ساعت پاسخگویی همه روزه از 8 الی 21

خانه / سیستم گرمایشی / تعمیرکار پکیج

تعمیرکار پکیج

ثبت رایگان سفارش

 


تعمیرکار پکیج

 

تعمیرکار پکیج یکی از پرتقاضاترین خدمات تعمیرات لوازم خانگی است که خدماتی مانند نصب پکیج ، سرویس پکیج ، عیب یابی پکیج ، تعمیر پکیج دیواری ، تعمیر موتورخانه و … را ارائه می‌دهد. سرویس پکیج باید به صورت دوره‌ای و منظم انجام شود، زیرا این دستگاه‌ها نسبت به بسیاری از وسایل برقی به مراقبت بیشتری نیاز دارند؛ از این‌رو تعمیر کار پکیج نسبت به سایر افراد شاغل در زمینه‌ی تعمیر لوازم خانگی ، بازار نسبتا رو به رشدتری را تجربه می‌کنند. اجرت تعمیرات پکیج بر اساس تعرفه تعمیرات پکیج محاسبه می‌شود. با ما همراه باشید تا آنچه که برای یافتن یک تعمیرکار پکیج مناسب نیاز دارید، با شما در میان بگذاریم.

تعمیرکار پکیج مناسب :

 

با توجه به شباهت فنی دستگاه‌های پکیج ، تعمیرکار پکیج معمولا توانایی سرویس‌دهی برای اکثر برندهای موجود در بازار کشور را دارند. برندهایی که در بازار ایران بیشتر حضور دارند مانند پکیج ایران رادیاتور ، پکیج بوتان ، تعمیرات پکیج تاچی ، تعمیرات پکیج مرکوری ، تعمیرات پکیج ایساتیس ، تعمیرات پکیج اریستون همگی توسط تعمیرکاران سرویس‌دهی می‌شوند.

از لحاظ قیمت، هزینه سرویس پکیج ایران رادیاتور نسبت به سایر برندهای دیگر پکیج ، مقداری ارزان‌تر است و پس از آن تعمیرکار پکیج بوتان و پکیج تاچی نسبت به سایر برندهای پکیج، اجرت کمتری را درخواست می‌کنند.

 

تعمیرکار پکیج

 

نکات مهم قبل از نصب پکیج :

 

همیشه پیشگیری بهتر از درمان است، پس بهتر است قبل از آنکه دستگاه پکیج ما دچار مشکل شود، تعمیرکار پکیج نکات کلیدی زیر را در نحوه و محل نصب پکیج رعایت کند:

 • فاصله پکیج از دیوار مقابل نباید کمتر از 1 متر باشد؛ حداقل فاصله از دیوار یا کابینت مجاور، 15 سانتی‌متر و اگر پکیج دیواری بود، از کف 100 سانتی‌متر باشد.
 • از صحت و کافی‌بودن دودکش دستگاه مطمئن شوید.
 • قبل از راه‌اندازی، لوله‌کشی شوفاژ باید شست‌وشو شود و کاملا تمیز و عاری از هرگونه ذرات خارجی باشد.
 • برای جلوگیری از آسیب به بُرد و قطعات الکترونیکی دستگاه، حتما از محافظ برق استاندارد استفاده کنید.
 • در مناطقی که درصد املاح آب زیاد است، حتما جهت جلوگیری از رسوب‌گرفتگی، از رسوب‌گیر استاندارد در مسیر آب ورودی استفاده کنید.

 

چرا سرویس پکیج ؟

 

 • با انجام سرویس پکیج به صورت منظم و دوره ای سبب افزایش ایمنی و طول عمر مفید پکیج می‌شوید. با وجود مزایا و ایمنی زیادی که سیستم گرمایشی پکیج دارد اما عدم سرویس منظم و دوره‌ای سبب ایجاد مشکلات ناگهانی می‌گردد که در صورت  خرابی و معیوب بودن قطعه‌ای و عدم تعویض و سرویس به‌موقع سبب صدمه به دیگر قطعات پکیج و بیشتر شدن خسارت و تحمیل هزینه بیشتری به شما شود. 
 •  سرویس پکیج به‌طور دوره ای و منظم سبب شده که پکیج به‌ طور بهینه کار کند، در کاهش هزینه‌های انرژی مانند برق و گاز نیز مؤثر می‌باشد.

لیست خدمات تعمیر پکیج دیواری :

 

پکیج‌های خانگی بر اساس نوع انرژی مصرفی آن‌ها به دو دسته‌ی برقی و گازسوز تقسیم می‌شوند. بیشتر خدمات و تعمیرات پکیج این دو نوع یکسان است و تفاوت‌های جزئی در تجهیزات آ‌ن‌ها، تأثیر قابل توجهی بر هزینه سرویس پکیج ندارد. لیست خدمات معمول و پرتکراری که عموما درآمد تعمیرکار پکیج را تشکیل می‌دهند، به شرح زیر است:

 • هواگیری پکیج
 • شست‌وشوی پکیج
 • اسیدشویی پکیج
 • گرم‌نشدن آب پکیج
 • عیب‌یابی کد خطای پکیج
 • تنظیم باد منبع پکیج
 • بازدید و تعویض سنسورها و اورینگ‌های پکیج

قیمت هر یک از این خدمات متفاوت است، اما تعمیرکار پکیج پس از دیدن پکیج بر اساس میزان خرابی و نوع خطای پکیج شما و طبق قیمت‌های اتحادیه ، بازه‌ی قیمتی را به شما ارائه می‌دهد. معمولا قیمت تعمیر پکیج دیواری تفاوت چندانی با قیمت تعمیر نمونه‌های پکیج زمینی ندارد.

 

تعمیرکار پکیج

 

عیب یابی پکیج :

 

قبل از آنکه با یک تعمیرکار پکیج تماس بگیرید، بهتر است خودتان موارد زیر را چک کنید:

 

☑️ آب گرم ندارید یا شوفاژهای شما گرم نمی‌شود؟

این مشکل می‌تواند از خرابی دریچه و هواکش یا خرابی ترموستات و یا سطح کم آب در مخزن پکیج باشد که پس از تشخیص در صورت درست نشدن ، تعمیرکار پکیج آن را حل می‌کند.

 

☑️ صدای سوت بلند از پکیج می‌شنوید؟

شل شدن اتصالات و یا نشتی لوله‌ها می‌تواند باعث کم شدن فشار یا ایجاد مشکل جزئی در سایر بخش‌های پکیج شود. معمولا این مشکل خیلی جدی نیست و نیازی به تعویض قطعات وجود ندارد.

 

☑️ از پکیج آتش و نور خارج می‌شود؟

این اتفاق به احتمال زیاد به دلیل شکسته شدن ترموکوپل است (ترموکوپل قطعه‌ای است که برای اندازه‌گیری دما در پکیج استفاده می شود). خارج شدن نور و آتش پیلوت هم می‌تواند به دلیل از بین رفتن عایق یا شکسته شدن مهر و موم استفاده شده در پکیج باشد.که در اینصورت حتما با تعمیرکار پکیج تماس بگیرید.

 

☑️ فشار آب و مخزن پکیج مرتبا افت می‌کند؟

دلایل مختلفی برای افت فشار وجود دارد ؛ به غیر از دلایلی که خارج از پکیج شما است و ربطی به آن ندارد مثل مشکل فشار آب ساختمان ، دلایلی مانند آسیب دیدن شیر تخلیه فشار و یا نشتی داخل سیستم از دیگر دلایل افت فشار در داخل پکیج‌ها است.

 

☑️ پکیج شما خطای سرد بودن یا یخ‌زدگی نشان می‌دهد؟

اگر این خطا را مشاهده می‌کنید، پکیج را یک بار خاموش و روشن نمایید ، اگر مشکل همچنان باقی ماند ، احتمالا به این دلیل است که جایی از لوله‌های ساختمان منجمد شده است و پکیج معمولا مشکل خاصی ندارد.

 

☑️ رادیاتورهای شما گرم نمی‌شود؟

این ایراد به دلایل متعددی می‌تواند ایجاد گردد. ابتدا رادیاتورهای خود را هواگیری کنید اگر پس از هواگیری این مشکل همچنان وجود داشت ، احتمالا پمپ پکیج دچار مشکل شده است که معمولا پمپ پکیج به سبب لجن و رسوبات دچار گرفتگی شده و باید تمیز شود و یا سوخته است و باید تعویض گردد.

 

☑️ پکیج بدون دلیل خاموش می‌شود؟

این مشکل می‌تواند دلایل متعددی داشته باشد ؛ مثلا یا فشار آب مخزن پکیج کم شده است، یا ممکن است ترموستات خراب شده باشد ، یا لوله‌های پکیج دچار نشتی شده و یا سیستم سوخت‌رسانی پکیج درست کار نمی‌کند. اما رایج‌ترین دلیل این مشکل وجود هوا در داخل سیستم پکیج است که معمولا با هواگیری لوله‌ها برطرف می‌شود.

 

☑️ پکیج بیش از اندازه داغ می‌شود و دمای آب آن از حد تعیین شده بالا می‌رود؟

معمولا در این حالت ترموستات دستگاه خراب شده است و باید آن را تعویض کرد.

 

تعمیرکار پکیج

 

تعرفه‌ی تعمیرات پکیج 

 

اگر به یک تعمیرگاه لوازم خانگی بروید و از میزان اجرت تعمیرات پکیج سوال کنید، احتمالا پاسخ دقیقی به شما داده نمی‌شود؛ اما ما بر اساس معیارهای مشخصی که منطبق بر معیارهای اتحادیه است، رقم شفاف‌تری را به شما اعلام می‌کنیم. تعمیرکار پکیج معمولا رقم اجرت را بر اساس دو معیار زیر به شما اعلام می‌کند :

 • رفع ایراد جزئی و تعویض یک قطعه
 • سرویس کامل و اسیدشویی

همانگونه که می‌بینید، معیار یک تعمیرکار پکیج برای سرویس این وسایل، بسیار کلی است. ما در بخش بعدی، چک‌لیست خدماتی که معمولا در تعمیر پکیج‌های خانگی ارائه می‌شود را به شما معرفی می‌کنیم.

 

اجرت تعمیرات پکیج ؟

مهم‌ترین عامل در تعیین تعرفه تعمیرات پکیج، نیاز به تعویض نمودن یک قطعه یا تعمیرپذیری آن است. در مواردی مثل نشتی جزئی اتصالات پکیج ، با تعمیر این اتصالات ، مشکل برطرف ‌می‌شود و اجرت تعمیرکار پکیج رقم بالایی نخواهد شد ؛ اما هنگامی که یکی از قطعات اصلی پکیج همچون شمعک یا ترموکوپل دچار مشکل می‌شود، معمولا باید هزینه تعویض این قطعات را هم به اجرت تعمیرکار پکیج اضافه کنیم.

ثبت رایگان سفارش

تعمیرکار پکیج
تعمیرکار پکیج
5 امتیاز از 1 رای


×

درخواست سریع و آسان خدمات منزل در اپلیکیشن »» برای دریافت اپلیکیشن، شماره خودتون رو وارد کنید.