچنین شما می توانید تعمیرات موتورخانه خود را به متخصصان کاراباما بسپارید.

 

شاید برایتان جالب باشد مطالبی که این روزها در مورد تعمیر موتورخانه در فضای وب دنبال می شود بیشتر در مورد:

 • تعمیر موتورخانه تهران
 • آموزش تعمیر و نگهداری موتورخانه pdf
 • تعمیر و نگهداری موتورخانه تاسیسات
 • آموزش سرویس موتورخانه
 • تعمیر تاسیسات ساختمان
 • تعمیر پمپ موتورخانه
 • تحقیق درباره موتورخانه
 • چک لیست تعمیر و نگهداری موتورخانه
 • تعمیرکار موتورخانه شوفاژ
 • مشعل موتورخانه
 • تعمیر موتورخانه و شوفاژ
 • شرکت تعمیر و نگهداری موتورخانه
 • دوره تعمیر و نگهداری موتورخانه
 • سرویس موتورخانه
 • لیست شرکت های تعمیر و نگهداری تاسیسات
 • آموزش سرویس موتورخانه
 • خدمات تاسیسات موتورخانه

 

موتورخانه چیست؟

موتورخانه به تجهیزات تاسیساتی سیستم گفته می شود که شامل دستگاه های مکانیکی و کنترل کننده ی الکتریکی است.محل قرار گیری موتورخانه در زیر زمین ساختمان و در ساختمان های بزرگ در اتاقی بیرون از ساختمان می باشد. دلیل قرار گیری موتورخانه در خارج از ساختمان های بزرگ سنگینی تاسیسات آن و سرو صدای زیادی است که توسط اجزای آن تولید می شود.

 

اجزای موتورخانه

موتورخانه شامل وسایل تولید حرارت یا دیگ(boiler)، چیلر(chiller)، برج خنک کن(cooling tower) ،مشعل(burner)، خطوط و وسایل انتقال انرژی و وسایل تبادل و توزیع گرما و سرما وهواساز(air handler unit) است.

نحوه ی عملکرد هر کدام از اجزای موتورخانه

دستگاه تولید حرارت یا دیگ(boiler):

دستگاه تولید حرارت از معمولترین مولد های گرمایی است که انرژی حرارتی آن از سوخت(توسط مشعل دیگ می سوزد) حاصل می شود.دیگ ها به سه نوع آب گرم (87 درجه) آب داغ (200 درجه ) و بخار آب دسته بندی می شوند بسته به نوع مصرف.

چیلر(chiller):

چیلر یک سیستم تبرید(جذب حرارت از یک سیال و دفع آن به سیال دیگرکه این سیال می تواند هوا یا آب یا هر نوع گاز یا مایع دیگر باشد) است. که به دو دسته تبرید جذبی و تراکمی دسته بندی می شوند.

برج خنک کن (cooling tower):

گمرایی که در چیلر دفع شده به آب داده میشود. در این مرحله آب گرم شده به برج خنک کن منتقل میشود تا گرمای خود را به محیط اطراف بدهد.

مشعل(burner):

گرمایی که برای گرم کردن دیگ لازم است توسط مشعل تولید می شود.مشعل معمولا با سوخت های مایع یا گاز کار می کند.

خطوط و وسایل انتقال انرژی:

آب گرم شده بوسیله دیگ یا سرد شده بوسیله چیلر از طریق خطوط و وسایل انتقال انرژی به قسمت های مورد نیاز منتقل می شود.

وسایل تبادل و توزیع گرما و سرما:

آب ،بخار یا هوا پس از عبور از وسایل انتقال انرژی به وسایل توزیع گرما و سرما می رسد.وسایل تولید گرما و سرما فن کویل و هوا ساز می باشد.از فن کویل هم برای گرمایش درزمستان و هم برای سرمایش در تابستان استفاده می شود.

آب گرم شده در دیگ یا آب سرد شده در چیلراز طریق پمپ و شبکه لوله کشی به فن کویل میرسد و پس از عبور از کویل ها به وسیله ی وزش اجباری هوا سرما و گرما را به محیط اطراف می دهد.

هواساز(air handler unit):

دستگاه هوا ساز عملیات تهویه مطبوع در زمستان و تابستان را انجام می دهد.هوای مخلوط شده (هوای برگشتی توسط کانال و هوای تازه) در محفظه ای به نام اختلاط با یکدیگر مخلوط می شوند و بعد از عبور از کویل حرارتی و یا برودتی و رطوبت زدن به وسیله ی بادرسان به کانال میرسد.سپس هوای مطبوع که شرایط مورد نیاز را داراست به اتاق های مختلف توزیع می شود.


عیب یابی و تعمیر موتور خانه

 • باز بودن شیرهای شوفاژ و یا روشن بودن سیستم فن کویل
 • روشن بودن دیگ آب گرم و یا روشن بودن سیستم گرمایشی چیلر را کنترل نمایید.

اگر مشکل سیستم از موارد بالا نبود مساله در سیستم داخلی منزل شماست و باید شیرهای ورودی به سیستم گرمایشی منزل را چک کنید.سیستم را هوا گیری کنید تا هوای باقیمانده از آن خارج شود و آب گرم به سادگی در سیستم بچرخد.

 • شیرهای ورودی و خروجی آب گرم سیستم را کنترل نمایید ممکن است بسته باشند(در صورت بسته بودن آب گرم در سیستم نمی چرخد)
 • پمپ گردش آب را چک کنید(بسیاری از مشکلات به دلیل کارکرد نادرست پمپ آب است)
 • منبع انبساط آب گرم را در پشت بام چک کنید(ممکن است آب نداشته باشد یا آب کافی درون آن نباشد)

به یاد داشته باشید موتورخانه و تاسیسات سرمایشی و گرمایشی مانند هر وسیله ی دیگری نیازمند نگهداری و تعمیرات مناسب است. موتور خانه باید در شرایط ایمن کار کند و بالاترین راندمان را داشته باشد و طول عمر مناسبی داشته باشد و سریعا فرسوده و از کار افتاده نشود.

شرکت خدماتی با تیم توانمند و مجرب در زمینه تعمیر موتور خانه ، تاسیسات لوله کشی ، لوله کشی پکیج ، لوله کشی ساختمان و … آماده ارائه بهترین خدمات به شما می باشد.

 

تعمیر موتورخانه
تعمیر موتورخانه
3.4 امتیاز از 11 رای


×

درخواست سریع و آسان خدمات منزل در اپلیکیشن »» برای دریافت اپلیکیشن، شماره خودتون رو وارد کنید.