خانه / ساختمان / پارکت

پارکت

پارکت

کاغذ دیواری پارکت دکوراسیون پارکت لمینت پارکت کاغذ دیواری اتاق خواب پارکت پوستر دیواری پارکت کاغذ دیواری پذیرایی پارکت کفپوش پارکت دیوار پوش پارکت پارکت چوبی پارکت انواع کاغذ دیواری پارکت کاغذ دیواری قابل شستشو پارکت کاغذ دیواری ارزان پارکت پارکت لمینت پارکت مدل کاغذ دیواری پارکت انواع کفپوش پارکت تفاوت پارکت و لمینت پارکت انواع پارکت پارکت انواع کفپوش منزل پارکت معایب پارکت پارکت کفپوش لمینت پارکت کفپوش چوبی پارکت خرید پارکت پارکت پارکت لمینت پارکت فروش پارکت پارکت کفپوش لمینت پارکت قیمت پارکت لمینت پارکت تفاوت پارکت و لمینت پارکت بهترین مارک پارکت لمینت پارکت پارکت آلمانی – پارکت پلاستیکی پارکت پارکت بهتر است یا سرامیک

پارکت چیست؟

یک پوشش کف همواره بخش مهم و اصلی یک ساختمان بوده است که نمایانگر زیبایی و جذابیت داخلی بنا است. از طرفی کفپوشی که از زیبایی و جذابیت برخوردار باشد، احساس مطلوبی را هنگام قدم گذاشتن بر روی آن به شما منتقل می نماید. دو نوع از کفپوشی که بسیار متداول هستند، پارکت چوبی و لمینیت می باشند.

پارکت‌ها از کفپوشهای دکوراتیو و زیبا در دکوراسیون داخلی هستند که مستقیماً از خود چوب درختان ساخته می شوند و طرفداران زیادی دارند. پارکت را به کف اتاق می چسبانند و بعد از خشک شدن چسب، سطح روی آن را ساب زده ، لاک می زنند تا  صاف و صیقلی شود. پارکت نسبت به آب فوق العاده حساس است و در صورت تماس با آب، فوراً ورم کرده و باد می کند. پارکت در اثر برخورد اشیاء نوک تیز با آن آسیب دیده و خش می افتد و پس از گذشت چند سال لازم است تا سطح آن مجددا ساب خورده و لاک زده شود.

 

پارکت

 

 لمینت بهتر است یا پارکت چوبی؟

 

در این مبحث قصد داریم اثبات کنیم که لمینیت در مقایسه با پارکت چوبی دارای معایب متعددی است :

 

فقدان قابلیت ترمیم پذیری

از آنجایی که لمینیت مصنوعی است، قطعاً از دوام و استحکام پارکت تمام چوب و طبیعی  بی بهره است. پارکت دارای دوامی بسیار طولانی می باشد و غالباً عمری 100 ساله و بیش تر دارد. اگر پارکت صدمه ای دید می توان آن را با ساب زدن و لاک یا روغن ترمیم کرد. در مقابل اگر قطعه ای از لمینیت دچار آسیب شود امکان ترمیم آن وجود ندارد و تنها با تعویض می توان آن را بازسازی کرد.

 

سختی

سختی لمینت مانع شده تا این متریال کف از راحتی و آسایش مطلوب برخوردار شود. تعدادی از تولید کنندگان  جهت ایجاد حالت ارتجاع پذیری در بخش زیرین از فوم استفاده می کنند. با این وجود استفاده از فوم کمک قابل توجهی به کاهش سختی آن نمی کند. در مقابل پارکت به دلیل بافت طبیعی حالت ارتجاع بیش تری دارد.

 

طبیعی نبودن

از شاخص ترین مزایای پارکت ، طبیعی بودن چوب در مقابل مواد مصنوعی مورد استفاده در لمینت می باشد. به دلیل ارزان تر بودن لمینیت برخی از افراد به خرید این کفپوش مصنوعی تمایل دارند. تصور اشتباه مصرف کنندگان لمینیت این است که با خرید لمینیت می توانند از ظاهر زیبای پارکت تمام چوب با هزینه ی کمتر برخوردار شوند.

 

دوام پایین

لمینت با توجه به کیفیت پایین متریال به کار رفته ، برای استفاده طولانی مدت ، گزینه مناسبی نیست . مدت زمان گارانتی لمینت (در صورت ارائه آن ! ) کوتاه مدت می باشد و معمولاً مشکلات آن بعد از اتمام گارانتی نمایان می شود. پارکت چوبی بر خلاف لمینت از عمر مفید بسیار طولانی برخوردار است و بر اساس گفته برخی از کارشناسان دارای عمری بالغ بر صد سال می باشد.

 

صدای ناخوشایند

لمینیت حس پلاستیک را القا می کند ؛ با راه رفتن بر روی آن صدای ناخوشایندی ایجاد شده که همین حس نا مطلوبی در شما به وجود می آورد. این در حالی است که قدم زدن بر روی پارکت چوبی صدایی فوق العاده دلنشین و لذت بخش دارد به گونه ای که  احساس گرمی و طبیعی بودن را به طور کامل درک می کنید.

 

محتوی ترکیبات شیمیایی خطرناک

ساختار لمینت حاوی ترکیبات شیمیایی خطرناکی می باشد که اتفاقات ناگواری را برای محیط زیست به دنبال دارد. یکی از مواد سمی و خطرناک موجود در لمینت فرمالدهید می باشد. یکی از عوارض خطرناک فرمالدهید، امکان ایجاد سرطان در انسان می باشد. این محصول همچنین شامل مواد آلی شیمیایی فراری می باشد که می تواند به راحتی منجر به تجزیه و از بین رفتن محیط زیست شود. در عوض پارکت چوبی با توجه به طبیعی بودن و سازگاری با انسان نه تنها برای محیط زیست مضر نمی باشد بلکه دوستدار محیط زیست نیز می باشد.

 

لغزندگی بر خلاف پارکت چوبی

یکی از بزرگترین معایب لمینت این است که مصرف کنندگان، همواره از لغزندگی آن ناراضی بوده اند . صاف بودن بیش از اندازه سطح پارکت به ویژه در مواقعی که خیس شده باشد ، موجب زمین خوردگی می شود. در مقابل بافت طبیعی پارکت چوبی منجر به عدم صاف بودن سطح آن می شود که این امر اطمینان خاطر هنگام راه رفتن روی آن را به وجود می آورد.

از این رو دوام و زیبایی پارکت چوبی طبیعی در مقابل معایب لمینیت حائز اهمیت می باشد. استفاده از پارکت برای انواع ساختمان های مسکونی، اداری و تجاری بهترین و مناسب ترین انتخاب می باشد.

 

شرکت خدماتی در زمینه های پارکت ، کاغذ دیواری  و نقاشی ساختمان مشغول به فعالیت است.

ثبت سفارش رایگان پارکت

 


×

درخواست سریع و آسان خدمات منزل در اپلیکیشن خدمت از ما برای دریافت اپلیکیشن، شماره خودتون رو وارد کنید.

خدمت از ما