خانه / سیستم سرمایشی / مشکل رایج کولر های گازی

مشکل رایج کولر های گازی

ارائه بهترین خدمات سرمایشی در تهران، شیراز، کرج، اصفهان، مشهد، اهواز، بوشهر، بندرعباس

 

تعمیر کولر گازی

 

در این مقاله قصد داریم به مشکل رایج کولر های گازی بپردازیم. کولر گازی اسپیلت از دسته سیستم سرمایشی است که امروزه استفاده از آن بسیار باب شده است ، همانطور که می دانید کولر گازی نیز مانند هر وسیله برقی دیگری ممکن است دچار مشکل شود بنابراین بهتر است از  مشکل رایج در کولر های گازی آگاه شوید تا در صورت مشاهده بتوانید اقدام لازم را انجام دهید. اگر مشکل کولر گازی شما برطرف نشد در اینصورت تعمیرات کولر گازی خود را به یک تعمیرکار کولر گازی بسپارید تا با مشکل رایج کولر های گازی بخوبی آشنا باشد و بتواند به راحتی کار تعمیرات تخصصی کولر گازی را انجام دهد آنگاه با خیالی آسوده اقدام به راه اندازی کولر گازی خود نمایید.

 

بیشترین عبارت هایی که این روزها در مورد مشکل رایج کولر های گازی در فضای وب جستجو می شوند:

  • علت خاموش شدن کولر گازی
  • علت خاموش و روشن شدن کمپرسور کولر گازی
  • علت گرم نکردن کولر گازی
  • علت خاموش شدن ناگهانی کولر گازی
  • روش تست کمپرسور کولر گازی
  • علت خاموش شدن ناگهانی کولر گازی پنجره ای
  • علت پریدن فیوز کولر گازی
  • عیب یابی کولر گازی اینورتر

 

 

مشکل رایج کولر های گازی

 

سرویس کولر گازی :

 

برای اطمینان از خوب کار کردن کولر گازی ، باید چند مدت یک بار یا حداقل سالانه کولر گازی سرویس شود که برای انجام سرویس کولر گازی شما باید با سرویسکار کولر گازی تماس بگیرید تا کولر گازی اسپیلت شما را سرویس کند. شما با انجام سرویس سالانه کولر گازی اسپیلت خود سبب افزایش طول عمر کولر گازی و افزایش راندمان کولر اسپیلت خود می شوید.

 

۱-  کثیف بودن فیلتر کولر گازی :

 

یکی از قطعات کولر گازی اسپیلت split ، فیلتر هوای کولر گازی می باشد که باید به موقع سرویس شده و تمیز گردد زیرا اگر این کار به موقع انجام نشود علاوه بر کاهش راندمان کولر گازی سبب آسیب به دیگر قطعات کولر گازی نیز می شود بنابراین چند مدت یکبار اقدام به تمیز کردن فیلتر هوای کولر گازی خود نمایید. پس یک مشکل رایج کولر های گازی ، کثیف بودن فیلتر هوا می باشد.

 

۲-  کم بودن سرمای کولر گازی :

 

یک مشکل رایج کولر های گازی ، گرم بودن باد کولر گازی اسپیلت است که دلیل عمده کم شدن خنک کنندگی کولر گازی ، کمبود گاز دستگاه می باشد که در اثر نشتی گاز به وجود می آید بنابراین در اولین فرصت تست نشتی کولر گازی را انجام داده و اقدام به رفع این مشکل نمایید.

 

۳- آیا فن بیرونی (کندانسور) به خوبی عمل می کند ؟

 

مسئولیت فن بیرونی کولر گازی منتقل کردن گرمای خانه شما به فضای بیرون از منزل می باشد. خوب کار نکردن فن بیرونی باعث می شود نتواند سرمای مناسبی را جایگزین گرمای داخل خانه نماید بنابراین کمپرسور بیش از اندازه گرم شده و سیکل سرمایش کولر گازی شما مختل می گردد. بنابراین خوب کار نکردن فن ، یک مشکل رایج کولر های گازی می باشد.

 

۴-  معیوب بودن کنترل الکتریکی :

 

خرابی برد فرمانی یا مدار الکتریکی یک مشکل رایج کولر های گازی اسپیلت می باشد که در صورت بروز مشکل در این قسمت امکان به وجود آمدن هر مشکلی وجود دارد ازجمله طبق برنامه نبودن کارکرد دستگاه  یا خاموش شدن کولر گازی و …

 

۵-  توجه با کابل ها :

 

علت خاموش شدن ناگهانی و به طور خودکار کولر گازی می تواند به دلیل بالا بودن آمپر مصرفی کولر گازی باشد که با مشکل سیم کشی روبه رو باشید. خراب بودن سیم کشی کولر گازی بسیار خطرناک است و ممکن است سبب آتش گردد.

 

مشکل رایج کولر های گازی

 

۶ – آب ریزش کولر گازی  :

 

آب ریزش کولر گازی یا سرریز شدن آب از پنل داخلی یک مشکل رایج کولر های گازی اسپیلت می باشد که بسیاری از مردم در رابطه با این مشکل با ما تماس می گیرند که روبه رو شدن با این مشکل نشان از مسدود بودن راه آب خروجی کولر گازی می باشد که با انجام سرویس کولر گازی رفع می گردد. البته باید دلایل دیگر را هم بررسی نمود.

 

۷ –  برفک زدن لوله های کولر گازی :

 

وجود برفک روی لوله های کولر گازی یا همان برفک زدن لوله های کولر گازی نیز یک مشکل رایج کولر های گازی یا کندانسور می باشد. مشاهده برفک روی لوله ها یعنی میزان شارژ گاز کولر گازی کاهش یافته یا فیلترهای هوا کثیف می باشد . پس از خاموش شدن کولر گازی ، به علت آب شدن یخ ، نشتی به دنبال خواهد داشت بنابراین کولر گازی را ریست نکنید و اگر تمیز نمودن فیلترها کمکی نکرد کولر گازی اسپیلت را تا حل کردن مشکل روشن نکنید.

 

۸ –  مشاهده لرزش در کولر گازی :

 

وجود لرزش در کولر گازی سبب به وجود آمدن سر و صدای زیاد و غیر معمول در کولر گازی شده که وجود این مشکل سبب سلب آسایش می شود.این صدای ناهنجار ممکن است از پنل داخلی کولر گازی یا از پنل بیرونی کولر گازی کندانسور باشد . این صدا های غیر معمول دلایل مختلفی میتواند داشته باشد , اما بر اساس مشاهدات بسیار و تجربه , علت این صداها می تواند به خاطر بالانس نبودن فن یونیت بیرونی کولر گازی یا فن یونیت داخلی کولر گازی باشد.و یا ممکن است که پایه های کمپرسور کولر گازی لق یا شل شده باشد , که در اینصورت نیاز به آچارکشی می باشد.

 

۹ –  روشن نشدن سیستم تهویه مرکزی :

 

از دیگر مشکل رایج کولر های گازی روشن نشدن کولر گازی اسپیلت می باشد بنابراین اگر سیستم کولر گازی مرکزی روشن نشد در ابتدا سعی کنید ترموستات و کنترل را تنظیم نمایید در ادامه اگر این کار جواب نداد با تعمیرکار کولر گازی تماس بگیرید تا تعمیرات کولر گازی را انجام دهد.

 

۱۰-  کار نکردن فن پنل داخلی کولر گازی :

 

ابتدا به بررسی فیلتر هوا بپردازید اگر مسدود شده شاید خودتان بتوانید آن را تعمیر نمایید. اگر یخ روی کویل سرد کننده و لوله های مبرد وجود دارد اجازه دهید یخ آب گردد سپس دوباره چک کنید که فن کار می کند یا خیر که اگر کار نکرد شاید رله فن یا خود موتور فن خراب باشد که در اینصورت نیاز به تعمیرات تخصصی کولر گازی می باشد.

مزایای استفاده از خدمات کاراباما :

مزایای استفاده از خدمات کاراباما :

عیب یابی کولر گازی و تعمیر کولر گازی در تمامی نقاط ایران توسط تعمیرکاران آشنا به فناوری روز دنیا و با تجربه و متخصص

نزدیک ترین تعمیرگاه مجاز تعمیر کولر گازی اسپیلت به شما

در دسترس بودن در همه وقت و تمامی ساعات شبانه روز حتی روزهای تعطیل

محاسبه هزینه تعمیر کولر گازی بر اساس نرخ های مصوبه اتحادیه است

استفاده از قطعات اورجینال و تضمین سرویس و تعمیر کولر گازی اسپیلت شما

حضور تعمیرکاران در کوتاه ترین زمان ممکن در محل مورد نظر شما ( به دلیل داشتن شعب متعدد در ایران )

 

اگر احتیاج به تعمیر کولر گازی ، تعمیر کولر گازی غرب تهران ، نصب کولر گازی و مانند آن داشتید با شرکت خدماتی کاراباما تماس بگیرید

شماره تماس |


×

درخواست سریع و آسان خدمات منزل در اپلیکیشن خدمت از ما برای دریافت اپلیکیشن، شماره خودتون رو وارد کنید.

خدمت از ما