خانه / سلامت / معجون تقویت سیستم ایمنی بدن

معجون تقویت سیستم ایمنی بدن

 

تا به حال آشنایی با طرز تهیه معجون تقویت سیستم ایمنی بدن در فصل های سرد اهمیت بالایی داشت. اما اکنون و باتوجه به ویروس کرونا، توجه به مصرف معجون تقویت سیستم ایمنی بدن کودکان و بزرگسالان بیشتر از همیشه شده است. البته معجون تقویت سیستم ایمنی بدن تنها راه برای تقویت بدن ضعیف نیست و روش‌هایی دیگری نیز برای تقویت بدن ضعیف وجود دارد. برای مثال: تقویت سیستم ایمنی بدن با طب اسلامی، تقویت سیستم ایمنی بدن با طب اسلامی و تقویت سیستم ایمنی بدن با طب اسلامی. در ادامه هر یک از این روش‌ها را به تفصیل بررسی می‌کنیم.

 

معجون تقویت سیستم ایمنی بدن با سیر و عسل

سیر و عسل هر دو از نام های آشنا در تهیه معجون تقویتی سیستم ایمنی بدن، در تقویت سیستم ایمنی بدن با طب اسلامی و تقویت بدن در طب سنتی، و همچنین دمنوش تقویت سیستم ایمنی بدن هستند. هر یک از این دو ماده پرخاصیت در هر نوع معجون تقویت سیستم ایمنی بدن کودکان و بزرگسالان موجب ارتقا سلامت و تقویت فوق العاده سیستم ایمنی بدن خواهد شد. از ترکیب سیر و عسل نیز می توان برای مبارزه با سرماخوردگی و آنفلوآنزا، سم زدایی بدن، تقویت سیستم ایمنی و… استفاده کرد.

 

معجون تقویت سیستم ایمنی بدن با سیر و عسل
معجون تقویت سیستم ایمنی بدن با سیر و عسل

 

طرز تهیه معجون تقویت سیستم ایمنی بدن

جهت تهیه معجون تقویت سیستم ایمنی بدن با سیر و عسل و تقویت بدن ضعیف، بهتر است هر یک از این دو ماده را (1 پیمانه عسل، 10 حبه سیر) در بالاترین کیفیت تهیه کنید. مراحل آماده سازی این معجون به شرح زیر است:

 1. برای تهیه معجون تقویت سیستم ایمنی بدن، ابتدا حبه های سیر پوست بکنید و آنها را به قطعات کوچک خرد و یا آنها را له کنید,
 2. عسل و سیر را درون یک ظرف شیشه ای تمیز بریزید، در آن را ببندید و به مدت 1 هفته در مکان تاریک قرار دهید.
 3. معجون تقویت سیستم ایمنی بدن شما پس از 1 هفته آماده است. 1 قاشق غذاخوری از آن را به تنهایی یا مخلوط شده در 1 فنجان آب گرم میل کنید (به مدت 7 روز).
 4. معجون تقویت سیستم ایمنی بدن عسل و سیر خود را در دمای اتاق نگهداری کنید تا کریستالی نشود.

 

معجون تقویت سیستم ایمنی بدن با زردچوبه تازه

معجون تقویت سیستم ایمنی بدن با زردچوبه
معجون تقویت سیستم ایمنی بدن با زردچوبه

زردچوبه تازه در تقویت سیستم ایمنی بدن بسیار موثر است. برای تهیه یک معجون تقویت سیستم ایمنی بدن می‌تواند آب زردچوبه تازه را به همراه زنجبیل تازه یا لیموترش تازه استفاده کنید.

 

قرص تقویت سیستم ایمنی بدن ایمیونس

اما اگر به هر دلیلی نتوانیم از معجون تقویت سیستم ایمنی بدن استفاده کنیم یا به روش های تقویت سیستم ایمنی بدن با طب اسلامی تمایل نداشته باشیم چه؟ اگر شما نیز در این دسته از افراد قرار می گیرید، قرص تقویت سیستم ایمنی بدن احتمالا بهترین گزینه برای شما خواهد بود. یک قرص تقویت سیستم ایمنی بدن معتبر و پرطرفدار برای تقویت و بازسازی سیستم ایمنی بدن (که شاید شما نیز نام آن را شنیده باشید) ” ایمیونس” است. برخی از خواص این قرص تقویت سیستم ایمنی بدن را در ادامه بررسی می کنیم:

 • بهبود، حفظ سلامت، و کمک به عملکرد سیستم ایمنی بدن
 • افزایش مقاومت بدن در برابر عفونت ها
 • شامل آنتی اکسیدای قوی جهت تقویت فوق العاده سیستم ایمنی بدن برای بزرگسالان
 • محافظت از بدن در برابر اکسیداتیو استرس‌ها (آلودگی های محیط)
 • کمک به حفظ سلامت بدن و محافظت از آن در برابر رادیکال های آزاد

دستور مصرف قرص تقویت سیستم ایمنی بدن ایمیونس را درون جعبه آن پیدا خواهید کرد. اما توجه داشته باشید که با وجود آنکه این قرص تقویت سیستم ایمنی بدن گلوتن، لاکتوز، نمک، نگهدارنده و رنگ های مصنوعی ندارد، اما به دلیل آهن موجود در آن، مصرف بالای ایمیونس برای کودکان توصیه نمی‌شود. بهتر است برای کودکان خردسال، به جای قرص تقویت سیستم ایمنی بدن از معجون تقویت سیستم ایمنی بدن کودکان (مانند معجون بالا) استفاده کنید.

 

معجون تقویت سیستم ایمنی بدن
معجون تقویت سیستم ایمنی بدن با هویج

 

معجون تقویت سیستم ایمنی بدن کودکان

اگر کودک شما هنوز شیرخوار است، بهترین معجون تقویت سیستم ایمنی بدن کودکان چیزی جز شیر مادر نیست. در غیر این صورت، موارد زیر را به خاطر داشته باشید:

 1. مصرف میوه و سبزی: میوه ها و سبزیجات تازه حاوی مواد مغذی مانند ویتامین C، باعث تقویت سیستم ایمنی کودک شما خواهد شد. میوه ها و سبزیجاتی مانند هویج، چغندر، توت فرنگی، لوبیا سبز، پرتقال و… به افزایش سلول های سفید خون کودک شما را افزایش خواهند داد و از او در برابر عفونت ها محافظت خواهند کرد.
 2. خواب کافی: به منظور تقویت سیستم ایمنی بدن ، کودک شما باید حداقل 10 ساعت خواب بی وقفه در هر شبانه روز داشته باشد. نداشتن خواب کافی در طول شب می تواند کودک را مستعد ابتلا به انواع بیماری ها کند. در این صورت همچنین سلول های مختلفی که باعث افزایش سیستم ایمنی بدن هستند، قادر به عملکرد درست نخواهند بود.
 3. رعایت بهداشت: ساده ترین راه برای تقویت فوق العاده سیستم ایمنی بدن کودک استفاده از قرص تقویت سیستم ایمنی بدن، دمنوش تقویت سیستم ایمنی بدن و معجون تقویت سیستم ایمنی بدن کودکان نیست؛ بلکه تشویق آنها به رعایت عادات بهداشتی است. برای مثال: شستن دست ها بعد از ورود به خانه، پیش از خوردن غذا، و مسواک زدن.
 4. فعالیت بدنی: برای تقویت فوق العاده سیستم ایمنی بدن کودک تان، تا جای ممکن او را به بازی و قدم زدن در هوای پاکیزه وادار کنید. شرکت در فعالیت های فیزیکی به طور منظم سلول های بدن کودک شما را که مسئول رسیدگی به اعضای بدن او هستند، مقاوم کرده و توانایی جلوگیری از بروز عفونت ها را افزایش خواهد داد.

 

دمنوش تقویت سیستم ایمنی بدن
دمنوش تقویت سیستم ایمنی بدن

 

تقویت بدن در طب سنتی

روش های تقویت فوق العاده سیستم ایمنی بدن و تقویت بدن ضعیف در طب سنتی محدود به مصرف معجون تقویت سیستم ایمنی بدن و دمنوش تقویت سیستم ایمنی بدن نمی شود. برای تقویت بدن در طب سنتی، توصیه می شود قبل از ساعت ۱۰ شب بخوابید و قبل از طلوع آفتاب بیدار شوید تا سلول‌های ایمنی در بهترین حالت خود باشند. مصرف دمنوش بادرنجبویه هم برای تقویت فوق العاده سیستم ایمنی بدن و تقویت بدن در طب سنتی توصیه شده است.

علاوه بر آن، تقویت بدن در طب سنتی با آلودگی هوا نیز در ارتباط است و آلودگی هوا قدرت سیستم ایمنی بدن را کاهش می دهد. از دیدگاه طب سنتی، هر چه بدن فرد سالم تر باشد، کمتر در معرض عوارض آلودگی هوا قرار می‌گیرد. یک از راهکارهای تقویت بدن در طب سنتی و پاکسازی بدن، خوردن آش گشنیز در 3 وعده اصلی به مدت 3 روز است. این آش ساده را می توانید با گشنیز، شنبلیله، تره، جعفری، برگ چغندر یا برگ اسفناج، و کمی برنج تهیه کنید.

یکی از نکات توصیه شده در طب سنتی، پرهیز از خوردن غذاهای سرد و سودازا است، چرا که این مواد خوراکی سیستم ایمنی بدن را ضعیف می کنند. بهترین راه برای تقویت سیستم ایمنی بدن در طب سنتی عبارتست از:

 • پرهیز از در هم خوری
 • خوردن غذاهای گرم
 • فعالیت مستمر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

درخواست سریع و آسان خدمات منزل در اپلیکیشن خدمت از ما برای دریافت اپلیکیشن، شماره خودتون رو وارد کنید.

خدمت از ما