خانه / سیستم گرمایشی / رسوب زدایی آبگرمکن دیواری

رسوب زدایی آبگرمکن دیواری

رسوب زدایی آبگرمکن دیواری، این روزها به دلیل رسوب و ته نشین شدن مواد معدنی و املاح موجود در آب اهمیت بسیاری پیدا کرده است. بهتر است برای جرم گیری آبگرمکن دیواری در خانه، بجای اینکه به‌دنبال مشاهده فیلم رسوب زدایی آبگرمکن دیواری و یا آموزش تصویری رسوب زدایی آبگرمکن دیواری بگردید، از یک متخصص برای سرویس آبگرمکن دیواری منزلتان کمک بگیرید.

رسوب گرفتن در همه‌ آبگرمکن‌ها اتفاق می‌افتد و به کیفیت آب منطقه شما مرتبط است. شما هر چند مدت یکبار با توجه به آبگرمکن خود، نیاز به رسوب زدایی آبگرمکن دیواری خواهید داشت.

کارشناسان معتقدند که رسوب زدایی آبگرمکن باید سالی یک بار انجام شود، تا علاوه بر کارکرد بهتر آبگرمکن همیشه آب گرم با فشار در اختیار داشته باشیم. شما می‌توانید برای سرویس آبگرمکن دیواری منزلتان از متخصصان ما کمک بگیرید. 

 

شاید برایتان جالب باشد، موارد زیر هنگام رسوب زدایی آبگرمکن دیواری توسط کاربران جستجو می‌شود:

 • اسید رسوب زدایی آبگرمکن دیواری
 • هزینه رسوب زدایی آبگرمکن دیواری
 • آموزش تصویری رسوب زدایی آبگرمکن دیواری
 • آموزش تصویری رسوب زدایی آبگرمکن دیواری بوتان
 • آموزش رسوب گیری آبگرمکن دیواری
 • سرویس آبگرمکن دیواری
 • جرم گیری آبگرمکن دیواری در خانه

 

رسوب زدایی آبگرمکن دیواری

 

رسوب زدایی آبگرمکن دیواری

 

  1. خاموش کردن آبگرمکن

اولین قدم برای جرم گیری آبگرمکن دیواری در خانه، خاموش کردن آبگرمکن است. علاوه بر بستن کلید و چرخاندن و خاموش کردن آن باید شیر اصلی گاز را برای احتیاط بیشتردر پشت آبگرمکن ببندید. سپس مطمئن شوید تمامی قطعات سرد شدند.

 

2. بستن شیر آب 

همه شیرهای آبی که بر سر راه آبگرمکن قرار دارد را ببندید. اصولا پشت آبگرمکن دو یا سه لوله قرار دارد که باید همه آن‌ها را ببندید. این کار باعث جلوگیری از ورود آب سرد به داخل آبگرمکن و خارج شدن آب گرم از آبگرمکن می شود.

 • برای شروع دسته پلاستکی تغییر دمای آبگرمکن را باز کنید.
 • سپس مهره‌های لوله‌های آب سرد و گرم را باز کنید.
 • حال مهره سر شیلنگ گاز متصل به رگلاتور گاز آبگرمکن را باز کنید.
 • دود کش را از آبگرمکن جدا کنید.
 • آبگرمکن را از پایین به سمت بالا فشار دهید و پس از جدا سازی آن از پیچ‌ها به سمت خودتان بکشید و سپس از دیوار جدا کنید.

 

 3. جدا کردن رگلاتور

رگلاتور (Purge Valves) در همه آبگرمکن‌ها موجود است و باید جدا شود. روی رگلاتور یک دسته T مانند وجود دارد. وظیفه رگلاتور خارج کردن فشار اضافی یا همان بخار آب مضاعف جمع شده بر اثر آب گرم است. و باعث جلوگیری فشار شدید خارج شدن آب می شود. برای ایمنی بیشتر و جلوگیری از خیس شدن می توانید بعد از بستن آب‌ها تمام شیرهای آب گرم و سرد را باز کنید تا آب گرم مانده در لوله خارج شود. توجه داشته باشید که برای راحتی کار بهتر است آبگرمکن را از دیوار جدا کرده و کلیه عملیات برای رسوب زدایی آبگرمکن را در خارج از منزل انجام دهید.

 

جرم گیری آبگرمکن دیواری در خانه

 

 4. اتصال لوله ها به هر یک از سه لوله

در این مرحله باید به هر یک از شیرهای آبگرمکن لوله مخصوص یا شیلنگ متصل کنید. شیلنگ‌ها بهتر است از نوع شیلنگ گاز و بلند باشند. برای نتیجه بهتر می توانید از پمپ لجن کش کمک بگیرید.

 

 5. شیر آب را باز کنید

شیر آب را باز کنید و و سپس آب به درون هر یک از لوله‌های آب گرم و سرد وارد شود. و تمامی رسوبات آبگرمکن را جابجا کند. شما برای این کار نیاز به لوله یا شیلنگ به طول یک متر نیاز دارید که آن را به صورت عمود نگه دارید تا با کمی فشار بیشتر آب وارد شود.

 

  6.  استفاده از مواد تمیز کننده

معمولا برای رسوب زدایی آبگرمکن دیواری به خصوص برای رسوبات سخت از سرکه سفید استفاده می کنند. اما با این حال بیشتر از اسید کلریدریک  یا جوهر نمک رقیق 20% استفاده می کنند.

 

 7. تکرار عملیات

گاهی اوقات لازم است چند بار مواد رسوب زدا یا آب را خارج کنید تا تمام لوله‌ها تمیز شوند.

 • با استفاده از پمپ هوا یا فوت کردن سعی کنید رسوبات باقی مانده را خارج کنید.
 • برای عملیات رسوب زدایی آبگرمکن از ماسک و لباس کار استفاده کنید.

 

رسوب زدایی آبگرمکن دیواری به روش پمپی

برای رسوب زدایی آبگرمکن دیواری به روش پمپی، ابتدا آب موجود در لوله مبدل گرمایی را تخلیه کنید، سپس پمپ اسیدشویی را در ظرف اسید قرار دهید و خروجی پمپ را به یک طرف مبدل گرمایی آبگرمکن متصل کنید. بعد از آن طرف دیگر مبدل گرمایی را به‌وسیله یک شیلنگ لاستیکی در ظرف تخلیه قرار دهید و پمپ را روشن کنید.

رسوب زدایی آبگرمکن دیواری تان را تا زمانی که خروجی آن، اسید بدون کف باشد، باید ادامه دهید. در نهایت به همین روش مبدل را هم با آب شست و شو دهید و اتصالات را ببندید.

نکته: معمولا برای برطرف کردن رسوب‌های داخل مبدل گرمایی از اسید رسوب زدایی آبگرمکن دیواری مانند اسید کلریدریک یا جوهر نمک 20% استفاده می‌شود. توجه کنید که این مواد را همیشه در ظروف دربسته نگهداری کنید تا بخار سمی آن‌ها سبب بروز مشکلات تنفسی برایتان نشوند.

 

جرم گیری آبگرمکن دیواری در خانه

باتوجه به اینکه هنگام رسوب گیری آبگرمکن، از اسید رسوب زدایی آبگرمکن دیواری استفاده می‌شود، پس جرم گیری آبگرمکن دیواری در خانه با رعایت نکات ایمنی همراه باشد.

 

هزینه رسوب زدایی آبگرمکن دیواری

 

هزینه رسوب زدایی آبگرمکن دیواری

هزینه رسوب گیری آبگرمکن دیواری باید توسط سرویسکار متخصص تعیین شود. هزینه رسوب زدایی آبگرمکن دیواری و سرویس آبگرمکن دیواری را می‌توانید به رایگان بگیرید.

جمع بندی

تا اینجا با 2 روش برای رسوب زدایی آبگرمکن دیواری و جرم گیری آبگرمکن دیواری در خانه آشنا شدید، اگر هنوز در فضای وب به‌دنبال فیلم رسوب زدایی آبگرمکن دیواری و آموزش تصویری رسوب زدایی آبگرمکن دیواری یا آموزش تصویری رسوب زدایی آبگرمکن دیواری بوتان می‌گردید و تخصص کافی برای رسوب زدایی آبگرمکن دیواری تان ندارید، به‌راحتی می‌توانید از متخصصین ما کمک بگیرید و با توجه به هزینه رسوب زدایی آبگرمکن دیواری تان از چندین متخصص به رایگان قیمت بگیرید و متناسب ترین را انتخاب کنید.

 

شرکت خدماتی کاراباما با نیروهای متخصص خود کلیه امور مربوط به رسوب زدایی آبگرمکن دیواری، تعمیر آبگرمکن، تعمیر پکیج، سرویس آبگرمکن دیواری و مانند آن را انجام می‌دهد.


مطالب پربازدید سیستم گرمایشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

درخواست سریع و آسان خدمات منزل در اپلیکیشن خدمت از ما برای دریافت اپلیکیشن، شماره خودتون رو وارد کنید.

خدمت از ما