خانه / ساختمان / نقاشی ساختمان در تهران
نقاشی ساختمان در تهران

نقاشی ساختمان در تهران

نقاشی ساختمان در تهران و دیگر شهرها اهمیت زیادی دارد، زیرا انسان ها ذاتا تنوع طلب هستند و همیشه به دنبال ایجاد تغییرات در محیط خانه و محل کار خود بوده اند که البته امروزه نیز رو به افزایش است.

نقاشی ساختمان علاوه بر اینکه باعث ایجاد تنوع در محیط می شود، در خیلی از موارد با ایجاد تغییرات در دکوراسیون داخلی منزل و تعمیر و ترمیم منزل، ما مجبور به نقاشی ساختمان خود می شویم. در این مطلب به نقاشی ساختمان در تهران می پردازیم.

نقاشی ساختمان در تهران

برای سفارش نقاشی ساختمان تهران افراد به موارد گوناگونی توجه می کنند مانند هزینه نقاشی ساختمان در تهران و نقاشی ساختمان ارزان در تهران.

معمولا پیشنهاد می شود که هر 3 تا 10 سالی یک بار نقاشی ساختمان انجام شود. اما شرایط و موقعیت های متفاوتی در طول عمر رنگ موثر هستند.

به عنوان مثال وضعیت آب و هوا و مکان جغرافیایی، کیفیت رنگ قبلی و همچنین تعداد افرادی که در آن ساختمان زندگی می کنند، در طول عمر رنگ موثر است.

عوامل تاثیرگذار هزینه نقاشی ساختمان در تهران

عوامل موثر بر هزینه نقاشی ساختمان در تهران

هزینه ی نقاشی ساختمان در تهران به عوامل گوناگونی بستگی دارد. در زیر به چند مورد از این عوامل اشاره می کنیم:

1- نوع رنگ

2- کیفیت رنگ

3- مقدار رنگ به کار رفته شده

4- دستمزد نقاش ساختمان

بهتر است برای برآورد دقیق تر قیمت حتما با چند نقاش ساختمان تهران صحبت کنید تا هزینه مواد اولیه به کار رفته و دستمزدها را بهتر بتوانید تخمین بزنید.

انواع رنگ ساختمانی

رنگ های زیادی در بازار برای نقاشی ساختمان در تهران وجود دارد. با رفتن به مراکز فروش رنگ ساختمانی در تهران می توانید نوع و کیفیت مناسب رنگ خود را پیدا کنید.

انتظارات هر شخص از رنگ ساختمان متفاوت هست به عنوان مثال نوع و جنس رنگی که برای اتاق کودکان انتخاب می شود با اتاق بزرگسالان فرق دارد. انتخاب رنگ ساختمان بستگی زیادی به سلیقه ی افراد نیز دارد.

انواع رنگ ها با قابلیت شستشو در بازار نیز موجود است که برای اتاق کودکان مناسب و کاربردی است زیرا اتاق کودکان معمولا بیشتر کثیف می شود و نیاز به تمیز کردن لکه های ایجاد شده بر روی دیوار دارد.

انواع رنگ ساختمانی در تهران عبارتند از:

1- رنگ پلاستیک

2- رنگ اکریلیک

3- رنگ روغن

4- رنگ بلکا

5- رنگ کنیتکس

6- رنگ مولتی کالر

کاربرد هر یک از رنگ های ساختمانی

1- رنگ پلاستیک

این نوع رنگ قابل شستشو نمی باشد و اگر تصمیم دارید اتاق کودک خردسال خود را رنگ کنید، این رنگ مناسب نمی باشد. اما برای خانواده های کم جمعیت و بدون فرزند خردسال می توان برای نقاشی ساختمان رنگ پلاستیک به کار برد.

2- رنگ آکریلیک

رنگ آکریلیک نسبت به رنگ روغن بوی خیلی کمی دارد، همچنین رنگ آکریلیک این قابلیت را دارد که به وسیله ی پارچه بتوان لکه های ایجاد شده را برطرف کرد. بنابراین از بابت تمیز کردن لکه ها نسبت به رنگ پلاستیک نگرانی کمتری دارد.

3- رنگ روغن

مقاومت رنگ روغن بالا است و در برابر گرد و غبار، فرسودگی و … مقاوم تر است. در رنگ روغن باید توجه داشت که قبل از رنگ زدن حتما معایب سطح دیوار ساختمان را به خوبی برطرف کرد زیرا این نوع رنگ معایت سطح زیر خود را نمی تواند بپوشاند.

4- رنگ بلکا

این نوع رنگ از مواد طبیعی مانند سلولز و ابریشم تشکیل شده است و جایگزین مناسبی برای رنگ های شیمیایی و همچنین کاغذ دیواری می باشد.

این نوع رنگ ها نیاز به زیر سازی ندارند، مقاوم و قابل شستشو هستند.

5- رنگ کنیتکس

انواع رنگ برای نقاشی ساختمان تهران

رنگ کنیتکس در نمای داخلی و هم در نمای بیرونی ساختمان قابل استفاده است. این رنگ مقاومت بالایی دارد و بر سطح های مختلفی مانند گچ، سیمان و … نیز قابل استفاده است.

کنیتکس انواع مختلفی دارد مانند کنیتکس روغنی، کنیتکس پلاستیکی، کنیتکس آکریلیک و … در بازار وجود دارد. کنیتکس روغنی، پلاستیکی و آکریلیک قابل استفاده در نمای داخلی ساختمان نیز هستند.

6- رنگ مولتی کالر

این رنگ جز رنگ های جدید و مدرن می باشد. در سطح های مختلفی کاربرد دارد و حتی در سطوحی مانند سیمان، گچ و … نیز استفاده می شود و کاملا قابل شستشو نیز می باشد.

رنگی مولتی کالر نیاز به تجهیزات و دستگاه خاص خود را دارد. از دیگر ویژگی این رنگ این است که سطحی برجسته دارد و بر روی آن نمی توان از رنگ های روغن و پلاستیک استفاده کرد.

قیمت نقاشی ساختمان در تهران

در این قسمت به قیمت تخمینی هر نوع رنگ اشاره می کنیم. قیمت های زیر همگی به تومان در متر مربع می باشد.

1- رنگ روغن 30,000 تا 40,000

2- رنگ پلاستیک 30,000 تا 35,000

3- رنگ آکریلیک 25,000 تا 35,000

4- رنگ بلکا 20,000 تا 30,000

5- رنک کنیتکس 25,000 تا 35,000

6- رنگ مولتی کالر 25,000 تا 35,000

روش محاسبه ی قیمت نقاشی ساختمان تهران

روش محاسبه نقاشی ساختمان تهران

معمولا استاد نقاش ها به دو روش قیمت نقاشی ساختمان تهران ر ا محاسبه می کنند.

روش اول:

در روش اول محاسبه ی قیمت با توجه به متراژ سطح رنگ شده می باشد و در محاسبات به جزئیات پرداخته می شود. در قسمت قبل به قیمت هر متر مربع از انواع رنگ ها اشاره کردیم که علاوه بر آن دستمزد و دیگر مواد اولیه به کار رفته نیز با جزئیات محاسبه می شود.

برای محاسبه متراژ نیز زیربنای ساختمان را در ارتفاع ضرب می کنیم (که به صورت استاندارد 3 متر هست) تا سطح رنگ شده به دست بیاید. عدد بدست آمده را در قیمت هر متر مربع رنگ به کار رفته شده ضرب می کنیم.

روش دوم:

روش دوم به صورت کنترات هست و هنگام بازدید استاد نقاش از محیط ساختمان، با توجه به تجربه و سابقه ای که دارد جزئیات متراژ و مواد اولیه به کار برده را محاسبه نمی کند و به صورت کلی مبلغی را بابت رنگ و دستمزد بیان می کند.

نقاشی ساختمان ارزان در تهران

در نقاشی ساختمان هنگامی که برای اولین بار می خواهیم نمای داخلی ساختمان را رنگ بزنیم هزینه ی بالاتری خواهد داشت زیرا رنگ را نمی توان به صورت مستقیم بر روی گچ زد و نیاز به روغن زدن بر روی سطح دیوار دارد.

در زمانی که بر روی دیوار رنگ است در نقاشی ساختمان تنها نیاز به ترمیم و گرفتن ترک ها می باشد که هزینه ی آن ممکن است با توجه به خرابی دیوار متفاوت بشود.

در هنگام سفارش نقاش ساختمان در تهران توجه داشته باشید که برای ارزان تر شدن رنگ ساختمان، کیفیت را فدای قیمت نکنید. زیرا برای ارزان تر شدن می توان از رنگ ها و مواد اولیه کم کیفیت تر استفاده کرد.

همچنین میزان و تجربه ی استاد نقاش در قیمت بی تاثیر نیست و می تواند بر روی کیفیت کار نیز تاثیر بگذارد.

نتیجه

انسان ها تمایل زیادی به تنوع دارند و تغییر دادن رنگ ساختمان یکی از راه های مناسب تنوع بخشیدن به نمای داخل و بیرونی ساختمان است.

در این مطلب سعی کردیم به انواع رنگ ها و کاربرد آن ها اشاره کنیم. همچنین بیان کردیم که حواسمان باشد برای ارزان تر شدن قیمت نقاشی ساختمان در تهران کیفیت را فدا نکنیم و به عوامل تاثیرگذار بر قیمت نیز اشاره کردیم.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

درخواست سریع و آسان خدمات منزل در اپلیکیشن خدمت از ما برای دریافت اپلیکیشن، شماره خودتون رو وارد کنید.

خدمت از ما