خانه / نظافت / آشنایی با 5 سرویس محبوب در نظافت

آشنایی با 5 سرویس محبوب در نظافت

اگر اهل مطالعه مطالب وب سایت‌ها باشید، ممکن است نوشته‌های متنوعی در زمینه نظافت خوانده‌ یا دیده باشید. به عنوان مثال چگونه کارگر نظافت منزل مورداعتماد پیدا کنیم؟ یا این‌که برای نظافت شرکت و محل کار چه راهکارهایی وجود دارد؟ یا نظافت منزل فوری در 15 دقیقه! همچنین در مورد خدماتی که شاید کمتر درباره آن شنیده‌اید، مثل نظافت راه پله و مشاعات، کفسابی و نماشویی، مطالب مختلفی در سراسر وب وجود دارد.

برای دوستانی که به تمیزی محیط زندگی خود اهمیت می‌دهند، سعی کردیم موضوعات متنوعی در زمینه نظافت منزل، نظافت شرکت، نظافت راه پله، کفسابی و نماشویی را بررسی کنیم.

 

اپلیکیشن نظافت منزل

 

آیا می‌دانید بیش‌تر در کدام مناطق به دنبال استفاده از خدمات نظافت منزل هستند؟

 • نظافت منزل تهران
 • نظافت منزل مشهد
 • نظافت منزل کرج
 • نظافت منزل شرق تهران
 • نظافت منزل اصفهان
 • نظافت منزل تورنتو

این لیستی از مواردی است که توسط گوگل پیشنهاد می‌شود. در این میان نظافت منزل تورنتو بسیار چشم نواز است!

 

این لیست نظافت منزل را به خاطر بسپارید

می‌خواهید دست به کار تمیز کردن خانه و نظافت منزل شوید؟ لازم است که قبل از شروع نظافت منزل چند نفس عمیق بکشید و با انرژی 5 مرحله زیر را طی کنید. راه حل‌های نظافت منزل فوری در یک چشم به هم زدن را فراموش کنید. ممکن است هیچ کدام به کار شما نیایند.

 

نظافت منزل فوری

 

1) هدف از نظافت منزل را مشخص کنید

اگر خودتان دست به کار نظافت منزل می‌شوید، بهتر است برای هر قسمت خانه برنامه داشته باشید. بخش‌هایی از خانه هستند که هفته‌ای یک بار باید تمیز شوند. مانند سرویس بهداشتی و حمام. اما برای تمیزی آشپزخانه و سالن پذیرایی، هر روز باید دستمال به دست آشپزخانه و سالن پذیرایی یا نهارخوری را تمیز کنید تا خانه همیشه تمیز به نظر برسد.

اگر هم نظافتچی منزل دارید که هر هفته به خانه شما می‌آید، بهتر است قبل از هر چیز از خود بپرسید در حال حاضر نظافت کدام بخش از خانه مهم است؟ کدام قسمت‌ها نیاز دارند تمیز و مرتب شوند؟ زمان آن رسیده که درون کابینت‌ها را سروسامان دهید؟ آن وقت هفته به هفته با هدف جلو می‌روید و در ماه یک خانه دست گل تحویل می‌گیرید.

 

نظافتچی منزل

 

2) نظافت راه پله و مشاعات را فراموش نکنید

اگر در آپارتمان زندگی می‌کنید یا صاحب یک شرکت هستید، از نظافت راه پله و مشاعات غافل نشوید. درست است که برنامه نظافت ساختمان و نظافت راه پله به عهده مدیر ساختمان است، اما به عنوان یک همسایه مسئولیت پذیر بهتر است همکاری در این زمینه داشته باشید. فرض کنید خانه بسیار تمیز مرتب است، اما رد گرد و غبار در راه پله ها دیده می‌شود. هم گرد و غبار وارد منزل شما می‌شود و هم قبل از وارد شدن به خانه خود گرد و خاک به چشمتان می‌آید.

 

دستمال نظافت منزل

 

3) وسایل و مواد شوینده مناسب برای نظافت منزل تهیه کنید

جاروبرقی، انواع دستمال، تی، مواد شوینده. مواردی هستند که باید از قبل تهیه کنید. دستمال‌های نانو می‌توانند به شما در نظافت منزل کمک کنند.

اگر نظافتچی منزل به خانه شما می‌آید، با توجه به این‌که همراه آوردن وسایل و مواد شوینده نظافت منزل دشوار است، بهتر است از قبل لوازم موردنیاز نظافتچی را آماده کنید.

 

نظافت منزل توسط نظافتچی

 

4) از سایر افراد در خانه یا یک نظافتچی منزل کمک بگیرید

اگر می‌خواهید کارهای نظافت منزل سریع‌تر پیش برود، تنهایی کمی سخت است. می‌توانید از سایر افراد خانواده یا فرزندان هم کمک بگیرید. مثلا به بچه‌ها می‌توانید شستن ظرف‌ها، مرتب کردن اتاق‌ها و جمع آوری را آموزش دهید.

کارمندان و افراد شاغل هم که وقت کافی برای رسیدگی به خانه ندارند، کارگر نظافت منزل یا یک نظافتچی منزل استخدام می‌کنند تا هر هفته نظافت منزل، نظافت شرکت و محل کار را انجام دهد.

 

لکه بری مبل و فرش

 

5) تمیز کردن مبلمان و فرش

شاید فکر کنید تمیز کردن مبلمان و شستن فرش‌ها فقط به آخر سال مربوط است. اما هنگام نظافت منزل و نظافت شرکت توجه داشته باشید که اگر لکه‌ای بر روی مبلمان یا فرش است، خیلی زود برای لکه بری آن اقدام کنید. اگر الان لکه‌ها را از بین نبرید، هنگام شستشوی مبل و فرش نیز دچار مشکل می‌شوید. زیرا لکه برای همیشه روی مبل و فرش باقی می‌ماند.

 

نظافت راه پله و مشاعات شامل این قسمت‌ها می‌شود:

 • نظافت راه پله ها
 • نظافت پارکینگ
 • تميز كردن نرده ها
 • نظافت داخل آسانسور
 • نظافت راهروهای ساختمان
 • شستن درب ورودی ساختمان و درب پاركينگ

 

نظافت شرکت و محل کار

قصد نداریم به اهمیت نظافت شرکت و محل کار و تاثیر آن بر عملکرد کارمندان بپردازیم. اگر تجربه کار کردن داشته باشید، می‌دانید که کار کردن در محیط تمیز و مرتب بسیار خوشایند است. معمولا مدیران شرکت به صورت هفتگی یک نظافتچی برای رسیدگی به نظافت شرکت اقدام می‌کنند.

هنگام نظافت شرکت یا نظافت محل کار به یاد داشته باشید که هنگام ورود نظافتچی تمامی وسایل را در اختیار او قرار دهید. بهتر است کار نظافت شرکت در زمانی که کارمندان حضور ندارند مانند روزهای تعطیل انجام دهید، تا به خوبی تمامی قسمت‌ها تمیز شوند.

 

آیا تا به حال چیزی از کفسابی و نماشویی ساختمان شنیده‌اید؟

اگر برای اولین بار است که واژه‌های نماشویی و کفسابی را شنیده‌اید، پیشنهاد می‌کنیم ادامه این محتوا را بخوانید. کفسابی و نماشویی قبل از شروع سال نو، درخواست بیش‌تری دارد. پس از آن دسته کارهایی هستند که باید سالی یک بار آن را در برنامه نظافت قرار دهید.

 

نماشویی

 

نماشویی چیست؟

همان طور که بالاتر گفتیم، اگر می‌خواهید یک تغییر اساسی در خانه و ساختمان خود دهید، فراموش نکنید که تمام قسمت‌های آن را تمیز کنید. یکی از آن موارد شستشوی نمای ساختمان است. نماشویی به معنای شست‌و‌شوی نمای ساختمان است و به شیوه‌های مختلفی انجام می‌شود. نمای ساختمان را مانند روز اول تمیز و براق کنید.

اگر در شهر شلوغ و آلوده‌ای مانند تهران زندگی می‌کنید، نماشویی یک کار حیاتی محسوب می‌شود. خدمات نماشویی ساختمان به دلیل باران اسیدی و حجم دود و آلاینده‌ها زیاد در هوا، بسیار اهمیت دارد. اگر به موقع برای شستشوی نمای ساختمان اقدامی صورت نگیرد، با گذشت زمان لایه‌های دوده و جرم روی نمای ساختمان می‌ماند.

 

شرکت نماشویی ساختمان

شرکت های نماشویی مختلف با روش‌های مختلف کار شستشوی نمای ساختمان را انجام می‌دهند. خدمات نماشویی و کفسابی معمولا در کنار یکدیگر آورده می‌شود. یک شرکت نماشویی ساختمان ممکن است خدمات متعددی در زمینه نظافت داشته باشد.

 

خدمات نماشویی شامل:

 • نماشویی با طناب
 • نماشویی با نانو
 • نماشویی با اسید
 • نماشویی بدون داربست

 

کفسابی

 

کفسابی چیست؟

هر چقدر هم که ساختمان و خانه را تمیز کنیم، اگر کف ساختمان و یا خانه پر از لکه باشد، زیبایی را از خانه و ساختمان می‌گیرد. اگر دقت کرده باشید، هنگام ورود به یک هتل یا مجتمع بزرگ اولین چیزی که جلب توجه می‌کند، براق بودن کف ساختمان است.

 کفسابی ساختمان یا ساب سنگ، به معنای سابیدن یک لایه از کف ساختمان است. به کمک دستگاه کفساب، کف ساختمان جلا داده می‌شود و به میزانی که به کف ضربه‌ای وارد نشود ساب زده می‌شود.

کفسابی سرامیک، پارکت، سنگ و … هر یک به شیوه‌ای مخصوص انجام می‌شود. مثلا برای کفسابی سنگ مرمر باید به تعداد مشخصی ساب زده شود تا مشکلی برای کف آن به وجود نیاید.

 

کلام پایانی

امیدواریم تا به اینجا، اطلاعات مفیدی در مورد نظافت منزل، نظافت شرکت، نظافت راه پله، نماشویی و کفسابی در اختیار شما قرار داده باشیم. طبق تجربه چندین ساله ما در انتخاب، گزینش و اعزام نظافتچی منزل و نیروی خدماتی آماده به‌کار جهت کسب رضایت مشتریانمان دریافته‌ایم که دغدغه بسیاری از افراد کیفیت خدمات نظافت مانند نظافت منزل، شرکت و خدمات کفسابی و نماشویی است. شما پس از ثبت سفارش خود، می‌توانید بر اساس نظرات مشتریان قبلی و قیمت پیشنهادی شرکت خدماتی نظافتی، متناسب با نیاز خود نیروی خدمات را انتخاب کنید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

درخواست سریع و آسان خدمات منزل در اپلیکیشن خدمت از ما برای دریافت اپلیکیشن، شماره خودتون رو وارد کنید.

خدمت از ما