خانه / ساختمان / نقاشی ساختمان شیراز
نقاشی ساختمان شیراز

نقاشی ساختمان شیراز

 

نقاشی ساختمان شیراز مانند هر شهر توریستی دیگر رونق زیادی دارد. سالانه هتل ها، مسافرخانه ها و خانه های زیادی رنگ ساختمان خود را عوض می کنند. نقاشی ساختمان در تهران نیز به همین علت از رونق زیادی برخوردار است.

بنابراین پیدا کردن نقاش ساختمان در شیراز نیز اهمیت پیدا می کند، در این مقاله نکاتی در مورد نقاشی ساختمان در شیراز خواهیم گفت و همچنین ویژگی هایی که یک نقاش ساختمان در شیراز باید داشته باشد را بیان می کنیم.

 

قیمت روز نقاشی ساختمان شیراز

قیمت نقاشی ساختمان شیراز با توجه به نوع و کیفیت رنگ به کار رفته متفاوت می باشد. به صورت کلی قیمت اتحادیه نقاشی ساختمان در شیراز توسط اتحادیه نقاشی ساختمان شیراز تعیین می شود.

اگر بخواهیم به صورت یک طیف بیان کنیم می توانیم بگوییم متوسط قیمت (هر متر مربع) نقاشی ساختمان در شیراز بین 25,000 تا 35,000 تومان می باشد.

برای دیدن لیست قیمت ها در شهر تهران می توانید به صفحه ی نقاشی ساختمان در تهران سر بزنید.

 

عوامل تاثیرگذار بر قیمت نقاشی ساختمان در شیراز

قیمت نقاشی ساختمان شیراز

عوامل مختلفی بر قیمت نقاشی ساختمان شیراز موثر هست که در زیر به چند مورد از آن اشاره می کنیم.

 

نقاش ساختمان در شیراز

تجربه، مهارت های هر یک از نقاشان شیراز متفاوت هست و در نتیجه ی آن ممکن است با توجه به کیفیت کاری و مدیریت زمانی که انجام می دهد مبالغ گوناگونی را دریافت کنند.

نوع رنگ

نوع، جنس و کیفیت رنگ به کار رفته نیز تاثیرگذار است، در بازار انواع رنگ ها موجود است مانند رنگ پلاستیک، رنگ روغن، اکرلیک و … .

قیمت اتحادیه نقاشی ساختمان در شیراز بر اساس نوع رنگ تعیین می شود. به همین دلیل استفاده از رنگ روغن و پلاستیک نرخ و قیمت های متفاوتی دارند.

متراژ

از عوامل تاثیرگذار دیگر متراژ ساختمان است. هر چه متراژ بیشتر باشد طبیعتا زمان بیشتری برای رنگ کردن کل ساختمان نیاز است که در این صورت دستمزد استاد نقاش بیشتر است.

همچنین میزان مصالح و رنگ به کار رفته نیز بیشتر میشود که باعث افزایش قیمت نهایی نقاشی ساختمان می شود.

خدمات متفاوت نقاشی ساختمان شیراز

در کنار رنگ کردن دیوار و سقف ما نیاز به رنگ کردن نرده های ساختمان، پله های فلزی و … نیز پیدا می کنیم.

نوع رنگ به کار برده شده در این جنس کار ها متفاوت است و این موارد در کنار متراژ ساختمان باعث می شود قیمت نهایی نقاشی ساختمان در شیراز را افزایش دهد.

 

نقاشی ساختمان در شیراز شامل چه خدماتی است

خدمات نقاشی ساختمان شیراز

نقاشی ساختمان شیراز تنها شامل مرحله ی رنگ آمیزی سطح دیوار نمی باشد بلکه خدمات دیگری نیز توسط استاد نقاش ارائه می شود.

چند مورد از خدمت هایی که در مراحل مختلف از نقاشی ساختمان ارائه می شود عبارت اند از:

زیرسازی دیوار

استاد نقاش قبل از اینکه مرحله ی رنگ آمیزی را شروع کند، بستر مناسبی را برای رنگ آمیزی فراهم می کند. در این مرحله تمام ترک ها و سرواخ هایی که توسط میخ ایجاد شده بودند را باید پوشاند و سطح دیوار را صاف و یکدست کرد.

زیرسازی سقف

سقف ها نیز مانند دیوارها آماده ی رنگ کردن می شوند و تمام ترک ها و خرابی ها با بتونه پوشانده می شود.

رنگ آمیزی سقف و دیوار

در مرحله ی آخر نوبت به رنگ زدن سقف و دیوار می رسد، در این مرحله ابتدا سقف ها را رنگ آمیزی می کنیم و سپس دیوارها را. در این مرحله نیز ترکیب رنگ ها، نوع و جنس رنگ توسط متخصصین نقاشی ساختمان شیراز صورت می گیرد.

 

ویژگی های بهترین نقاش ساختمان در شیراز

کیفیت تمام شده ی کار بستگی زیادی به تخصص و مهارت نقاش ساختمان دارد. در زیر چند ویژگی که یک نقاش ساختمان در شیراز باید داشته باشد را لیست می کنیم.

1- با تجربه و با سابقه

2- مهارت رنگ آمیزی با انواع رنگ ها

3- توانایی ترکیب انواع رنگ ها

3- شناخت انواع تکنیک های رنگ آمیزی

4- با حوصله و با دقت

5- وقت شناس

 

انواع رنگ نقاشی ساختمان شیراز

انواع رنگ نقاشی ساختمان در شیراز

تا اینجا فهمیدیم که قیمت نقاشی ساختمان شیراز با توجه به تخصص استاد نقاش و همچنین انواع رنگ ها محاسبه می شود. در اینجا می خواهیم به انواع رنگ ها بپردازیم تا بهتر بتوانیم رنگ مورد نظر را انتخاب کنیم.

رنگ پلاستیک

پلاستیک یکی از پر کاربردترین نوع رنگ در نقاشی ساختمان است. این نوع رنگ نیازی به نفت برای رقیق کردن ندارد و نقاشان از آب برای رقیق کردن آن استفاده می کنند.

به همین علت این رنگ بی بو هست. همچنین رنگ پلاستیک به نسبت به رنگ روغن زودتر خشک می شود.

از ویژگی های خوب این رنگ با دوام بودن آن است. رنگ روغن در سه نوع مات، براق و نیمه مات است. براق بودن رنگ روغن باعث می شود ایرادات زیرساختی مانند ایراد در گچ کاری را نپوشاند و معایب آن را در نما منعکس کند.

رنگ کنیتکس

در نقاشی ساختمان شیراز می توان از رنگ کنیتکس برای نمای خارجی استفاده کرد زیرا در برابر باران و محیط بیرون بسیار مقاوم است.

رنگ کنیتکس در سه نوع روغنی، پلاستیک و اکریلیک در بازار موجود است. رنگ کنیتکس اکریلیک کاملا قابلیت شستشو را دارد و همچنین بعد از رنگ آمیزی سریعتر خشک می شود.

بلکا

رنگ بلکا نوعی پوشش سلولزی است که از پنبه می باشد. هزینه و قیمت این نوع رنگ کمتر است اما در مقابل مقاومت بالایی دارد و همچنین قابل شستشو می باشد.

در نقاشی ساختمان شیراز بلکا جایگزین مناسبی برای کاغذ دیواری می باشد.

رنگ های مورد استفاده نقاش ساختمان در شیراز

مولتی کالر

مولتی کالر از رنگ های مدرن است که جلوه ی زیبایی دارد. این نوع رنگ خیلی سریع خشک می شود که بخاطر این ویژکی در محیط های پر رفت و آمد شیراز استفاده می شود.

مولتی کالر را از رنگ های دکوراتیو در نقاشی ساختمان نیز میشناسند.

پتینه کاری

یکی دیگر از رنگ های دکوراتیو پتینه کاری است. پتینه کاری کاربرد فراوانی در نقاشی ساختمان شیراز دارد زیرا بر روی تمام سطح ها قابل اجرا هست و از مقاومت بالایی برخوردار است.

به پتینه کاری نقاشی دکوراتیو نیز می گویند و به علت زیبایی که دارد در نمای داخلی خانه نیز استفاده می شود.

 

برند های رنگ ساختمان در شیراز

برندهای گوناگونی از رنگ ها می توان در بازار شیراز پیدا کرد که معمولا این برندها توسط استاد نقاش با توجه به تجربه ای که دارند و قیمتی که با مشتری خود توافق کرده اند انتخاب می شود.

در اینجا تصمیم نداریم که تفاوت قیمتی هر یک از برندها را بیان کنیم اما برای آشنایی بیشتر با انواع برند که در نقاشی ساختمان شیراز به کار می رود، در زیر لیستی از آن ها را آورده ایم.

پارس

اطلس

سحر

آریا

پارسه

هاویلوکس

پارس بهار و …

نتیجه

 

شهر شیراز مانند دیگر شهرهای بزرگ و پر جمعیتی مانند تهران، مشهد و … سالانه تقاضای زیادی برای نقاشی ساختمان دارد. قیمت نقاشی ساختمان شیراز توسط اتحادیه تعیین می شود و اتحادیه نیز بر اساس نوع رنگ قیمت را مشخص می کند.

نوع و برند رنگ ها در نقاشی ساختمان شیراز معمولا توسط نقاشان شیراز انتخاب می شوند اما داشتن شناخت از انواع رنگ ها به ما کمک زیادی می کند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

درخواست سریع و آسان خدمات منزل در اپلیکیشن خدمت از ما برای دریافت اپلیکیشن، شماره خودتون رو وارد کنید.

خدمت از ما