خانه / ساختمان / سرامیک کاری

سرامیک کاری

شما به سرامیک کار نیاز دارید؟

شما متخصص سرامیک کاری هستید؟

مشاوره و همکاری با ما
ارائه بهترین خدمات سرامیک کاری در تهران و کرج

 


سرامیک کاری

 

سرامیک کاری ساختمان و میزان تمیزی و ظرافت کار بسیار در زیبایی ساختمان شما تاثیرگذار است بنابراین اگر به دنبال نتیجه مطلوب هستید باید سرامیک کاری با روش صحیح سرامیک کاری صورت گیرد که این کار مستلزم داشتن یک نصاب سرامیک حرفه‌ای و کاربلد می‌باشد.شرکت خدماتی کاراباما علاوه بر نصب سرامیک و سرامیک کاری در دیگر خدمات ساختمان مانند بازسازی ساختمان  ، کاشی کاری ساده طبق اصول کاشی کاری ، کاشی کاری مدرن با نحوه کاشی کاری جدید ، کاشی و سرامیک ساختمان و … آماده ارائه بهترین خدمات می‌باشد.

ارائه بهترین خدمات ساختمان توسط تیم متخصص و با تجربه

شاید برایتان جالب باشد مطالبی که این روزها در مورد سرامیک کاری در فضای وب دنبال می شود بیشتر درباره موارد زیر است:

 • وسایل سرامیک کاری
 • آموزش سرامیک کاری کف با سیمان
 • کاشی کاری مدرن
 • کاشی کاری ساده
 • نحوه چیدن سرامیک کف
 • نحوه کاشی کاری سرویس بهداشتی
 • آموزش کاشی کاری دوغابی
 • اموزش کاشی کاری دیوار با سیمان

 

سرامیک کاری

 

12 نکات طلایی در سرامیک کاری :

 

1. حتما 10 درصد بیشتر از نیازتان سرامیک بخرید.

2. حتما این نکته رو در نظر بگیرید که در سرامیک کاری 75 درصد کل کار ، مقدمات سرامیک کاری است پس نسبت به آن بی توجه نباشید و عجله نکنید.

3. در اندازه گیری مکانی که قرار است سرامیک کاری کنید بسیار دقت کنید.

4. در هنگام سرامیک کاری در گوشه کار حتما از یک سنگ راهنما استفاده کنید.

5. در سرامیک کاری ابتدا همه قطعات را کامل بچینید سپس به سراغ قطعاتی که باید برش بخورد بروید.

6. پیش از نصب سرامیک ها برای اطمینان از درست بودن ترکیب آنها را بچینید.

7. هنگام نصب سرامیک در سرامیک کاری از جدا کننده استفاده کنید این جدا کننده ها تضمین کننده قرار گرفتن همه قطعات به تساوی کنار هم خواهند بود.

8. از شابلون برای برش سرامیک ها استفاده نمایید.

9. برای لبه های برش خورده سرامیک می‌توانیم از مداد شمعی استفاده نمایید.

10. در سرامیک کاری برای سوراخ کردن سرامیک از مته الماسه استفاده نمایید.

11. پیش از ریختن دوغاب به سرامیک ها اجازه دهید 24 ساعت استراحت کنند.

12. در سنگ های طبیعی پیش از ریختن دوغاب حتما به خوبی محکم نمایید.

 

روش صحیح سرامیک کاری

 

مزایای سرامیک کاری :

 

 • قابل شستشو بودن سرامیک
 • سرامیک برای مکان‌هایی که با آب و رطوبت در تماس هستند بسیار مناسب است
 • دوام و عمر مفید طولانی دارد
 • ضد حریق می‌باشد
 •  در برابر اشعه خورشید مقاوم بوده و تغییر رنگ نمی‌دهد.

 

نصب سرامیک :

 

در هنگام نصب سرامیک ، ابتدا باید سرامیک روی بستری از ملات قرار گیرد سپس با تخته ماله آن را صاف کرد. توجه کنید که زمان چسباندن سرامیک ، نباید اندود رویه (ملات) گیرش خود را شروع کرده باشد ، چون در آن صورت سرامیک به ملات کاملا نمی چسبد و مدتی بعد جدا می‌شود. بعد از نصب سرامیک و گیرش ملات ، برای جداشدن کاغذ روی آن ، سطح سرامیک را آب می زنند سپس درزها را با دوغاب پر می کنند.

در سرامیک کاری در صورتی که سرامیک ها جدا بوده و روی کاغذ نباشد باید نصب سرامیک با دقت زیاد و به صورت تک تک کنار هم انجام شود که در این شکل سرامیک ها باید به صورت مستطیل ، مربع ، شش گوشه و … باشد و سطح موردنظر کاملا یکنواخت و صاف باشد.

 

آشنایی با بند کشی در سرامیک کاری :

 

در سرامیک کاری برای پر کردن بندها ، میزان پودر سنگ و دوغاب سیمان بستگی به اندازه سرامیک ها دارد که معمولا برای بند کشی ، دوغاب مصرف شده از حجم فضای خالی بیشتر است چون مقداری از دوغاب مصرفی جهت انجام سرامیک کاری باقی می ماند که پاک می گردد و نمی‌شود دوباره مصرف کرد بنابراین برای سرامیک حجم دوغاب مصرفی با احتساب دور ریز معمولا یک لیتر در هر متر مربع پیشنهاد می گردد. برای افزایش زیبایی و ظرافت کار در بند کشی می توان از رنگ های متناسب با سرامیک استفاده کرد.

 

کاشی و سرامیک کاری ساختمان

 

سرامیک کاری به دو روش چسبی و دوغابی : 

 

روش چسبی در سرامیک کاری

 

از آنجایی که در اجرا سرامیک کاری به روش چسبی ، زیرسازی که به صورت سیمانکاری می‌باشد بسیار مهم است بنابراین زیرسازی باید صاف و یکنواخت و بدون هرگونه تورفتگی ، بیرون آمدگی و …باشد.

 

2 نوع چسب در سرامیک کاری استفاده می‌شود :

 

 • چسب پودری
 • چسب خمیری

 

چسب پودری در سرامیک کاری :

 

تولید آن از ملات های خشک بر پایه سیمان می‌باشد.

 

روش سرامیک کاری با چسب پودری :

 

برای نصب سرامیک به روش چسب پودری در ابتدای کار ، 4 لیتر آب در هر استانبلی بریزید سپس پودر را به آرامی به آب اضافه کنید تا خوب ترکیب شود بعد از آن به کمک میکسردستی یا کمچه ملات بدست آمده را به هم بزنید و خوب مخلوط کنید ، وقتی خوب به عمل آمد آنگاه در پشت سرامیک چسب را به گونه ای که تمام سطح آن را در بر گیرد قرار دهید سپس در مکان مورد نظر نصب کنید.

 

سرامیک کاری

 

چسب خمیری در سرامیک کاری :

 

از مخلوط انواع مواد شیمیایی با انواع چسب ها می باشد.

 

روش سرامیک با چسب خمیری :

 

چسب‌های خمیری که در بازار موجود است کار مخلوط کردن محلول با آب را بسیار راحت‌تر کرده همچنین استفاده از چسب‌های خمیری در نصب سرامیک یا نصب کاشی راحت‌تر است برای سرامیک کاری با چسب خمیری که ابتدا داخل گالن چسب را با میکسر دستی یا کمچه خوب هم بزنید تا کاملا یکدست شود سپس تمام سطح پشت سرامیک را با چسب بپوشانید و در محل مورد نظر قرار دهید.

 

روش دوغابی در سرامیک کاری

 

در سرامیک کاری به روش دوغابی ، گونیا کردن بسیار مهم می باشد زیرا در صورت گونیا نبودن تیغه چینی موجود ، در این صورت سرامی کاری یا کاشی کاری شما هم ناگونیا خواهد شد.ابتدا ردیف اول سرامیک‌ها یا کاشی ها را گونیا کنید سپس به بررسی اندازه طولی و عرضی کار بپردازید تا ابتدا و انتهای کار یک اندازه باشد زیرا در غیر اینصورت در فرش کردن سرامیک کف به مشکل برمی‌خورید و  به سرامیک کف یک اندازه و یکپارچه اجرا نمی شود. در ادامه پس از گونیا کردن ( اگر اندازه طولی و عرضی درست بود ) پشت سرامیک ها را با دوغاب پر کنید و بعد از اینکه دوغاب نیمه خشک شد ، ردیف‌های بعد نیز به همین صورت انجام دهید.

 

سرامیک کاری

 

مراقبت های بعد از کاشی و سرامیک کاری ساختمان :

 

مراقبت‌های بعد از سرامیک کاری و نصب سرامیک در طول عمر و کارایی سرامیک نقش عمده‌ای دارد.توجه کنید بعد از نصب سرامیک تا زمان خشک شدن کار از قرار دادن وسایل سنگین خودداری کنید و تا حد ممکن کمتر رفت و آمد کنید.

رعایت همین نکات به ظاهر ساده در افزایش طول عمر کار شما بسیار موثر است پس برای جلوگیری از صدمه دیدن سرامیک ها حداقل تا 3 روز بعد از سرامیک کاری و نصب سرامیک مراقب باشید ضربه‌ای به آنها وارد نشود و دمای فضایی که سرامیک کاری شده کمتر از 5 درجه سانتیگراد نشود.برای سرامیک کاری و اطلاع از قیمت سرامیک کاری با ما تماس بگیرید.

 

ارائه بهترین خدمات سرامیک کاری توسط تیم متخصص کاراباما

ceramic-installation


×

درخواست سریع و آسان خدمات منزل در اپلیکیشن خدمت از ما برای دریافت اپلیکیشن، شماره خودتون رو وارد کنید.

خدمت از ما