خانه / سیستم گرمایشی / سرویس موتورخانه

سرویس موتورخانه

سرویس موتورخانه

سرویس موتورخانه اگر توسط یک سرویس کار موتورخانه به صورت دوره‌ایی و مرتب انجام شود می‌تواند تاثیر زیادی در کاهش هزینه‌ها در بلند مدت داشته باشد. زیرا با سرویس موتورخانه به صورت مرتب عمر مفید قطعات موتورخانه بیشتر می شود و همچنین در مصرف انرژی نیز صرفه جویی می‌شود. تعمیر و نگهداری موتورخانه و اجرت سرویس موتورخانه از مواردی می‌باشد که همیشه دغدغه مدیران ساختمان بوده است که بتوانند از سالم بودن موتورخانه اطمینان حاصل نمایند. عیب یابی موتورخانه باید با دقت بالایی توسط سرویس کار موتورخانه صورت بگیرد تا پس از سرویس موتورخانه هیچ گونه مشکلی پیش نیاید.

 

ارائه بهترین خدمات سرویس موتورخانه 

 

سرویس موتورخانه

 

معمولا برای سرویس موتور خانه موارد زیر بسیار اهمیت پیدا می‌کنند:

  • سرویس کار موتورخانه
  • اجرت سرویس موتورخانه
  • پمپ موتورخانه
  • ترمومتر موتورخانه
  • سرویس مشعل گازی
  • دمای زمستانه و تابستانه موتورخانه
  • تنظیم درجه دیگ و پمپ موتورخانه
  • آموزش راه اندازی موتورخانه در زمستان

 

سرویس کار موتورخانه : 

برای سرویس موتورخانه خود به صورت تضمینی کافیست کار را به سرویس کار موتورخانه کاراباما بسپارید تا هیچ گونه مشکلی بعد از سرویس موتورخانه برای شما پیش نیاید. شما با عیب یابی موتورخانه خود در زمان مناسب و تعمیر و نگهداری موتورخانه به صورت حرفه ایی از هزینه های زیاد آینده جلوگیری می کنید.

بهترین سرویس موتورخانه که توسط حرفه‌ای ترین سرویس کار موتورخانه صورت می‌گیرد کافیست تنها با شماره زیر تماس بگیرید.

 

کاراباما سامانه آنلاین خدمات منزل

 

سرویس کار موتورخانه

عیب یابی موتورخانه :

نصب سیستم موتورخانه هزینه های زیادی دارد و تنها راه حفظ و افزایش طول عمر آن سرویس دائمی و مرتب آن می باشد. تعمیر موتورخانه از چک کردن فشار و دمای اجزای موتورخانه تا تعویض یک قطعه را شامل می شود. اگر تنظیم موتورخانه شوفاژ و تعمیر موتورخانه شوفاژ در زمان های مناسب صورت نگیرد تاثیر بسیار زیادی در میزان مصرف انرژی شما دارد و در نتیجه شما دچار اتلاف انرژی می شوید.

 

تعمیر و نگهداری موتورخانه

 

تعمیر و نگهداری موتورخانه :

در تعمیر و نگهداری موتورخانه یک سری نکات مهم می باشد که در ادامه برای شما شرح می دهیم.

 

نکات تعمیر و نگهداری موتورخانه

1- توجه به دفترچه راهنما و رعایت کردن نکات داخل دفترچه 

2- از دستکاری بی مورد موتورخانه خودداری کنید.

3- هرگز موتورخانه خود را بدون مشورت با متخصص و سرویس کار موتورخانه  تعمیر و یا سرویس نکنید.

4- از موتورخانه به صورت منظم بازدید کنید مخصوصا در زمانی که از آن زیاد تر استفاده می شود.

 

عیب یابی موتورخانه

 

سرویس موتورخانه :

نگهداری موتورخانه به صورت صحیح و دقیق می تواند بسیاری از هزینه های آینده را کم کند. در هر یک سال باید حداقل 2 مرتبه موتورخانه توسط افراد متخصص و سرویس کار موتورخانه  مورد بررسی قرار بگیرد. در ادامه به شما توضیح می دهیم که خدمات تعمیر و نگهداری موتورخانه شامل چه مواردی می شود:

 

1- کنترل پمپ، مشعل و کنترل گرهای مشعل می‌تواند در حفظ موتورخانه بسیار تاثیر داشته باشد.

2- به صورت منظم از دیگ بازدید شود و از نبود نشتی در شیرها ، پره های دیگ ، تنظیم بودن دودکش ، ارتفاع آب به وسیله مانومتر ، هماهنگی بین درجه حرارت مانومتر و ترنومتر دیگ ، کار کرد صحیح مشعل با شعله نارنجی مایل به سفید.

3- از نبود مواد اشتعال زا مانند کاغذ ، مقوا ، مواد نفتی مانند بنزین و … اطمینان حاصل کنید.

4- پمپ آب بدلیل کار کرد مداوم نیاز به روغن کاری دارد. پمپ آب باید به صورت مرتب و دائم روغن کاری شود تا مدت زمان کار کرد آن افزایش یابد.

5- در فضای موتورخانه حداقل یک کپسول آتش نشانی وجود داشته باشد.

6- تمامی شیر ها باید شیر فلکه داشته باشند و هر چند وقتی یک بار باز شوند تا رسوب آب در آن ها نماند.

7- اگر مخزن شما دوجداره هست به دمای آب خروجی و ورودی دقت شود.

 

سرویس موتورخانه

 

اگر شما زمان و اطلاعات کافی در مورد بازدید و عیب یابی موتورخانه و اجرت سرویس موتورخانه ندارید می‌توانید این کار را به یک سرویس کار موتورخانه بسپارید تا از موتورخانه ساختمان شما به صورت منظم بازدید کند.

سرویس موتورخانه

 

عایق لوله ها در تعمیر و نگهداری موتورخانه

از موارد مهم تعمیر و نگهداری موتورخانه، عایق بودن تمامی لوله به شکل درست و استاندارد می باشد تا از هدر رفتن انرژی جلوگیری شود در صورت عایق نبودن لوله ها میزان مصرف انرژی و سوخت شما بسیار افزایش می یابد به همین دلیل عایق لوله از موارد بسیار مهم و مورد توجه می باشد.

هدر رفت انرژی در موتورخانه از قسمت های زیادی صورت می گیرد مانند: دیگ، بویلر، لوله ها، کلکتورهای آب گرم ، مبدل ها، دیگ های آب گرم، منابع ذخیره آب و …  .

 

عایق موتورخانه

نکات مهم عایق کاری در سرویس موتورخانه:

برای عایق کاری این قسمت ها می توان از فوم هایی مانند : پلی اتیلن، پلی یورتان، فنولیک و… استفاده کرد.

از دیگر مواد عایق می توان به مواد عایق غیر آلی مانند : پشم سرامیک، ورمیکولیت، پشم سنگ، پشم سرباره، فوم شیشه، پشم شیشه و … اشاره کرد.

 

هنگام عایق کاری باید به دمای لوله ها توجه کرد تا بتوان عایق مناسب را انتخاب کرد. از نکات دیگر عایق کاری توجه به سیستم گرمایشی درون ساختمانی است یا بیرون ساختمانی یا شاید ترکیبی از هر دو باشد که در صورت نیاز از عایق های مختلف با ویژگی های دیگر مانند محافظ در برابر هوا ، محافظ در برابر جو خورنده ، محافظ در برابر آب و مواد شیمیایی و از این دست ویژگی ها برای عایق مورد توجه قرار می گیرد .

 

کار اصلی عایق های حرارتی این است که از انتقال حرارت جلوگیری کرده و در نتیجه میزان انرژی مصرفی ما کاهش پیدا می کند. نکته ایی که در هنگام عایق کاری باید توجه کرد میزان مقاومت حرارتی عایق است که هرچه بیشتر باشد میزان هدر رفت انرژی کمتر می باشد .

 

سرویسکار موتورخانه

 

نکات مهم پیش از خرید عایق موتورخانه :

 

در زمان خرید عایق برای عایق کاری باید به یک سری ویژگی های مواد عایق توجه کرد تا از عایق کاری بهترین نتیجه حاصل شود.

 

1- ضریب انتقال حرارت یا ضریب مقاومت حرارتی

2- ضریب تابش سطح

3- ضریب مقاومت در مقابل بخار 

4- ضخامت عایق

5- چگالی عایق

عایق کاری صحیح و اصولی موتورخانه می تواند مصرف انرژی ساختمان را تا 20% کاهش دهد.

 

سرویس موتورخانه

 

برای عایق کاری و سرویس موتورخانه جهت پایین آوردن هزینه های مصرفی موتورخانه می توانید به راحتی با یک تماس تمام کار های خود را به سرویس کار موتورخانه و تعمیر کار موتورخانه بسپارید .

 

اجرت سرویس موتورخانه

از جمله عواملی که بر روی اجرت سرویس موتورخانه تاثیرگذار است، می‌توان به میزان ساعات کار کردن سرویس کار موتورخانه بر روی پمپ موتورخانه، ترمومتر موتورخانه، سرویس مشعل گازی و غیره اشاره کرد. همچنین در کنار اجرت سرویس موتورخانه، بهتر است مبلغی را هم برای خرید قطعات موردنیاز در نظر بگیرید. البته اجرت سرویس موتورخانه برای تعمیرات جزئی مانند تنطیم دمای زمستانه و تابستانه موتورخانه، تنظیم درجه دیگ و پمپ موتورخانه یا آموزش راه اندازی موتورخانه در زمستان زیاد نخواهد شد و با هزینه‌ای اندک می‌توانید سرویس موتورخانه را انجام دهید.

سرویس موتورخانه
سرویس موتورخانه
5 امتیاز از 3 رای


مطالب پربازدید سیستم گرمایشی

×

درخواست سریع و آسان خدمات منزل در اپلیکیشن خدمت از ما برای دریافت اپلیکیشن، شماره خودتون رو وارد کنید.

خدمت از ما