خانه / نظافت / خدمات نظافت منزل و قیمت نظافت منزل

خدمات نظافت منزل و قیمت نظافت منزل

اهمیت و جایگاه نظافت منزل بالاخص در فرهنگ ایرانی بر کسی پوشیده نیست. یک منزل تمیز و پاکیزه علاوه بر تامین بهداشت خانواده، از لحاظ آرامش ذهنی و روانی نیز تاثیر به سزایی بر روی افراد دارد. برای نظافت منزل، معمولا اولین روش انتخابی، اقدام شخصی به این کار است و البته این روش که از بسیاری جهات روش خوبی به شمار می‌آید.

از آن جایی که هیچ فردی به اندازه ساکنین خانه از زیر و بم آن باخبر نیست، شاید بهترین گزینه برای نظافت منزل اقدام شخصی برای تمیزکاری باشد. اما گاهی به دلایل مختلفی، اولویت‌های افراد ممکن است تغییر کند. مثلا اگر نیاز به نظافت منزل فوری داشته باشید، مساحت خانه بیش از اندازه بزرگ باشد و یا توانایی فیزیکی لازم برای این کار را نداشته باشید، راه‌های دیگری نیز برای نظافت منزل وجود دارد.

در این شرایط می‌توان از نظافتچی منزل برای تمیزکاری کمک گرفت. کارگر نظافت منزل از طریق معرفی اطرافیان و تجربه دیگران، شرکت‌های خدماتی و همین‌طور کمک گرفتن از پلتفرم‌های اینترنتی در دسترس خواهد بود. در این مطلب علاوه بر بررسی هزینه و قیمت نظافت منزل به صورت تقریبی در سال 1400، از نحوه آمادگی اعزام نظافتچی آقا و خانم و همچنین خدماتی که ارائه می‌دهند صحبت خواهیم کرد. با ما باشید.

 

لوازم نظافت منزل

 

خدمات نظافت شامل چه مواردی است؟

شاید برایتان سوال باشد که آیا می‌توان نظافت کامل، جامع و همه جانبه یک خانه را به کارگر نظافت منزل سپرد یا خیر. در این بخش از مقاله به طور موردی تمام گزینه‌هایی را که به صورت خدمات از نظافتچی منزل می‌توانید دریافت کنید را نام می‌بریم. این موارد تقریبا همه نکاتی که پیرامون نظافت منزل باید رعایت شود را پوشش می‌دهد.

 • نظافت تخصصی آشپزخانه شامل تمیزکاری کابینت و همه لوازم
 • نظافت کامل سرویس بهداشتی و حمام شامل شستشوی کف، دیوارها و شیرآلات
 • گردگیری اسباب و اثاثیه منزل
 • جارو زدن
 • کف شویی و تی کشیدن کل منزل
 • دیوار شویی
 • نظافت اتاق خواب‌ها به صورت اختصاصی
 • پاک کردن شیشه و پنجره
 • نظافت راهرو و راه‌پله
 • نظافت و رفت و روب بالکن
 • جابجایی اسباب و اثاثیه
 • شستن ظروف
 • شستن قالیچه‌های کوچک

 

نظافت منزل فوری

حتما تا به حال شرایطی پیش آمده که به صورت فوری و برای همان روز نیاز به نظافت منزل پیدا کنید. اگر در مورد خدمات نظافت منزل فوری چیزی شنیده باشید، احتمالا می‌دانید که بعضی از شرکت‌های خدماتی و نظافتی این خدمت را ارائه می‌دهند. اگر پلتفرمی که در آن به جستجوی نظافتچی منزل هستید شامل خدمات نظافت فوری منزل نباشد، معمولا خواهید دید که همه کارگران از قبل رزرو شده‌اند.

برای حل این مشکل و جلب رضایت بیشتر مشتریان، بعضی از شرکت‌ها و پلتفرم‌های آنلاین خدمات، تعدادی از کارگران نظافت منزل را به صورت استندبای برای ارائه خدمات فوری استخدام کرده‌اند. طبعا هزینه و دستمزد کارگر نظافت منزل در این حالت کمی بیشتر خواهد بود. وجود این سرویس در ایام پیک، برای مثال روزهای قبل از نوروز، بسیار راهگشا و کمک‌کننده خواهد بود.

 

نظافتچی منزل

 

اعزام نظافتچی منزل (کارگر نظافت منزل)

همه شرکت‌های نظافتی و خدماتی در اسرع وقت با یک رزرو ساده تلفنی یا اینترنتی آماده اعزام نظافتچی منزل به محل‌های مختلف هستند. این ساده‌ترین راه برای دسترسی به کارگر نظافت منزل است. از طرفی در صورت پیشامد مشکلی به خصوص، می‌توان از طریق این شرکت‌ها قضیه را پیگیری کرد.

اگر از طریق بازارهای خدمات آنلاین اقدام به انتخاب نظافتچی منزل می‌کنید، می‌توانید به راحتی با بررسی نظرات کاربران و امتیازی که هر کارگر منزل دریافت کرده، انتخاب هوشمندانه‌تری داشته باشید. شرکت‌ها بسته به خواسته مشتری در مورد محرمیت و یا انجام کارهای فیزیکی سنگین‌تر، آمادگی اعزام نظافتچی آقا و خانم برای نظافت را خواهند داشت.

مسئله دیگری که باید به آن توجه کنید، نظافت منزل در شرایط وجود ویروس کرونا است. هرچند این روزها نیاز به نظافت و بهداشت، بیشتر از قبل حس می‌شود؛ اما باید دقت کنید در صورت تمایل به نظافت منزل توسط کارگر، باید پروتکل‌های بهداشتی را تا حد امکان رعایت کنید.

شما و همه اعضای خانواده باید در تمام مدت حضور نظافتچی در منزل ماسک بزنید و از وی نیز تقاضا کنید که از ماسک استفاده کند. شرایط تهویه را در طول حضور او فراهم کنید و درها و پنجره‌ها را باز بگذارید. اگر شما و یا هرکدام از اعضای خانواده علائمی شبیه به سرماخوردگی دارید از کارگر برای نظافت دعوت به عمل نیاورید یا درصورت مشاهده علائم در نظافتچی از او بخواهید منزل شما را ترک و خود را قرنطینه کند.

 

عوامل اثرگذار بر هزینه و قیمت نظافت منزل

در این بخش با بررسی عوامل تاثیرگذار بر قیمت کارگر برای نظافت منزل، می‌توانیم هزینه نظافت منزل را به طور تقریبی در سال 1400 تعیین کنیم. طبعا مثل دیگر مسائل اقتصادی در بازار پرنوسان امروز، عددی که ارائه می‌شود قیمت تقریبی است و ممکن است تغییر کند. به هر جهت قیمت نظافت منزل، مستقیما تحت تاثیر دستمزد کارگر نظافت منزل است.

 

دستمزد کارگر نظافت منزل

قیمت کارگر نظافت منزل بستگی به چند عامل مختلف دارد. اولین عامل تعیین کننده، متراژ خانه است. طبعا هرچه متراژ خانه بالاتر باشد، فضاها و اثاثیه ای که نیاز به نظافت پیدا می‌کنند بیشتر خواهد بود و به دنبال آن، مزد کارگر نیز افزایش پیدا خواهد کرد. از عوامل موثر دیگر، ساعات کار نظافتچی است. طبیعتا در ازای مدت زمان بیشتر کار، باید مبلغ بیشتری نیز پرداخت کنید.

لازم به ذکر است برای انجام حداقل‌های نظافت منزل، به طور متوسط باید یک کارگر نظافت را برای چهار ساعت استخدام نمایید. از دیگر عوامل تاثیرگذار بر دستمزد نظافتچی، تعداد و نوع خدماتی است که انتخاب می‌کنید. به طور مثال هزینه نظافت آشپزخانه و هزینه دیوار شویی و یا تمیز کردن کف با یکدیگر متفاوت‌اند.

باید توجه کنید که هزینه شوینده به مجموع عوامل بالا اضافه می‌شود و در قیمت نظافت منزل تاثیر دارد. شوینده را یا به صورت شخصی تهیه کنید و یا از شرکت بخواهید با ارائه فاکتور، مواد مورد نیاز را تهیه کرده و به همراه کارگر برای شما بفرستد. همچنین ابزار تمیزکاری مثل تی و یا انواع دستمال، از ملزوماتی است که باید خودتان تهیه کنید و معمولا بر عهده کارگر نخواهد بود.

با تمام اوصاف و همه براوردها، هزینه و قیمت تقریبی نظافت منزل در سال 1400 به صورت متوسط برای هر کارگر، 130 هزار تومان است. این عدد با توجه به عوامل مذکور، در کمترین حالت به 80 هزار تومان و در بیشترین حالت به نزدیک 300 هزار تومان خواهد رسید.

 

نظافت منزل

 

جمع بندی

نظافت منزل از ابتدایی‌ترین نیازهای هر خانواده برای تامین بهداشت فیزیکی و روانی افراد است. به غیر از اقدام شخصی به نظافت منزل، می‌توان در صورت تمایل از کارگر نظافت منزل کمک گرفت. برای یافتن نظافتچی منزل، می‌توان به راحتی از طریق شرکت‌های خدمات نظافت منزل و بسترهای اینترنتی بازار خدمات، اقدام کرد.

درصورت تمایل به نظافت منزل فوری، کمبود وقت، حجم زیاد کار، متراژ بالای منزل و کمبود توان بدنی باید از نظافتچی منزل کمک بگیرید. اگر در ایام شیوع ویروس کرونا کماکان ترجیح می‌دهید که به صورت غیر شخصی به نظافت خانه بپردازید، شیوه‌نامه‌های بهداشتی باید توسط شما و کارگر نظافت به روشی که توضیح داده شد، رعایت شود.

کارگر نظافت منزل همه خدمات نظافت منزل مثل نظافت آشپزخانه، دیوار شویی، تی کشیدن کف، پاک کردن شیشه‌ها و … تا حتی شستن ظرف‌ها و قالیچه‌های کوچک را ارائه می‌دهد. هزینه و قیمت نظافت و دستمزد کارگر نظافت منزل، بستگی به متراژ خانه، ساعات کار و تعداد خدماتی که انجام می‌دهد خواهد داشت. همه این مباحث به طور مفصل در مطلب فوق مورد بررسی قرار گرفته است.


یک دیدگاه

 1. تجهیزات فروشگاهی

  سلام.ممنون .خیلی خوب بود.از دست اندرکاران وبسایت به این خوبی سپاسگزارم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

درخواست سریع و آسان خدمات منزل در اپلیکیشن خدمت از ما برای دریافت اپلیکیشن، شماره خودتون رو وارد کنید.

خدمت از ما