خانه / سیستم گرمایشی / نصاب شومینه

نصاب شومینه

نصاب شومینه

با نزدیک شدن به فصل سرما هیچ چیز لذت بخش تر از نصب شومینه و نوشیدن یک لیوان قهوه آرامش بخش نیست. نصب شومینه زیبایی و گرمای خاصی به محیط و زندگی شما می بخشد. برخی افراد برای اینکه نشان دهند همه فن حریف هستند و می توانند خودشان نصاب شومینه هیزمی باشند شروع به مطالعه راهنمای نصب شومینه گازی و دیدن فیلم آموزش نصب شومینه گازی می کنند. یا به دنبال آموزش تصویری نصب شومینه گازی هستند. طرز راه اندازی شومینه کاری تخصصی است و به طور حتم شما نمی توانید با مطالعه راهنمای نصب شومینه گازی این کار را انجام دهید. بنابراین دست بردارید و این یک مورد را به متخصص آن بسپارید. و هنرهایتان را جای دیگری به نمایش بگذارید. با توجه به قیمت نصب شومینه بسیار به صرفه است که نصب ترموکوبل شومینه گازی را به نصاب شومینه در کرج بسپارید.

 

 

مزایای استفاده از خدمات نصب شومینه در کاراباما:

 • اعزام نصاب شومینه در کمترین زمان
 • اعزام نصاب شومینه با تجربه و دارای سابقه کاری درخشان
 • توانایی بالای نصاب شومینه در نصب انواع مختلف شومینه
 • سرعت بالای نصاب شومینه در خدمت رسانی
 • استفاده از قطعات با کیفیت مطلوب و قیمت مناسب
 • پشتیبانی کامل نصاب شومینه بعد از انجام نصب شومینه
 • رعایت و در نظر گرفتن تمام نکات ایمنی توسط نصاب شومینه
 • انجام نصب شومینه و تعمیرات شومینه با بهترین قیمت
 • ارائه فاکتور در صورت درخواست مشتری 
 • رعایت نظافت نصاب شومینه در حین و اتمام کار

 

هزینه نصب شومینه؟

یکی از متداول ترین سوالات در هنگام ثبت درخواست نصب شومینه این است که هزینه نصب شومینه چقدر است؟ هزینه نصب شومینه چگونه محاسبه می شود؟ هزینه نصب شومینه به چه عواملی بستگی دارد؟

جالب است بدانید که قیمت نصب شومینه و طرز راه اندازی شومینه توسط نصاب شومینه با توجه به انواع مختلف آن متغیر می‌باشد. به طور مثال هزینه نصب شومینه گازی با نصب شومینه برقی متفاوت است. همچنین به طور معمول نصب شومینه همراه با کارهای بنایی و قالب بندی توسط نصاب شومینه می‌باشد. در این موارد هزینه مصالح بکار رفته نیز بر هزینه نصب شومینه اضافه می‌شود. به عنوان مثال نصب ترموکوبل شومینه گازی هزینه نصب شومینه را افزایش می دهد. اما قیمتی که در کارباما ارائه می گردد متناسببا نرخ اتحادیه نصب شومینه تعیین می گردد. 

 

 

انواع شومینه:

همانگونه که می‌دانیم شومینه از دیرباز نقشی کاربردی از نظر گرمایش و پخت و پز در منازل ایفا می‌کرد. امروزه نصب شومینه در کنار سیستم‌های گرمایشی متنوع علاوه بر حفظ جنبه گرمایشی، قابلیت بسیاری در زیبایی و چشم نوازتر کردن بخشی از دکوراسیون خانه دارد. با گسترش علم و تکنولوژی انواع شومینه کلاسیک و سنتی قدیمی مانند شومینه هیزمی جای خود را به دلیل بازده پایین و هدررفت زیاد انرژی به شومینه‌های نسل جدید و مدرن دادند. شومینه‌های مدرن دارای تنوع ساخت و طرح و به صورت شومینه دیواری، زمینی، معلق و قابل حمل در بازار موجود می‌باشند.

 

شومینه گازی چه خصوصیاتی دارد؟

شومینه گازی به دو شکل شومینه گازی دیواری و ساده دودکش دار در بازار موجود است. شومینه گازی دیواری(LCD) بر خلاف مدل ساده آن برای فضاهای کوچک بسیار مناسب می‌باشد. گرمایش شومینه گازی نسبت به مدل‌های دیگر شومینه بیشتر و نسبت به شومینه برقی از نظر اقتصادی گزینه بهتری می‌باشد. اگر علاقمند به استفاده و نصب شومینه گازی در خانه خود هستید بایستی در مراحل ساخت خانه فضای لازم برای نصب شومینه را در نظر بگیرید. به دلیل اهمیت اجرا و پیاده سازی صحیح و دقیق مراحل در روش نصب شومینه گازی دیواری یا زمینی حتما از نصاب شومینه حرفه‌ای کمک بگیرید. رعایت و اجرای نکات ایمنی برای نصب دودکش در این نوع توسط نصاب شومینه بسیار مهم است.

 

 

شومینه برقی چه خصوصیاتی دارد؟

برای نصب شومینه برقی دیواری یا زمینی نیازی به در نظر گرفتن فضای از پیش تعیین شده در خانه نمی‌باشد. سیستم گرمایش در شومینه برقی از طریق جریان الکتریسیته تامین می‌شود.

از مزایای شومینه برقی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ایمنی بالا
 • سوخت پاک و عدم تولید آلاینده
 • سهولت در نصب شومینه
 • بازدهی و توان حرارتی بالا
 • تنوع سایز و شکل
 • عدم نیاز به دودکش

 

شومینه الکلی چه خصوصیاتی دارد؟

نصب شومینه الکلی یا شومینه اتانولی به دلیل عدم نیاز به دودکش و تهویه در خانه به راحتی صورت می‌گیرد. دارای گرمای مطبوع و مناسبی می‌باشد، همچنین سوخت این شومینه(اتانول) جزو سوخت پاک و سبز محسوب می‌شود. کیفیت سوخت مصرفی عامل تاثیرگذاری بر بازده گرمایشی این شومینه می‌باشد. مزایای شومینه الکلی عبارتند از:

 • مستقل و قابل حمل
 • سهولت در نصب شومینه
 • سهولت در نگهداری
 • عدم تولید دوده و خاکستر و گاز سمی
 • قابلیت تنظیم مشعل‌های الکلی
 • عدم نیاز به دودکش و بدون اتلاف گرمای محیط خانه

 

 

طریقه نصب شومینه دیواری:

در ابتدای مقاله به شما اعلام کردیم که نصب شومینه یک کار کاملا تخصصی است و باید توسط نصاب شومینه انجام شود. اما در صورتی که اصرار دارید نصب شومینه را خودتات انجام دهید بنابراین ادامه مقاله را مطالعه نمایید تا با نحوه نصب شومینه گازی دیواری آشنا شوید.

نکته: زمانی که دیوار شما عمق مناسب برای نصب شومینه را ندارد، ساخت دیوار کاذب قبل از انجام نصب شومینه ضروری می‌باشد. همچنین با فراهم آوردن دیوار کاذب و اجرای قالب بندی متناسب با اندازه و مدل شومینه می‌توانید نمای زیباتری در دکوراسیون خانه خود ایجاد کنید. 

 

طریقه نصب شومینه دیواری برقی:

1- قبل از اقدام به نصب شومینه مطمئن شوید که ابزار لازم مانند: پیچ و رولپلاک، تراز، متر و دریل را داشته باشید.

2- مکان و دیوار مناسب برای نصب شومینه را انتخاب کنید(نکات ایمنی مانند اطمینان از تحمل وزن شومینه توسط دیوار انتخابی و موقعیت استاندارد پریز برق را در نظر بگیرید).

3- پایه دیواری(براکت) را توسط رولپلاک و پیچ به دیوار متصل کنید و از تراز بودنش مطمئن شوید(قبل از سوراخ کردن نقاط مشخص با دریل از عبور نکردن سیم برق در آنجا مطمئن شوید).

4- حالا می‌توانید شومینه برقی را بر روی پایه دیواری نصب نمایید. اکنون شومینه برقی خود را روشن کنید و از گرما و نمای چشم نواز آن لذت ببرید.

 

کلام آخر در رابطه با نصب شومینه:

همانطور که گفتیم امروزه انواع شومینه در بازار موجود می‌باشد. هر فردی با در نظر گرفتن شرایط خانه و بودجه خود می‌تواند مناسب ترین نوع شومینه را انتخاب و تهیه نماید. در مورد هزینه نصب، خدمات نصاب شومینه و مراحل نصب شومینه دیواری برقی نیز توضیح دادیم. اما برای اطمینان از اینکه نصب ایمنی داشته باشید، کمک گرفتن از متخصصین نصاب شومینه را به شما توصیه می‌کنیم. یک نصاب شومینه حرفه‌ای با رعایت تمام نکات ایمنی قادر به نصب انواع شومینه می‌باشد.

نصاب شومینه
نصاب شومینه
4.8 امتیاز از 56 رای


مطالب پربازدید سیستم گرمایشی

×

درخواست سریع و آسان خدمات منزل در اپلیکیشن خدمت از ما برای دریافت اپلیکیشن، شماره خودتون رو وارد کنید.

خدمت از ما